Conan i miecz Skelos

Tłumaczenie: Cezary Frąc
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 17)
Wydawnictwo: Amber
Conan: The Sword of Skelos
Conan, Offutt
Krzysiek W

Kolejna część przygód Conana autorstwa Andrew J. Offutta.

źródło opisu: Opis autorski

Magnis | 2016-09-12
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2016

Conan i miecz Skelos to kolejny tom przeczytany przez ze mnie. Przy poprzednim miło spędziłem czas i tym razem również się tak stało. Zaznaczam jednak, ze jest to po części kontynuacja Conana i Czarownika w obecnym tomie autor kontynuuje niektóre wątki zaczęte właśnie tam.
Conan po przygodzie opisanej poprzednio znów musi uciekać z miasta ze swym poznanym towarzyszem. Kierują się w stronę Zambouli, ale po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw. Po przygodach spotykamy starą znajomą z poprzedniej części Isparanę. Nasz bohater trafia na dwór pełen intryg i knowań. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji Conan będzie musiał lawirować i w razie, czego nie poskąpi wrogom swojego miecza. Kolejne przygody barbarzyńcy z Cymerii, który wyruszył w drogę, aby poznać świat. W tym przypadku obserwujemy młodego Conana w jednej w niebezpiecznych przygód. Podobała mi się sama historia, ponieważ może nieskomplikowana to jednak przykuwa uwagę. Wydarzenia toczą się dość szybko i przykuwają uwagę...

Gromomir | 2014-03-08

Akcja powieści toczy się dwutorowo. Z jednej strony śledzimy poczynania Conana, z drugiej natomiast intrygi Zafry, młodego nadwornego maga satrapy Zambouli – Akter Khana. Czarownik opanował czar pozwalający mu ożywić dowolny miecz i niczym tresowanego, choć tępego, psa nasłać na dowolny cel. Dzięki temu szybko pnie się w górę na khanowym dworze, marząc skrycie nad obaleniem swego patrona i przejęciu władzy, oraz jednej z kochanek Aktera. Nim będzie w stanie wprowadzić w życie swój plan musi pozostać pokornym sługą, a rozkaz władcy jest prosty – sprowadź mi Oko Elrika.
Conan natomiast zaczyna tą przygodę w środowisku w którym czuje się jak ryba w wodzie: w najgorszej dzielnicy Shadizar, Miasta Niegodziwości. Uporawszy się z klątwą Hisar Zula (co zostanie nam przedstawione dopiero w tomie 19 „Conan i Najemnik”. Nie wiem co władcy Amberu pili układając kolejność powieści do wydania w Polsce, ale... chce to samo!), wrócił do swego ulubionego zajęcia – uwalniania spasionych kupców od...

Amrath | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

Ostatnia część trylogii ze świata Conana autorstwa Andrew J. Offutt'a. Historia rozpoczyna się w Zamorze, gdzie wciąż siedemnastoletni Conan po powrocie z Khauranu szuka pomysłu na swoje dalsze życie. Z braku innych perspektyw, a także z powodu sugestywnych próśb pewnego przybysza z Iranistanu Conan postanawia dostarczyć amulet Oko Erlika (którego wszedł w posiadanie w książce "Conan i Czarownik") jednemu z dwóch khanów władającymi swoimi państewkami za wielką pustynią.

Wbrew pozorom magiczny amulet okaże się tylko symboliczną błyskotką, a główny bohater po oddaniu Oka Erlika podobnie jak było to już opisane w drugiej części z trylogii czyli "Conan i Najemnik" stanie się głównym trybikiem w walce o władze w państwie-mieście Zambouli.
O władze walczą tam trzy ważne dla fabuły postacie. Aktualny Khan Akter, jego nadworny mag ambitny Zafra oraz przywódca buntowników mający poparcie ludu Balad.

Z wielkim zaskoczeniem muszę przyznać, że autor po dwóch średnich książkach będącymi...

Łukasz Milewski | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016