Torment: Udręka

Tłumaczenie: Bartłomiej Walczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Planescape". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
Torment
83-87376-76-0
christov

Niekończąca się Wojna Krwi toczy się cały czas, nie mająca kresu walka pomiędzy biesami ze sfer. Wśród tego przerażającego konfliktu samotny bohater bez pamięci o przeszłości, stara się odnaleźć swą prawdziwą osobowość. Oczywiście, ponieważ są to sfery, ma... niecodziennych towarzyszy. Ale jeśli nie można zaufać latającej czaszce, ekscentrycznemu wynalazcy, ani sukubowi, to komu? Praktycznie nikomu.

Na podstawie doskonałej gry komputerowej firmy Interplay.

radosiewka | 2011-01-28

Z recenzjami książek powstałych na bazie gier jest pewien problem. Próbują one dokładnie skopiować świat i postacie z gry albo starają się przedstawić wszystko z zupełnie innej strony; uzupełnić uniwersum o nowe szczegóły. „Torment: Udręka” autorstwa Raya i Valerie Vallese zalicza się do tej pierwszej kategorii. Autorzy współpracowali ze scenarzystami gry, pragnąc pozostać jak najbliżej pierwowzoru. Czy im się to udało? Przekonacie się o tym w poniższej recenzji.

Nasz bohater, Thane (w odróżnieniu od gry nie jest już Bezimiennym), budzi się w kostnicy. Nie pamięta, kim jest i co się stało. Jego ciało pokrywają liczne blizny, a pierwszą osobą, którą spotyka, jest gadająca czaszka, Morte. Pomaga mu ona w ucieczce i razem wydostają się do miasta Sigil. Miasta innego niż wszystkie. Rozbudowanego, pełnego portali i niesamowitych stworów ze wszystkich sfer. Thane wyrusza więc w poszukiwanie swojej przeszłości. Szybko odkrywa swoja niezwykłą zdolność do przeżywania własnej śmierci. W...

lisek616 | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Książka mnie pochłonęła. Może nie jest jakoś wyszukana stylem, ale historia Thain'a (w grze bezimiennego) była dość dobra, spłycona lecz dobra. Uzupełniła trochę pustki, ktòra została u mnie po grze, a raczej po czasie kiedy ostatni raz w nią grałem. choć zabrakło mi w niej postaci Ignusa... Pozycja na pewno zainteresuje każdego fana tego kultowego crpg jak i fana fantazy z pokroju swiata forgotten realms'a

Sillhre | 2013-10-14

Gra jest cudowna... książka słabiutka.

Łukasz Pilarski | 2010-09-30
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Przyjemne czytadło z paroma bardzo dobrymi momentami, którego największą wadą jest bycie literacką wersją legendarnej gry. Żadna powieść nie byłaby w stanie podołać tak wysoko zawieszonej poprzeczce, zwłaszcza tak krótka i selektywna w stosunku do scenariusza oryginału, jak ta.

Venix | 2012-11-15

Gra jest niesamowita i tak wspaniale robiona jak mało. Opisanie całego świata z niej, Miasta Drzwi, przygód Bezimiennego ze wszystkimi możliwościami, jakie to daje dla posługiwania się słowem... Wow, książka musi być świetna.

Bartek | 2011-07-21

Książka co najwyżej poprawna, zupełnie nie ma "tormentowego" klimatu znanego z gry.

| 2012-12-22

Dobra książka uzupełniająca rewelacyjną grę.

AdamJ | 2012-06-21
Przeczytana: 03 marca 2007

Ech, gdyby to był prawdziwy Torment...

MaćQ | 2016-08-30
ReaderX | 2016-05-12