Pochodnia zemsty

Książka jest przypisana do serii/cyklu "sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Balefire
83-85079-24-6
Joanna Bożek

LOS ANGELES 1984.
Kilka tygodni przed rozpoczęciem olimpiady, brutalnie pozornie bezsensowne morderstwa wstrząsają miasteczkiem na obrzeżu najbogatszego stanu- Kalifornii. Policja, obawiając się o losy igrzysk, tworzy oddział specjalny, który może działać poza granicami prawa. Ale i ta supergrupa pada ofiarą bezwzględnego terrorysty ukrywającego się pod pseudonimem Thanatos.

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Jedna z pierwszych książek tego typu, które ukazały się oficjalnie na rynku. Mocna, świetna pozycja. A problem terroryzmu ciągle aktualny. Warto!

drobnypijaczek | 2013-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Amber
Przeczytana: 05 lipca 2013

Skończyłem bez trudu. Jest akcja, jest krew i śmierć, są miotający się w strugach deszczu policjanci usiłujący rozwikłać zagadkę, kto i dlaczego uwziął się i zabija ich kolegów z wydziału. Książka jest wciągająca, nazwiska ludzi z Komitetu sugestywne ale brakuje jednej rzeczy dlaczego Pochodnia ma zapłonąć? Jakie są motywy działania Komitetu? Skończyłem bez trudu ale niedosyt pozostał. Dobra na wakacje dla oderwania się od telewizyjnej papki.

Joanna Bożek | 2010-10-04
Przeczytana: 04 października 2010
Krzysiek Bożek | 2011-06-22
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Co się dzieje kiedy były policjant postanawia napisać powieść sensacyjną? Odpowiedź jest prosta, powstaje rewelacyjna książka.

"Amerykańscy policjanci zupełnie nie są przygotowani by przeciwstawić się nieoczekiwanemu atakowi ze strony zamachowca"
Brutalne morderstwa, policjanci giną z nieznanej przyczyny. Zamieszanie jakie wywołał terrorysta w mieście Huntington Beach spowodowało całkowitą dezorientacje policji, żeby tego było mało do sprawy nieustannie wtrąca się radna Hite która łasa na sławę myśli, że wszystko wie najlepiej. Suma tych czynników wróży okropną katastrofę, ale to jeszcze nie koniec. Lada moment mają rozpocząć się igrzyska olimpijskie, w małym miasteczku na obrzeżu metropolii - Kalifornii ma zapłonąć pochodnia.

Powieść skonstruowana jest w bardzo interesujący sposób, częściej spotykałem go do tej pory w filmach niż w książkach. Każdy rozdział bowiem to odliczanie, odliczanie do momentu kiedy na igrzyskach ma zapłonąć pochodnia, ale może nie tylko ona?

Poznajemy...

Radek | 2012-01-08

Nie zachwyciła mnie, może i przez jakis czas trzymała w napięciu ale od samego początku jak dla mnie za bardzo przewidywalna, do tego dochodzi ten "twardy, kochający rodzine amerykanski glina" który wiadomo-musi zostać bohaterem.
Fajnie opisane akcje terrorysty, jego przygotwania ale całość nic specjalnego.
Jeśli ktoś potraktuje tak jak ja-jako rozrywkę, zajęcie na kilka dni to mu się spodoba, jak ktoś oczekuje "arcydzieła" to się rozczaruje

koszałekopałek | 2016-10-02
Marduk | 2016-04-09