Las Pigmejów

Tłumaczenie: Magdalena Płachta
Cykl: Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 3)
Wydawnictwo: Muza
El Bosque de los Pigmeos
8373196692
przygodowa
Ola

Ostatnia część trylogii chilijskiej pisarki. Tym razem niepoprawna babcia zabiera swojego wnuka Alexandra i jego brazylijską koleżankę, Nadię, w ostępy afrykańskich lasów równikowych, gdzie napotkają Pigmejów - malutkich ludzi o wielkim sercu. Młodzi bohaterowie będą musieli stoczyć walkę ze złem uosabianym przez straszliwego czarownika Sombe oraz okrutnego komendanta Mbembelé. Korzystając ze...

Ostatnia część trylogii chilijskiej pisarki.

Tym razem niepoprawna babcia zabiera swojego wnuka Alexandra i jego brazylijską koleżankę, Nadię, w ostępy afrykańskich lasów równikowych, gdzie napotkają Pigmejów - malutkich ludzi o wielkim sercu. Młodzi bohaterowie będą musieli stoczyć walkę ze złem uosabianym przez straszliwego czarownika Sombe oraz okrutnego komendanta Mbembelé. Korzystając ze swoich nadzwyczajnych zdolności (sztuki znikania oraz umiejętności przemieniania się w swoje totemiczne zwierzęta), Orlica i Jaguar, wspierani przez pozostałych, równie niezwykłych uczestników wyprawy, staną w obronie Pigmejów i ich bogatej kultury oraz mądrych tradycji.

Podobnie jak w "Mieście Bestii" i "Królestwie Złotego Smoka", od porywających przygód bohaterów nie można się oderwać.

źródło opisu: [Muza, 2004]

anabeth | 2014-04-22
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Las pigmejów to opowieść ciekawa i wciągająca. Opowiada o Alexandrze i jego przyjaciółce Nadi oraz ich przygodach w Afryce. Bardzo ucieszyło mnie to że tym razem autorka nie wcieliła do książki pięknej kobiety okazującej się czarnym charakterem tylko odważną i nieprzewidywalną Angie. Książka ta urzekła mnie tajemniczą atmosferą która towarzyszyła mi podczas czytania poprzednich części jak i ciekawymi zwrotami akcji. Jak zwykle utwór przedstawia prawdziwość i zwyczaje a także życie rdzennych mieszkańców Afryki co dodaje książce kolejnych zalet.

Zasadniczo nie sięgnęłam jeszcze po "dojrzałe" powieści Allende, ale miałam okazję zapoznać się z tymi kierowanymi do młodszych odbiorców. Bardzo egzotyczne, wciągające, magiczne, zupełnie odmienne od klimatów europejskich. Nie pamiętam już wydarzeń, nie pamiętam postaci, ale doskonale przypominam sobie tę atmosferę.

Kasia | 2016-12-01
Agnieszka W | 2016-11-25