Wampir z mgieł

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ravenloft". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
Vampire of the Mists
83-87376-03-5
wampir
Lisek_1986

Jander Sunstar jest złotym elfem z magicznej krainy Evermeet w Zapomnianych Królestwach. Od pięciuset lat jest również wampirem. Szarpany bezgranicznym smutkiem i ogromnym bólem Jander zostaje przeniesiony do królestwa Ravenloft, krainy rodem z sennego koszmaru. Zwraca na siebie uwagę władcy tego miejsca, hrabiego Strahda Von Zarovich, ale czy może ufać temu szlachcicowi, wampirowi jak on...

Szarpany bezgranicznym smutkiem i ogromnym bólem Jander zostaje przeniesiony do królestwa Ravenloft, krainy rodem z sennego koszmaru. Zwraca na siebie uwagę władcy tego miejsca, hrabiego Strahda Von Zarovich, ale czy może ufać temu szlachcicowi, wampirowi jak on sam? Zwłaszcza gdy odkryje, że jego misja w poszukiwaniu zemsty splata się z czarną magią kraju Strahda?

Phea | 2014-02-28

Trochę za dużo sentymentalizmu, ale mimo to uwielbiam. Głównie za rozkoszną ironię losu, jaką jest rozstrzał pomiędzy obecnym stanem głównego bohatera, a tym kim był wcześniej.

Powieści, których akcja rozgrywa się w licznych światach D&D, zwłaszcza Forgotten Realms i DragonLance cieszą się bardzo dużą popularnością. Cóż z tego, żadna z nich może być zaliczona do tzw. klasyki fantasy. Większość książek (nie wszystkie) to zaledwie (a może aż) przyzwoite czytadła.
Książki ze świata DragonLance są sztampowe i płytkie, to samo większość książek ze świata Greyhawk. O Planescape wypowiadać się nie będę, bo szczerze powiem, że nie miałem styczności z żadną książką tego cyklu. Z najbardziej znanych światów trzeba wymienić Ravenloft. Świat gotyckiego horroru. Świat przypominający naszą średniowieczną Transylwanię bez elfów, krasnoludów, tylko ludzie, ale w towarzystwie wampirów, wilkołaków i innych stworów nocy. No i magia. Do tego świata, za sprawą mrocznych sił przedostaje się Jander Sunstar, mieszkaniec Fearunu (swiat Forgotten Realms). Sam jest elfem - wampirem, w którym nie wygasło jednak dobro. Tutaj, w krainie zwanej Barovia, stara się odnaleźć przyczynę...

azariasz | 2013-09-05
Przeczytana: 2002 rok

Pierwsza książka o wampirach, którą przeczytałam i chyba przez to darzę dużym sentymentem. Nie jest to dzieło wybitne, ot czytadło na wieczór.

mary_nrock | 2014-04-26

specyficzna. fajna.

owieczka1982 | 2014-04-08
Przeczytana: marzec 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Styl pisania podobny jak w Margaret Thompson - trochę męczy i najbardziej nienawidzę książek gdzie zostaje wszystko niedopowiedziane i insynuuje się że zło wygrywa....

majkey | 2012-11-30

Straszna grafomania.