Kruk na podgrodziu

The Raven in the Foregate
83-7298-673-8
kruk ellis peters
dona

Anglia, wiek XII. Braciszek Cadfael z opactwa w Shrewsbury znany jest ze swego ogródka pełnego zamorskich roślin. Sławne są jego egzotyczne przyprawy, lecz najbardziej pożądane są lekarstwa przyrządzane przez uczynnego mnicha. Obrotny weteran wojen krzyżowych i żeglarz, który w wieku pięćdziesięciu paru lat wstąpił do zakonu benedyktynów, ma jeszcze jeden dar nadany przez Pana - potrafi rozwiązywać zagadki kryminalne. Jest nieprzejednanym tropicielem zbrodni i nieprawości. Tym razem brat Cadfael rozwiązuje zagadkę śmierci świeżo przybyłego z Londynu kapłana, mężczyzny przystojnego, uczonego i zdyscyplinowanego, acz nie grzeszącego ani pokorą, ani dobrymi kontaktami z wiernymi.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2010 rok