Strony Bólu

Wydawnictwo: ISA
Pages of Pain
83-87376-75-2
christov

Niektórych pytań lepiej nie zadawać... W mojej piersi, tam gdzie kiedyś miałam serce, jest pustka, z której wytryska całe cierpienie wieloświata. Z początku Bóle są jak pocałunek, gorący, namiętny i oczekiwany. Sięgają długimi, obiecującymi palcami i sprawiają, że moje kości aż mruczą z rozkoszy. Wypełniam się tym dotykiem i pragnę go więcej, pomimo iż wiem, co potem nastąpi. Me ciało...

Niektórych pytań lepiej nie zadawać...

W mojej piersi, tam gdzie kiedyś miałam serce, jest pustka, z której wytryska całe cierpienie wieloświata. Z początku Bóle są jak pocałunek, gorący, namiętny i oczekiwany. Sięgają długimi, obiecującymi palcami i sprawiają, że moje kości aż mruczą z rozkoszy. Wypełniam się tym dotykiem i pragnę go więcej, pomimo iż wiem, co potem nastąpi. Me ciało przechodzą dreszcze, płonę i drżę, a czym większa moja ekstaza, tym więcej pustki się wylewa. Wypełnia mnie do końca, upaja rozkoszą, aż błogość przemieni się w słodką agonię.

Wtedy moje ciało swędzi jak płonący wrzód, którego nie uleczy żadna maść. A czym większe moje cierpienie, tym gorętszy ból wrzący w pustej studni ciała. Nurzam się w swoim własnym żalu i nie potrafię zatrzymać wypływu. Wznosi się w białym oparze i wybiela moje kości smutkiem. Płonę ze wstydu za tysiąc złych uczynków, których nie potrafię sobie przypomnieć, a ze studni wciąż się wylewa...

repip | 2018-03-20
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Fanów gry Planescape Torment zaciekawi zapewne kilka faktów, nasz bohater nie pamięta swej przeszłości od momentu, gdy fale wyrzuciły go na brzeg w jego planie, nie pamięta też… swego imienia. Biorąc pod uwagę, że książka oryginalnie została wydana w 1996 roku śmiem snuć podejrzenia, że fabuła Tormenta mocno inspirowana była tą powieścią, oczywiście nie jako całość, ale tu i ówdzie znajdą się podobieństwa na tyle mocne, by moje podejrzenia miały rację bytu. Troy Denning bardzo sugestywnie prowadzi nas po bezlitosnym mieście w pierwszej połowie, druga część książki jest już nieco inna, momentami lekko monotonna, ale na tyle ciekawa, że brnie się do końca, który ani trochę nie jest oczywisty. Może przez to, że wdarło się kilka niedopowiedzeń, ale nie potrafię wyczuć na ile to przemyślany ruch by dać nam zagwozdkę do przemyślenia, a na ile nierozwinięty należycie wątek. Książka mi się podobała, minimalnie mniej niż "Udręka", ale wydaje mi się, że fani gry z ciekawości śmiało mogą...

niby | 2011-08-27

Rzecz dziwna w przypadku wydawnictw paperbackowych i skupionych na zamkniętych gronach graczy RPG - Troy Denning bardzo dobrze porusza się słowem w surrealistycznym świecie Sigil. Nie przepadam za ISĄ, ale tę rzecz warto polecić.

Noemi | 2012-11-28

Dziwaczna książka i trudno mi ją ocenić. Dostałam ją w prezencie dobre kilka lat temu, jednak wtedy nie potrafiłam się jeszcze rozsmakowywać do tego stopnia w historiach przesiąkniętych właśnie tytułowym bólem. Nie potrafiłam zaczytywać się w takich, w których bohaterowie nie mają taryfy ulgowej. Z perspektywy czasu myślę, że muszę dać jej jeszcze jedną szansę, ale ogółem książka jest niezła - odstaje od całkowicie oklepanych schematów fantasy, jednocześnie przyciąga i odpycha, nie należy do wybitnie banalnych i przewidywalnych. Ma jakiś klimat, który sprawia, że czytelnik ma ochotę brnąć dalej w historię, niezależnie od tego, czy mu się to podoba i co sądzi o bohaterach.

krasnylud | 2015-06-07

Pewnie mój osąd jest nieco wypaczony - ale dla mnie to świetna książka. Pierwsza styczność z prawdziwym uwikłaniem czytelnika w fabułę, Pani Bólu, Sigil - miasto drzwi, niczym nieposkromiona wyobraźnia stworów tam zamieszkujących.
Minusy za kiepskie imię bohatera i mity grecki, mnie do szczęścia tu niepotrzebne

homer700 | 2012-04-24

Oto jedna z moich ulubionych książek jakie dane mi było czytać, pogmatwane i niezwykłe uniwersum Wieloświata oraz Sigil jest po prostu niesamowite, bohaterowie jak i cała historia są niezwykle dopracowane, jak dla mnie prawdziwa perełka, polecam każdemu

| 2012-12-22

Zdecydowanie gorsza od Torment.

Venix | 2012-11-23

Zapowiada się interesująco.