Flashback 2. Okradziony świat

Cykl: Owen Yeates (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Owen Yeates
zbr

Owen Yeates – jeżeli chodzi o dzieła sztuki, preferuje te spotkane w nocnych klubach.

Kiedy ktoś rąbnie Ci portret babci, to jest to kradzież.
Gdy okradnie słynne muzeum, mamy skok stulecia.
A co, jeżeli komuś do rąk przykleja się 20 wieków najlepszego w dziejach ludzkości malarstwa? Pieprzone 2742 mistrzowskie płótna? Na raz?

Dobrze kombinujesz - ktoś obrobił świat.
Tylko kto i po co?

Tomasz | 2016-03-31
Przeczytana: 22 marca 2016

Owen Yeates odbiera telefon i ... No właśnie. Kolejna podróż w czasie, następna wycieczka na Księżyc, kolejne mordobicia i strzelaniny. Uwielbiam takie lektury, ale cyklem Dębskiego jestem już zmęczony. 2742 największe dzieła malarskie skradzione? Przez przybyszów z przyszłości? ABSURD!!! Nawet s-f musi mieć jakąś racjonalną fabułę.
Przesada, Panie Dębski! Gdyby nie klimat i postać łapsa Yeatesa nie byłoby żadnych gwiazdek.
Pierwsze rozczarowanie dotczące tej serii.

byłem_fprefectem | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Przyznaję się bez bicia, lubię prozę Dębskiego. To nic, że granica absurdu została przebita o jakieś trzysta procent. Nieważne, że ilość paradoksów na stronę przekracza wszelkie dopuszczalne normy, nawet te przyjęte dla fantastyki mało naukowej. Kiedy czytam jego książki świetnie się bawię, a to jest dla mnie bardzo ważne. Szkoda tylko, że wystarczają (i tak jest w tym przypadku) czasami na zaledwie jeden wieczór.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/03/w-czasie-suszy-owena-yeatesa-na-szosie.html

Mateusz | 2015-06-01
Przeczytana: 29 maja 2015

Niestety nie przekonała mnie 2 część "Flashback'u". Niby wszystko jest tak jak powinno, na swoim miejscu i mimo, że nie jest to gruba książka czytałem ją stosunkowo długo. Nie powiem złego słowa na pana Dębskiego. Jest akcja, wybuchy, duże biusty, szybkie samochody, ironiczny humor i cyniczny bohater. I chyba przez Owena książkę uważam za przeciętną. Po prostu główny bohater strasznie mnie irytuje co nie pozwala na cieszenie się z lektury. Rozumiem osoby, którym książka się podoba, ale taki typ bohatera skutecznie mnie odrzuca od książki. Gwiazdki daję za pomysł i wykonanie, więcej nie jestem w stanie ich dać bo mówiąc wprost Owen na tyle mnie drażnił, że i książka się nie spodobała. Cóż, kwestia gustu.

majek | 2013-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Hm, powrót do przyszłości, przeszłości, czy inny... Flashback? Dębski po raz kolejny uraczył nas pomysłową, dobrą powieścią o detektywie/pisarzu/koneserze (alkoholu). Niezrównany humor, wartka akcja, ciekawie wykreowany świat i ta nutka dębskiego euGeniuszu.
Ale, ale - za dwie rzeczy odejmuję gwiazdkę: po pierwsze scena z Fioną. Dawno nie czułam się tak zniesmaczona. Secudno - problem wnuka zabijającego dziadka, a dokładniej - moment śmierci Guylorda. Szczerze i bez bicia przyznam się, że zaplątałam się w czasowych rozważaniach autora. Aczkolwiek bez spoilerowania nie da się ich wyjaśnić.
Podsumowując - warto sięgnąć po "Okradziony świat". Choćby dla reszty książki, a zwłaszcza bardzo smakowitego zakończenia.
Polecam! :)

Szymon Białek | 2014-02-25

Czasowe zapętlenie jako motyw świetne, dużo gorzej z próbami wyjaśnienia jego sensu. Przynajmniej Dębski nie udaje, że sam rozumie.

Konrad | 2016-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Zbyt zagmatwane zabawy z czasem, co powoduje, że dla mnie książka była ciężko strawna. W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu.

Aleksandra | 2014-11-23
Przeczytana: 20 listopada 2014

Zbyt duże zamieszanie czasowe i niekonsekwentność technologiczna. No chyba, że to wynik czytania nie w kolejności...

Jan63 | 2012-06-21
Przeczytana: 1991 rok

Tak jak pierwsza część, bardzo dobra.

scirus | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone