Pierścień z krwawnikiem

Wydawnictwo: Amber
Bloodstone
fantasy
Indyviduum

'Kane lekko zmarszczył brwi, nie przestając uważnie przygądać się pierścieniowi. - Krwawnik trudno uważać za kamień szlachetny. Więc być może jest to kaprys, ale chcę go mieć. Hechon utkwił w Kanie pełne groźby spojrzenie. - Ja tu jestem szefem i ja decyduję, co kto dostaje...[...]'

KiRu | 2014-08-02

Mimo zawiłego języka, oraz moich około... 13lat - Bardzo przypasowała mi ta książka gdy postanowiłam po nią sięgnąć.

Kane, jego kreacja, wybory jakich dokonywał na swej drodze, opisy otoczenia, oraz cała historia przedstawiona w tej książce - Sprawiają że nawet zaczynając nie od pierwszej z cyklu, a właśnie tej pozycji jawiącej się pod tytułem "Krwawnik" niczego mi nie ubyło, wszystko było dla mnie zrozumiałe i nadążałam za całością akcji.

Czy owa książka zawiera drugie dno, ciężko mi to ocenić z tak sporej perspektywy czasu, jednak uważam że te kilka godzin jakie poświęciłam przygodom Kane'a - Nie poszło na marne :)

Mateusz | 2014-09-24
Przeczytana: 23 września 2014

Powiem tak. Książka trzyma poziom części pierwszej. Ani lepsza, ani gorsza. Nadal jest to stara dobra fantastyka, z dużym chłopem w roli głównej, z dziarską wojowniczką i mniej lub bardziej szlachetnymi bohaterami. Mimo niewielkich rozmiarów książka trochę czasu zajmuje, a to głównie przez niewielka czcionkę. Ale tak samo jak zawartość "opakowanie" (czytaj wydanie), którego jestem w posiadaniu, też ma swoje lata. Książka dla wszystkich z sentymentem wspominających filmy fantasy z lat '80 i dla tych, którym uroni się łezka na myśl o Conanie. Kane to w sumie taki trochę Conana, może dlatego z miłą chęcią przeczytam kolejne (i niestety jedyne) 3 polskie wydania przygód rudobrodego wojownika.

Mikołaj | 2013-12-09

Nie dobrnąłem do końca tej książki dlatego, że podczas czytania cały czas miałem wrażenie, że już gdzieś to czytałem. Druga część przygód Kane'a jest wtórna względem części pierwszej. Autor używa oklepanego schematu, w który wciska swojego bohatera, wszystko to jest nudne, wtórne i nieco tandetne. Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, w tym wypadku powiedzenie to się nie sprawdza.

aster | 2014-07-16

To nie jest książka z drugim dnem. To książka mająca dostarczyć rozrywki.
Zupełnie jak w pierwszej części - mamy dużo akcji, niezłą fabułę (moim zdaniem lepszą niż w "Pajęczynie Ciemności") i niebanalnych bohaterów. Kane jest tym typem antybohatera, o którym lubię czytać, a którego nie chciałbym w życiu spotkać.
Przyjemne czytadło na jeden lub kilka wieczorów.

Mag | 2015-07-13

Książka - wspomnienie z dzieciństwa. Dla mnie najlepsza z wszystkich części. Conan mógłby Kane`owi czyścić buty:-)

Bartek Biedrzycki | 2016-05-17

Tym razem Kane znajduje potężny artefakt, który, jak sądzi, służył rasie z kosmosu w zamierzchłych wiekach. Z jego pomocą postanawia stworzyć imperium, które ogarnie Wollendan i Ziemie Południowe. Rozpoczyna zawiłą grę intryg, lecz we wszystko miesza się miłość i starożytna magia, aż okazuje się, że nic nie jest tym, czym się wydawało. Krew, jak zwykle leje się wiadrami, polityka, pijaństwo, walne bitwy, szpiegowskie wyprawy i stare rasy, które się zdegenerowały dopełniają obrazu. No klasyk, jednym słowem.

Radek | 2016-05-09

Czytane lata temu, ale wtedy mi się podobało. Akcja mnie wciągnęła i myślę, że dzisiejszego nastolatka też mogłaby wciągnąć. Filozoficznych przemyśleń i życiowych mądrości tam nie znajdzie, ale hej, przecież czytanie dla zwykłego fun'u też jest OK!.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1990 rok

Bardziej podobał mi się Kane niż Conan. Trochę lepiej pisane niż Howard, no ale tez później.
Miałem wszystkie części Kane i żałuje, że je sprzedałem. Z przyjemnością przeczytałbym je raz jeszcze. Warto.

tomasz | 2016-02-05

Bardzo ciekawa historia,oraz Kane ponownie kombinujący jak tu wszystkich wystawić do wiatru.Bardzo dobrze się czyta.