Przebudzenie kamiennego boga

The Stone God Awakens
83-85150-64-1
science fiction, planeta
Iselor

Jakim sposobem współczesny nam amerykański naukowiec znalazł się w zupełnie innym świecie, innym momencie wieczności?
Czy jest to Ziemia?
Skąd wzięły się istoty o niesamowitych kształtach?
Czy żyją jeszcze jacyś ludzie?
Czy jest jedynym człowiekiem na Ziemi?
Czy odrodzi się cywilizacja?

Czy znasz odpowiedź?

noname | 2015-03-10
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 marca 2015

Człowiek z czasów współczesnych budzi się w środku bitwy pomiędzy ludźmi-kotami, a ludźmi-szopami. Nie wie gdzie jest, jak tam trafił ani co się z nim stało. Przez resztę książki próbuje odkryć tą tajemnicę.
Zaczyna się trochę jak komediowe fantasy, ale potem jest coraz lepiej i lepiej. Główny bohater wyrusza w wędrówkę po nowej krainie, a zagadka coraz bardziej pogłębia się i dochodzą coraz to nowe pytania. Książka wciąga mocniej i mocniej; jeśli ktoś lubi fantasy to warto ją przeczytać :)

Fasoletti | 2013-05-20
Przeczytana: 19 maja 2013

W wyniku wypadku w laboratorium Ulisses Śpiewający Niedźwiedź zostaje zamieniony w kamień. Kiedy za sprawą przypadku zostaje przywrócony do życia, okazuje się, że świat zmienił się całkowicie. Zamiast ludzi spotyka kotopodobne stworzenia, które uważają go za swojego boga.
Ulisses będzie musiał przystosować się do życia w nowych warunkach i stoczyć walkę z tajemniczym, zagrażającym światu Wurutaną.
Przebudzenie kamiennego boga to niezwykle wciągająca książka z bardzo dobrze wykreowanym światem, głównym bohaterem oraz intrygującą fabułą.
Jedynym minusem jest jakość tłumaczenia i dziwne nazwy ras zamieszkujących planetę, przez co ciężko je wymówić, a tym bardziej zapamiętać.

Kaleeth | 2014-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2014

Ciekawa powieść fantastyczna, która ciekawie podchodzi do tematu ewolucji i zmian w świecie w przeciągu wielu lat. Książka pozostawia w stanie niepewności do ostatniego momentu.

Krzysiek | 2015-05-28

To niesamowite! Ta książka jest tak zła, że aż doskonała.
Ma najśmieszniejsze pierwsze zdanie w historii literatury, jest uroczo naiwna i niedorzeczna, a przy tym czyta się ją doskonale!

Każdemu miłośnikowi książek tak złych że aż dobrych serdecznie polecam!

voyager1975 | 2011-07-22

dobra