Odnaleźć swą drogę

Okładka książki Odnaleźć swą drogę Aleksandra Ruda
Okładka książki Odnaleźć swą drogę
Aleksandra Ruda Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Olga i Otto (tom 1) Seria: Obca Krew romantasy
romantasy
Olga i Otto (tom 1)
Obca Krew
Найти свою дорогу
Fabryka Słów
2010-07-16
2010-07-16
Monika Jasudowicz
powieść fantasy słowiańska fantasy romans fantasy romans szkoła magii magia magowie nauka studia uczelnia szkoła wyższa akademik krasnoludy

Sympatyczna, ale...
Brakowało mi jakiegoś wątku głównego, co wszystko spaja. Bardziej przypominała mi opowiadania gdzie prawie każdy rozdział to inne historie Oli i Ottona.

Sympatyczna, ale...

Zabawna, miejscami irytująca ale miła i lekka w czytaniu.

Zabawna, miejscami irytująca ale miła i lekka w czytaniu.

Ola i Otto. Para niedoskonała.

Bardzo przyjemna lektura. Potrzebowałam książki, która byłaby wesoła, zawierała przygody i ciekawe wątki.
Szybko się czytało i muszę przyznać, że pomimo małych wad, był to dla mnie relaksujący czas.

Jedyne, co mi przeszkadzało to główna bohaterka i jej stosunek do nekromanty - chciałabym nią potrząsnąć. Poza tym, że trochę ta relacja była spłaszczona to pewne wątki były bardzo ubogie lub kompletnie pominięte. Chciałabym bardziej poznać świat, w którym toczą się wszystkie historie. Poza tym były bardzo duże przeskoki pomiędzy latami w szkole. Byłam ciekawa co się działo pomiędzy, jak się rozwijały relacje bohaterów z ich przyjaciółmi, nauczycielami, jakie robili postępy. Różnice w czasie były jak dla mnie zbyt duże i niepotrzebne. Powiem więcej - spokojnie mogłaby to być historia tocząca się w jednym roku + poboczne wątki jako retrospekcje.

Ola i Otto. Para niedoskonała.

fantastyczna, zabawna mimo że czasami bohaterka mnie denerwuje to i tak uwielbiam tę książkę

Sympatyczna i pełna humoru historia Oli, studentki magii. Spodoba się wszystkim miłośnikom Magdaleny Kubasiewicz.

Ehh przedziwna jest ta książka. Ogólnie raczej kiepska, jestem w szoku, że w ogóle ktokolwiek to wydał, brzmi jakby napisała ją trzynastolatka, na dodatek niezbyt zdolna. W opiniach pod książką przeważają zachwyty nad humorem, nad tym jaka to powieść jest zabawna - nie mam pojęcia o czym piszą te osoby, ja nie uśmiechnęłam się ani razu. Na mojej twarzy przeważnie rysował się grymas zażenowania postępowaniem głównej bohaterki. Jej wieczne użalanie się nad sobą, pazerność, brak wyczucia, czułości ani taktu stawiają w wątpliwość równowagę umysłową Irgi i Ottona - kto by chciał się przyjaźnić z taką egocentryczką?
Ale ale, żeby nie było tak ostro - z jakiegoś, nieznanego mi powodu, nie mogłam odłożyć tej książki. Przeczytanie jej zajęło mi niecałe 3 dni, po skończeniu natychmiast sięgnęłam po drugi tom. I nie mam bladego pojęcia, dlaczego tak mnie wciągnęła, bo nie ma tam ani ciekawych przygód, ani sensownego wątku miłosnego, a jednak jest to jakieś moje guilty pleasure.

Dużo humoru i to dobrego humoru - to to co najbardziej podoba mi się w tej książce. Od głównej bohaterki zdecydowanie bardziej polubiłam jej przyjaciół. Godne polecenia, szczególnie jeśli ktoś szuka akurat nieskoplikowanej historii na rozluźnienie

Książka jest fantastyczną odskocznią od rzeczywistości. Jeżeli ktoś polubi się z proponowanym przez autorkę poczuciem humoru (bo, że książka humorem przepełniona jest od pierwszych stron, nie podlega u mnie wątpliwości ;) ) spędzi miło czas i zapewne nie raz uśmiechnie się czytając o poczynaniach głównych bohaterów.

Jedna z nielicznych książek do której wracam jak bumerang i za każdym razem się uśmieje do łez . Na poprawę humoru jak najbardziej polecam z czystym sumieniem 😁

Mam dosyć mieszane uczucia, co do tej książki. Z jednej strony jest niesamowicie zabawna i nie raz głupio uśmiechałam się pod nosem. Dość szybko polubiłam parę głównych bohaterów i ich przygody, ale nie bardzo pasuje mi forma. Słuchając książki miałam wrażenie, że jest to zlepek nie bardzo trzymających się kupy historii, pomiędzy którymi jest dość duży przeskok, przez co całość wypada nienaturalnie i łatwo się pogubić w tym, co się dzieje.

• 2011