Trupiogłowy

Skull-Face
83-900387-0-6
horror, howard
Omnikoron

Z fal Atlantyku zostaje wyłowiony przedziwny sarkofag, zawierający ciało człekopodobnej istoty gadziego pochodzenia, której wiek ocenia się nie w tysiącach, a wręcz milionach lat. Tak rozpoczyna się emocjonująca historia Katulosa, maga o żółtych oczach, których nie zdołał zamknąć czas...

noname | 2016-07-03
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lipca 2016

Ta mała książeczka to 3 detektywistyczne opowiadania napisane przez R.E.Howarda. Pierwsze to "Skull-face" czyli tytułowy "Trupiogłowy". Weteran Wojny Światowej i detektyw Scotland Yardu tropią w Londynie Trupiogłowego, który jest inicjatorem międzynarodowego spisku ras kolorowych, mającego zniewolić rasę białą. Na dzień dzisiejszy pomysł na taką fabułe jest raczej nieaktualny, do tego wątek miłosny głównego bohatera jest śmieszny i mimo fajnej postaci Trupiogłowego, opowiadanie jest dość słabe. Inaczej ma się sprawa z dwoma pozostałymi historiami. Są to krótsze opowiadania, w których głównym bohaterem jest policyjny detektyw Steve Harrison. Jest to postać, z ktorą Howard napisał najwięcej historii w konwencji detektywistycznej. Trzeba jednak przyznać, że ostatniemu opowiadaniu bliżej do Conana czy El Boraka niż kryminału i może dlatego jest to najlepsze opowiadanie z tego zbioru :)

"Trupiogłowy" 3/10
"Pan Umarłych" 6/10
"Nazwiska z Czarnej Księgi"...

Marek Nowowiejski | 2016-10-21
Kubasz | 2016-08-30