Kilka nocy poza domem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poza serią". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarne
83-87391-61-1
zło, zbrodnia, koszmar, zabawa, morderstwo

Autor świetnej "Heroiny" napisał kolejną powieść: seryjny morderca, który zabija ludzi tylko wtedy, gdy się bawią, a głośna muzyka zagłusza strzały. Pary zakochanych nastolatków, które zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Głośna i znienawidzona prezenterka TV zostaje zamordowana. Coraz więcej zbrodni. A za każdą z nich czują się winni ludzie, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. Prawie nic.
W ciągu "Kilku nocy poza domem" może zdarzyć się tyle, ile w ciągu całego życia. A nawet więcej. Tak jest, gdy epoki zmieniają się co parę miesięcy, a jeden dzień zajęć zawodowo-rozrywkowych płynnie przechodzi w następny. "Kilka nocy poza domem" to kilka dni, które nigdy się nie kończą.
Gdy wszystko dzieje się tak szybko, rozmazują się obrazy i przedmioty. Rozmazują się także ludzie. Ich "wewnętrzna treść" miesza się coraz szybciej, a mikstura, które z tego powstaje, nie jest już ludzka. Trudno jest coś zatrzymać dla siebie. To, co było twoją głęboką i straszną tajemnicą, możesz nagle zobaczyć w telewizji. Najgorsze pomysły chcą być realizowane.
W ciągu "Kilku nocy poza domem" można się uwolnić od zmartwień i przestać być człowiekiem.

W styczniowym numerze miesięcznika "Film" [1/2003] pojawiła się informacja, że prawa do ekranizacji "Kilku nocy poza domem" wykupiło Sudio A, należące do Jana Dworaka i Macieja Strzembosza.
Tomasz Piątek powiedział, że będzie współautorem scenariusza; być może za kilka lat dojdzie do realizacji...

źródło opisu: Czarne, 2002

źródło okładki: www.czarne.com.pl

shelter | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Książkę po prostu pochłonęłam.
Do takich powieści trzeba mieć albo odpowiedni nastrój, albo trzeba być w odpowiednim wieku (podejrzewam, że w licealnym, skoro mi tak bardzo przypadła do gustu), albo trzeba mieć specyficzny gust. Choć nie wiem, czy ta książka jest taka specyficzna, ale wydaje mi się, że tak. Nie czytałam nigdy nic podobnego i to wrażenie nowości jak najbardziej na plus.
Może i nie jest to książka wybitna, ale nie o to tu chodziło, wydaje mi się. Powieści z takim językiem jak tutaj, z założenia już wybitne być nie mogą. Niemniej, akurat mi to odpowiadało. Trochę mi zbrzydł, a przynajmniej na ten moment mi zbrzydł, poetycki język, metafory i zbyt barwne opisy. Tutaj wszystko jest napisane prostym, wręcz kolokwialnym, nieco wulgarnym językiem. Na to po prostu trzeba mieć odpowiedni nastrój, wydaje mi się.
Końcówka zaskakująca.
Zdecydowanie polecam.

przem_ | 2015-07-21

Dno totalne. Ta ksiazka miala szanse byc dobra ksiazka, ale ze wzgledu na pewne fragmenty fabuly nie polecam jej nikomu.
'gygy' 'gege' ? wtf ?!

jerusalem | 2011-03-07
Przeczytana: 01 marca 2011

Jako całość czyta się to szybko, ładnie i z przyjemnością. Natomiast jeśli chodzi o samą końcówkę to poczułem się lekko skołowany. Ale nie powiem, jest coś w książce, że daje do zastanowienia się nad naszym marnym żywotem. Kto i po co nas otacza? Gdzie tak naprawdę żyjemy? Co jest fikcją, a co realnym życiem. Ciekawe.

Agniolek | 2012-08-25
Przeczytana: sierpień 2012

Niezbyt przypadła mi do gustu. Styl, słownictwo... nie tego się spodziewałam po horrorze.

DurgaRE | 2011-05-01

Momentami ma zadatki na rewelacyjna książkę

Anita | 2011-12-17

Dobrze napisana, wciągająca, zaskakująca.

Seconde | 2011-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2011

wciągająca, ale trochę przewidywalna

ripossta | 2013-03-01

Najlepsza książka Piątka. Końcówka oczywiście zamurowuje i pozostawia w lekkim szoku. Polecam.

I chciałąm jeszcze dodać, że .. czy komuś też się wydaje, że on te ksiązki swoje pisze naćpany? ;]

myself | 2010-12-07
Przeczytana: 2009 rok

Według mojej opinii najsłabsza z książek Tomasza Piątka, ktorego prozę bardzo sobie cenię. Pomimo wszystko czyta się całkiem znośnie.

porqueestrella | 2013-02-17

Czytałam książkę bardzo dawno, ale pamiętam ogólne wrażenie. Była w bardzo czarnym klimacie, ale to było właśnie w niej najlepsze