Sztylet ślubny

Aleksandra Ruda Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Sztylet Rodowy (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2013-01-01
Ewa Białołęcka
Papierowy Księżyc
Sztylet Rodowy (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Białołęcka

Wymęczył mnie ten tom. Humor, który był mocną stroną pierwszej części, gdzieś wyparował, a na pierwszy plan wysunęły się sercowo-polityczne rozterki głównej bohaterki. Taka tematyka niezbyt mnie interesuje, więc ledwo dobrnęłam do końca. Tym bardziej, że protagonistka wybrała faceta, którego od początku nie lubiłam, a odrzuciła tego, którego darzyłam sympatią. Dobrze, że...

Doskonałe rozwinięcie tomu pierwszego. Mniej humoru, więcej fabuły i historii, która zaczyna się wikłać. Są podchody - trochę walki. Ale autorka nie wychodzi z konwencji przyjętej w pierwszym tomie zbyt daleko - co wychodzi na zdrowie II tomowi. Polecam.

Poszukuje 2 tomu ... Ktoś coś ?

Bardzo dobra powieść fantasy. Doskonała kontynuacja Sztyletu rodowego. Bardzo ciekawe universum magiczne. Lekka, zabawna, świetnie się czyta. Znakomicie wpisuje się w moje obecne potrzeby poprawienia nastroju. Zdecydowanie polecam.
Czytać tomy w kolejności, są ściśle powiązane.

Książka bardzo dobra warta przeczytania polecam

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Fajna książka. Historia wciąga i szybko się ją czyta. Niestety, nie zwróciłam uwagi, że to drugi tom cyklu i czułam się nieco zagubiona w świecie stworzonym przez autorkę. Bardzo podobał mi się pomysł z cytowaniem wypowiedzi bohaterów powieści na początku każdego rozdziału.

„Kobiety? Wy mnie pytacie czy kobiety sprawiają dużo kłopotów? Jeśli pytacie, to oznacza, że nigdy nie widzieliście żywej kobiety!”
To prawie niemożliwe, ale ten tom jest jeszcze lepszy niż jego poprzednik. Akcja nabiera szybszego tempa (teraz to już nie pośpieszny, lecz prawdziwe pendolino). Wydarzenia zmieniają się niczym w kalejdoskopie, facetów pretendujących do ręki...

Wprost z objęć "Sztyletu rodowego" wpadłam w objęcia "Sztyletu ślubnego" Aleksandry Rudej, wydanego przez Papierowy Księżyc. Znowu porządnie wydana książka, choć wydaje mi się, że w przypadku drugiego tomu dostrzegłam więcej literówek. Niemniej, nadal mamy ładne ornamenty w rogach stron, porządny papier i okładkę z miłą dla oka ilustracją.

Książka wywarła na mnie zarazem...

Druga część cyklu Sztylet rodowy po tytułem Sztylet ślubny przeczytany. Po pierwszym tomie, który spodobał mi się, chciałem dostać również pełną przygód i humoru opowieść. Siegając po książkę oczekiwania miałem spore, bo liczyłem na ciekawą historie, ale też miałem swoje obawy dotyczące tego co dostanę od autorki. Kapitan ciągle poszukuje swojej narzeczonej podczas...

Druga z serii opinii pisanych mocno po fakcie- tym razem dystans między przeczytaniem, a zrecenzowaniem wynosi równe dwa tygodnie.

Kolejna część przygód Mili prezentuje się nieco lepiej niż poprzedniczka, przede wszystkim ze względu na rozwój fabuły. Zmierza ona w kierunku o tyle ciekawym, że na pierwszy rzut oka nieoczywistym. To nie jest urocza opowieść o plebejuszce,...

Dyskusje

• 2018
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • 2019
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Sztylet ślubny