Podatek

Fabryka Słów
2005-05-13
2005-05-13
978-83-8901-153-0

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...
Okładka książki Cztery pory magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery pory magii Aneta Jadowska, Mar...

6,5 ale podnoszę ocenę za Wodnika i jego Żaby;) Szkoda, że częściej sie nie pojawili ci bohaterowie, bo byli uroczy. Największym problemem książki jest chwycenie dziesięciu srok za ogon, bo gdyby rozpisać bohaterów na kilka tomów byłoby to fascynujące, a tak..No mamy trochę powierzchowne profile.

Inteligentny dowcip, nieprzewidywalna akcja i połączenie mitologii słowiańskiej z korporacyjnymi stereotypami... Słowem Wójtowicz w swoim najlepszym wydaniu.

Zabawna opowieść o pracownikach TEGO DRUGIEGO Urzędu Skarbowego w Lublinie. No wiecie, to TEN od Podatków od istot magicznych ;)
Pomyślcie tylko... taki mag to ma przerąbane, nie dość że odprowadza podatki do normalnego US, to jeszcze kroją go osobno w TYM DRUGIM.
My, zwykli śmiertelnicy w sumie tak źle nie mamy, bo tylko okradają nas ci z pierwszego ;)

UWAGA
Bez luzackiego podejścia nie podchodź do tej książki!

Zdecydowanie nie jest to poważna fantastyka, lecz bardzo lekka i zabawna historia gnająca na łeb, na szyję (w tym pędzie trochę przypomina mi "Słodki srebrny blues'" Glena Cooka - swoją drogą fajna powieść).

Polecam, bo to dobra zabawa :)

UWAGA
Bez...

Zaskakująco przyjemna książka. W Fabryce Słów jest doprawdy loteria: chłam wymieszany z perełkami. "Podatek" jest właśnie taką perełką. Przeczytałem trzy książki z serii Pogodnika Trzeciej Kategorii, Romulada Pawlaka. Jednak na tle tych trzech "Podatek" dosłownie błyszczy. Wspaniały humor, błyskotliwe i żartobliwe nawiązania, żargon urzędniczy i sceny biurowe w krzywym zwierciadle. Do tego fantastyczne postacie (rusałka, magowie, wodnik, wilkołaki, wampiry) we anturażu Lublina z początku pierwszej dekady XXI wieku. Nie Warszafka, ale właśnie peryferyjny, ale jakże uroczy Lublin... oraz krzynka Krakowa. Lata w których osadzona jest powieść są mi bardzo bliskie bo to czasy w których wchodziłem na rynek pracy i żarty z ówczesnej sytuacji społeczno-ekonomicznej są dla mnie bardzo czytelne. I chociaż nie znoszę "Pulp Fiction" to nawiązania do filmu były bardzo zabawne... dla mnie żaby to prototypy feministek "walczących" z toksyczną męskością. Mega zabawne. Książka była do odstrzału... ale po lekturze szkoda mi się jej zrobiło. niech jeszcze zostanie... chociaż pewnie nigdy do niej nie wrócę (biorąc pod uwagę liczbę oczekujących tytułów).

Jeśli chcesz książki lekkiej, przyjemnej, zabawnej i wciągającej - na plażę, an urlop lub jako odskocznia od poważniejszej lektury, to "Podatek" będzie idealny.

A Ty odprowadziłeś już podatek?

Ale się uśmiałam. Fantasy komediowe albo komedia fantasy osadzona w polskich realiach to już jest absurdalne. Do tego Jagienka, Oleńka, wampiry, mafia i żaby - mieszanka wybuchowa. Naprawdę przednia zabawa, idealnie dla rozerwania się w te zimne dni. Uwielbiam tę książkę. Co prawda rozkręcała się powoli, ale już przy końcu dużo się śmiałam.

Leciutka, przyjemna książka o nietypowej pracownicy nietypowego urzędu. Raczej nie będę jej długo pamiętać, ale czyta się naprawdę miło. Prosty styl (czasem aż za prosty),sporo humoru, dużo akcji i jeszcze więcej magii. Jeśli macie czasami ochotę na coś, przy czym można się po prostu odprężyć, "Podatek" może się sprawdzić.

Ciekawa książka,humor i dialogi niczego sobie.Lekka lektura na odprężenie.

Ciekawa książka,humor i dialogi niczego sobie.Lekka lektura na odprężenie.

Żaby made my life ;)

Żaby made my life ;)

Jak ja się dobrze bawiłam przy tej książce! Lekka, z humorem, a jednocześnie trzymająca w napięciu na tyle, żeby chciało się odwracać kartkę za kartką.
Świtna pozycja do połknięcia!

Świtna pozycja do połknięcia!

Jestem absolutnie zakochana w poczuciu humoru autorki.

Jestem absolutnie zakochana w poczuciu humoru autorki.

• Fantastyka polska