Niezwyciężony

Troy Denning Wydawnictwo: Amber Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 9) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Legacy of the Force 9: Invincible
Data 1. wydania:
2008-12-30
Anna Hikiert
Amber
star wars dziedzictwo mocy gwiezdne wojny
Legacy of the Force 9: Invincible
Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Hikiert
Star Wars: Gwiezdne wojny
star wars dziedzictwo mocy gwiezdne wojny

Zakończenie cyklu „Dziedzictwo mocy”. Jaina Solo razem z Mandalorianami szykuje się do ataku na Dartha Cadeusa, a w tym czasie Ben Skywalker wpada w zasadzkę zastawioną przez Sojusz.

Książka lekko rozczarowuje. Motywacja bohaterów jest bardzo naciągana, a akcja jest przeciągana na siłę – tak mniej więcej w połowie książki mogło dojść do zakończenia, ale przez mało...

Gniot

Piękne zakończenie serii. Zapiera dech w piersiach, ciśnie łzy do oczu. Tak miało być!

Bardzo dobre zakończenie serii, w mrocznym klimacie

Świetne zakończenie serii. Podobało mi się przedstawienie Mandalorian (chociaż szkoda, że wszyscy zostali pokonani...), zasmuciło mnie jednak to, co stało się z Fettem i Mirtą, bo ich dalsze życie na domowej planecie mogłoby być ciekawe. Poza tym chyba jakiś większych zastrzeżeń nie mam.

Świetny finał, chociaż nie perfekcyjny.

Plusem książki jest podsumowanie większości najważniejszych wątków głównie widoczne przez umieszczenie w książce Mandalorian, Fetta i jego wnuczki (co dotychczas miało miejsce jedynie w książkach Traviss). Kolejną wielką zaletą tej pozycji są niektóre sceny, zaskakująco zabawne i (co rzadkie w książkach Star Wars) skierowane do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo słabo. Książka strasznie się dłuży, niektóre motywy są wciskane na siłę, a zakończenie totalnie mnie rozczarowało.

Kolejna pozycja zamykająca jakąś gwiezdnowojenną serię pokuszę się więc, o porównanie
„Niezwyciężonego” z poprzednim "epickim finałem”. „Jednocząca Moc” miała za zadanie zamknąć dziewiętnastotomowy cykl Nowej Ery Jedi, „Niezwyciężony” Denninga musiał się uporać z podsumowaniem jedynie dziewięciu książek, w dodatku napisanych w koszmarnym "deutsche Ordnung" bez licentia...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje