Judasz

Wydawnictwo: Amber
Judas
Judasz
dona

Makabryczne zabójstwo w Rzymie. I następne w Londynie... Paul Aston i jego partnerka z MI-6 zostają przydzieleni do supertajnej komórki, która ma rozwiązać zagadkę tajemniczych śmierci byłych agentów. Nieoczekiwanie trop prowadzi do byłego mentora Paula. Ale w świecie szpiegów nic nie jest tym, na co wygląda. Młodzi agenci mogą ufać tylko sobie, zastawiając zasadzkę, w której przynętą będą oni sami...

ziomal666 | 2017-07-10

Klimaty typu szpiedzy, James Bond, czy nowoczesne gadżety lub coś w tym stylu nigdy nie wzbudzały we mnie zainteresowania, dopóki nie przeczytałem Judasza. Powieść jest wypełniona akcją i poczuciem humoru, jak w nie wielu książkach, co najbardziej mi się podobało. Wykreowani, przez Steva Jacksona, bohaterowie byli ciekawi, ale trochę papierowi. Fabuła może wydawać się niektórym nudna, ale to tylko pozory. Dzięki niespodziewanym zwrotom akcji, trudno było mi się oderwać od czytania. Do gustu, bardzo przypadły mi też sceny w więzieniu. Dodatkowym plusem jest lekki styl, który sprawia, że gdyby miało się czas na czytanie, można byłoby przeczytać tą książkę w 2 dni. Ale uważam że Judasz mógłby być dłuższy.
Podsumuwując plusy i minusy książka zasługuje na 9 na 10, ale jednak czegoś mi brakowało i daję 7. Judasz jest warty uwagi.

Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Książkę należy traktować jako kolejną część „Mentora”. Jak dla mnie bardzo ciekawa fabuła. Historia ludzi uwikłanych w rządową instytucję zwalczającą terroryzm. Ich nieustanna walka ze złem, i rozdarciem wewnętrznym. Autor bardzo skutecznie ukazuje mroczne tajemnice tej organizacji, ale również życie więzienne w murach o zaostrzonym rygorze. Nie oszczędza również prawników. Dominuje żądza pieniądza. Wszystko to na tle morderstw, pozornie nie do wykrycia.
Polecam

bela | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Dość dobra ale dla jasności sytuacji dobrze byłoby przeczytać najpierw pierwszą powieść tego autora "Mentor".

Aneta_Sobalska | 2012-08-17
Przeczytana: styczeń 2012

Książka bardzo mi się ppodobała. Szczególnie wątki dwóch głównych bohaterów. Polecam

wrzos118 | 2017-02-26
Mariusz | 2016-10-21