Strony Bólu

Wydawnictwo: ISA
Pages of Pain
83-87376-75-2
christov

Niektórych pytań lepiej nie zadawać... W mojej piersi, tam gdzie kiedyś miałam serce, jest pustka, z której wytryska całe cierpienie wieloświata. Z początku Bóle są jak pocałunek, gorący, namiętny i oczekiwany. Sięgają długimi, obiecującymi palcami i sprawiają, że moje kości aż mruczą z rozkoszy. Wypełniam się tym dotykiem i pragnę go więcej, pomimo iż wiem, co potem nastąpi. Me ciało...

Niektórych pytań lepiej nie zadawać...

W mojej piersi, tam gdzie kiedyś miałam serce, jest pustka, z której wytryska całe cierpienie wieloświata. Z początku Bóle są jak pocałunek, gorący, namiętny i oczekiwany. Sięgają długimi, obiecującymi palcami i sprawiają, że moje kości aż mruczą z rozkoszy. Wypełniam się tym dotykiem i pragnę go więcej, pomimo iż wiem, co potem nastąpi. Me ciało przechodzą dreszcze, płonę i drżę, a czym większa moja ekstaza, tym więcej pustki się wylewa. Wypełnia mnie do końca, upaja rozkoszą, aż błogość przemieni się w słodką agonię.

Wtedy moje ciało swędzi jak płonący wrzód, którego nie uleczy żadna maść. A czym większe moje cierpienie, tym gorętszy ból wrzący w pustej studni ciała. Nurzam się w swoim własnym żalu i nie potrafię zatrzymać wypływu. Wznosi się w białym oparze i wybiela moje kości smutkiem. Płonę ze wstydu za tysiąc złych uczynków, których nie potrafię sobie przypomnieć, a ze studni wciąż się wylewa...

niby | 2011-08-27

Rzecz dziwna w przypadku wydawnictw paperbackowych i skupionych na zamkniętych gronach graczy RPG - Troy Denning bardzo dobrze porusza się słowem w surrealistycznym świecie Sigil. Nie przepadam za ISĄ, ale tę rzecz warto polecić.

Noemi | 2012-11-28

Dziwaczna książka i trudno mi ją ocenić. Dostałam ją w prezencie dobre kilka lat temu, jednak wtedy nie potrafiłam się jeszcze rozsmakowywać do tego stopnia w historiach przesiąkniętych właśnie tytułowym bólem. Nie potrafiłam zaczytywać się w takich, w których bohaterowie nie mają taryfy ulgowej. Z perspektywy czasu myślę, że muszę dać jej jeszcze jedną szansę, ale ogółem książka jest niezła - odstaje od całkowicie oklepanych schematów fantasy, jednocześnie przyciąga i odpycha, nie należy do wybitnie banalnych i przewidywalnych. Ma jakiś klimat, który sprawia, że czytelnik ma ochotę brnąć dalej w historię, niezależnie od tego, czy mu się to podoba i co sądzi o bohaterach.

krasnylud | 2015-06-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Pewnie mój osąd jest nieco wypaczony - ale dla mnie to świetna książka. Pierwsza styczność z prawdziwym uwikłaniem czytelnika w fabułę, Pani Bólu, Sigil - miasto drzwi, niczym nieposkromiona wyobraźnia stworów tam zamieszkujących.
Minusy za kiepskie imię bohatera i mity grecki, mnie do szczęścia tu niepotrzebne

homer700 | 2012-04-24

Oto jedna z moich ulubionych książek jakie dane mi było czytać, pogmatwane i niezwykłe uniwersum Wieloświata oraz Sigil jest po prostu niesamowite, bohaterowie jak i cała historia są niezwykle dopracowane, jak dla mnie prawdziwa perełka, polecam każdemu

| 2012-12-22

Zdecydowanie gorsza od Torment.

Venix | 2012-11-23

Zapowiada się interesująco.