Błękitny księżyc. Część 2

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Forest Kingdom: Blue Moon Rising

KSIĄŻĘ wyruszył, by sprowadzić ARCYMAGA i ślad po nim zaginął. KSIĘŻNICZKA odkrywa, że STARSZY BRAT KSIĘCIA wcale nie jest takim nadętym bucem, za jakiego go miała. Wielmożowie knują za plecami KRÓLA, chcąc go obalić i osadzić na tronie jego starszego syna właśnie. A ten nie mówi nie...

źródło okładki: www.fabryka.pl

DżejEr | 2015-05-28
Przeczytana: 26 maja 2015

Pomimo tego, że książka jest niewymagająca, przeciętna, nawet momentami podrzędna jeśli rozpatrywac ją w kategoriach fantasy, to jednak w jakiś sposób mnie wciągnęła. Idealne czytadło na chwile, kiedy nie powinniśmy sobie zaprzątać głowy jakimiś epickimi, ceglastymi powieściami które wciągają i odrywają nas od tego, co się dzieje (np. sesja nadchodzi). Czytało się miło i pomimo pewnych zgrzytów pryzjemnie było od czasu do czasu oderwać się od nauki i odprężyć umysł. Książka zapewnia rozrywkę i jest doskonałym przykładem na to, że nie każdy tytuł powinien nas rzucac na kolana.

McDaa | 2016-05-24
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2016

Da się przeczytać. Ale przejrzawszy recenzje spodziewałam się, że będzie dużo lepsza :(
Grupy docelowej nie jestem pewna - humor prosty jak dla dzieci i łopatologiczne tłumaczenie wszystkiego, ale z drugiej strony skomplikowane postaci i fabuła. No i nie wiem. Jakby ktoś próbował napisać książkę dla młodego czytelnika i nie bardzo mu wyszło.
Dodatkowo rozczarowuje, że od początku można się domyślić "kto zdradził". Niby to nie kryminał ale mogło to nie być aż tak oczywiste.
Reasumując ani szczególnie zabawne, ani odkrywcza, ale czyta się nieźle.

| 2011-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Po przeczytaniu tej drugiej, ostatniej części, jestem bardzo zadowolona. Pomimo tego, że nie było tylu zabawnych momentów i dialogów, jak w części pierwszej, to nie zawiodłam się. Czyta się bardzo szybko, wartka akcja, szerokie opisy, no i oczywiście zakończenie, którego, prawdę mówiąc, najbardziej się bałam. Dlatego bardzo polecam wszystkim, którzy przeczytali już pierwszy tom.

Wybebeszamy_książki | 2015-08-01

Pragniecie NASTĘPNEJ pięknej historii o królewiczu, co to uratował delikatną i omdlewającą królewnę, zabił przebrzydłego smoka, miał pięknego konia i oczywiście zaraz potem miał zasiąść na tronie, hajtnąć się z wyżej wspomnianą i urzeczywistnić zwrot "żyli długo i szczęśliwie"? Rozczarujecie się. Królewicz lubi smoka i nie ma szans na bycie królem. Królewna jest twardą, nieustępliwą kobietą, której boi się sam smok. Koń natomiast... jest jednorożcem, a nie od dziś wiadomo, że na jednorożcach jeżdżą tylko dzieci albo... dziewice. A to już coś znaczy.
Życie długo i szczęśliwie? Jest przereklamowane.
Dlatego na scenę wkracza historia o Leśnym Królestwie, mimowolnych śmiałkach i obrzydliwym Złu, które kryje się nawet w najbliższych nam osobach.
Demony wychyną z kryjówek, Rzeczny Potwór ukaże swe oblicze, a wojna stanie na progu. Ludzie chwycą za miecze, kopie, olej, gobliny i magię. Królewna zaś podkasa kiecę, chwyci Królewicza za rękę i razem ruszą na wroga z najcięższym i...

miharu | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Szczerze mówiąc, to drugi tom jest chyba nieco gorszy od pierwszego. Wydarzeń nie brakuje, ale są opisane tak nudno i bez polotu, że można sobie wywichnąć szczękę od ziewania. Fabuła jakby przewija się w tle, jakby ktoś nam ją streszczał... nie wiem, jak to ująć. Nie mamy wrażenia, że uczestniczymy w wydarzeniach, autor przelatuje po łebkach, opisując poszczególne zdarzenia jak w szkolnym wypracowaniu. Czasem ogólnikowo stwierdza "ktoś tam zrobił coś tam" i wio dalej. Końcowe bitwy i bijatyki ciągną się niemiłosiernie. Fakt, że opisywana jest walka, nie znaczy automatycznie, że lektura robi się ciekawa. Wręcz przeciwnie, prędko wkrada się monotonia i wszystko bardzo nuży. Brak tu jakiegokolwiek humoru, co dziwi w świetle tego, iż jest to (albo miało być) lekkie fantasy zjeżdżające w stronę bajki wręcz. Dialogi są momentami jak z telenoweli, w stylu: "Ach Rupercie", "Żegnaj, Julio" i tym podobne. Nie zdarzyło mi się jeszcze czytać tak wysilonego, nieśmiesznego i nieciekawego soft...

Kati | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Tak samo jak w pierwszej części, miło i przewidywalnie mimo że trup gęsto się ściele. Jestem już chyba za stara na bajki, nawet na te w wersji dla dorosłych, jednak poczucia humoru miejscami nie mogłam odmówić autorowi. Poczucie obowiązku i chęć poświęcenia się dla królestwa młodszego księcia, gdy jego brat - następca jako jedyny swój obowiązek uważał chronić skórę doprowadzała mnie do furii. Waleczna księżniczka też z czasem zaczęła złościć ale całość nie wyszła najgorzej. Jeśli ktoś przeczytał pierwszą część to powinien sięgnąć i po tą.

Hendoslaw | 2014-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Drugi tom nie wybił się ponad pierwszy, a mogę powiedzieć, że nawet się obniżył. Autor chyba wiedział jak zakończyć książkę, ale miał problem ze zbudowaniem rozwinięcia. Z utęsknieniem czekałem, aż przewrócę ostatnie kartki. Fabuła strasznie na siłę w niektórych momentach. Jednakże wszystko się łączy w rozumną całość. Postacie nie zachwyciły nic więcej niż w pierwszym tomie. Jestem fanem Greena, ale nie do końca czuje się zachwycony książką.

Kontynuacja przygód księcia Ruperta rozpoczętych w pierwszym tomie.

Rayroth | 2012-10-20
Przeczytana: 2012 rok

Tak jak pierwsza część podobała mi się za jej humor i lekką parodię tych wszystkich baśni i legend, tak w drugiej części jakoś już tego brakowało. Opowieść stała się właśnie tą zwykłą baśnią, gdzie świat jest zagrożony ciemnością i jedyną osobą który może go ocalić to oczywiście główny bohater. Bardzo ciężko mi się czytało.

Gutosław | 2016-02-04
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2016

Fajna, przyjemna, luźna i zabawna historia parodiująca opowieści o wielkich bohaterach, smokach i księżniczkach.

Brudnopis Parzych | 2014-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2014

W angielskojęzycznej Wikipedii można przeczytać, że Błękitny Księżyc był pierwszym bestsellerem Greena i pierwszą z cyklu książek dziejących się w tym uniwersum, jednakże w Polsce nie przyjął się aż tak ciepło, a kontynuacji ni widu ni słychu. Trudno zrozumieć, dlaczego Polacy tak chłodno przyjmują zabawne opowieści fantasy – czyżbyśmy nie lubili się śmiać?
Jeśli szukasz książki, którą będziesz mógł czytać młodszemu bratu i przy tym świetnie się bawić, jest to pozycja dla Ciebie.
*opinia jest fragmentem recenzji z http://magazyn-opinii.blogspot.com/2014/11/bekitny-ksiezyc-simon-r-green-2009.html do której przeczytania serdecznie zapraszam.