Czarnoksiężnik z Lemurii

Wydawnictwo: Versus
The Wizard of Lemuria
fantastyka, fantasy, Lemuria, Thongor
Shar

Fragment książki: "Zdążył zacząć, gdy świątynia ze stanu osłupienia przemieniła się w dom wariatów, pełen krzyczących i biegających bezładnie ludzi. Druidzi i straż przy wtórze klątw Arcykapłana przywołujących zemstę Yamathy na bluźnierców, którzy poważyli się zbezcześcić jego ołtarz, rzucili się ku stopniom. Widząc co się święci Thongor wepchnął sztylet w ręce dziewczyny, nakazując jej za...

Fragment książki:
Widząc co się święci Thongor wepchnął sztylet w ręce dziewczyny, nakazując jej za wszelką cenę uwolnić maga, co nie było tyle trudnym, co pracochłonnym zajęciem, gdyż początek już zrobił i łańcuch zaczynał się poddawać, a sam zajął się napastnikami."

Maynard | 2012-09-20
Przeczytana: 1995 rok

Moje pierwsze spotkanie z literaturą fantasy na grubo przed Tolkienem, Sapkowskim i Pratchettem. Łezka się kręci...

aster | 2014-07-15
Przeczytana: 1993 rok

Moja pierwsza własna książka fantasy, kupiona przez pomyłkę zamiast Czarnoksiężnika z Archipelagu :)
Umówmy się, to nie jest literatura wysokich lotów. To książka akcji, bez drugiego dna, bez rozbudowanych psychologicznie bohaterów. Jako rozrywka sprawdza się doskonale. Króciutka książka napakowana po brzegi akcją, pisana dobrym stylem.

Zoltan | 2014-10-20

Heroic fantasy w stylu Conana, tylko bez Conana. Szału nie ma, ale czyta się przyjemnie, bo narracja jest sprawna i dynamiczna. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa, czytający jednak "ambitniejsze" fantasy mogą się rozczarować.

Hexenmeister | 2013-02-19
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Ładna i zgrabna narracja. Kreacja świata w miarę znośna, postaci podobnie. Na razie doszukać się czarnoksiężnika nie mogę.
Króciutkie to wielce!

PRZERWANE

noname | 2013-03-21
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2013

Heroic Fantasy klasy B, na tym poziomie co opowiadania Lina Cartera z Conanem. Przeciętne naśladowanie Howarda. Da się przeczytać, ale szkoda czasu

Jakub | 2011-12-05

Podobna troche do conana :) Lekka, latwa i przyjemna