Zabójca gigantów

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Giantslayer
warhammer, king, gotrek, felix
Łukasz Kuć

Ciemność zbiera nad chłostaną burzami wyspą Albion. Plugawe stwory jeszcze raz krążą po ziemi, a wszystkie znaki na niebie i ziemi przepowiadają nadejście wielkiego nieszczęścia. Gotrek i Felix wyruszają do walki z przerażającym złem, które atakuje miejscowych, aby nie dopuścić by zagroziło całemu światu. Z pomocą potężnego maga wysokich elfów Teclisa muszą odkryć i wykorzystać tajemnice Pradawnych. Tylko wtedy mogą mieć nadzieję, że ocalą niewinnych i zniszczą mroczne siły.

Longinus | 2016-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Równie dobra co poprzedniczka jak również świeża, jeśli chodzi o gamę postaci oraz miejsc. Sama powieść opiera się na wędrówce, co bardzo przypadło mym gustom. Akcję można podzielić na trzy etapy; drogi, wyspa oraz świątynia. Na każdym z tych poziomów spotkamy postacie wrogów oraz bardzo zadowalające kłótnie pomiędzy elfem, a krasnoludem, które świetnie dopełniały sam utwór. Nie można również zapomnieć o potyczkach, które w nieustępującym tempie przelewają się przez karty książki, dosłownie bluzgając posoką, zaś czytelnik przyśpiesza w konsumpcji tekstu, aby dowiedzieć się co stanie się za chwilę.

Gromomir | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Książka ta to ostatni tom przygód Gotreka i Felixa napisany przez Wiliama Kinga. Od tej pory, do ostatniego wydanego u nas w kraju, za sterami serii siądzie Nathan Long. Nim zajmiemy się w przyszłości, a na razie poznajmy finalne dzieło Kinga.

Zabójca Gigantów zabiera nas z przeklętych pustkowi Sylvanii w kolejne prawie nigdy nie odwiedzane miejsca - na elfi Ulthuan oraz mglisty Albion. Do głównych bohaterów tym razem dołącza najsłynniejsza jak do tej pory postać, która zaszczyciła strony tej sagi - elfi arcymag Teclis. Ten sam Teclis, który walczył z Chaosem u boku Magnusa Pobożnego, oraz zorganizował w Imperium kolegia magii.

Takie wzmocnienie jest naszym bohaterom nader potrzebne, bowiem tym razem stawką jest nie tylko los jednego miasta, inwazji Chaosu czy nawet całego kraju. Zagrożenie, jakie spowodowali dwaj powracający z "Zabójcy Bestii" bliźniaczy albinoscy magowie Chaosu, grozi zniszczeniem całego świata. Dosłownie.

Oprócz elfa, do bohaterów, już w Albionie dołączają...

Adam Kopeć | 2012-07-14

Książka dla facetów

Cykl o Gotreku Zabójcy jest prze­zna­czony dla face­tów spra­gnio­nych akcji, walki i krwi, więc jeśli nie lubisz nie­ustan­nych bitew, gdzie krew leje się gęsto, możesz nie czy­tać dalej i omi­jać książki z Gotre­kiem Zabójcą z daleka ;)

Dawno temu prze­czy­ta­łem Zabójcę Smo­ków i dopiero nie­dawno zna­la­złem w biblio­tece inną książkę opi­su­jącą przy­gody Gotreka Zabójcy i jego kom­pana Felixa. Książka którą zna­la­złem w biblio­tece nosi tytuł Zabójca Gigan­tów i nie jest pierw­szą z cyklu, ani kolejną po Zabójcy Smo­ków, ale nie ma to zna­cze­nia, gdyż to co naj­waż­niej­sze w utwo­rach o Gotreku i Feli­xie to akcja i ście­lący się gęsto trup.

Wil­liam King w Zabójcy Gigan­tów prze­cho­dzi od jed­nej krwa­wej potyczki do następ­nej. Czy­tel­nik, podob­nie jak boha­te­ro­wie książki, nie ma chwili wytchnie­nia. Nawet pozorne okresy odpo­czynku i swa­woli przy­no­szą wyzwa­nia w postaci kon­kur­sów picia, bądź są oka­zją do prze­chwa­la­nia się...

Aldis Floudys | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 30 listopada 2014

Mimo, że chyba kolejny tom jest już pisany przez kogo innego, miałam wrażenie, że to już ten. Bardzo się zawiodłam. Przez całą książkę miałam wrażenie, że napisał to ktoś kto dopiero ukończył sesje z graczami i opisuje ją dokładnie. W wielu miejscach po przeczytaniu sceny/dialogu aż się cisneło "O, nie wyszedł mu rzut obronny na SW" czy inne takie...

Jedynie całkiem przyjemnie został pokazany sposób rozumowania elfów.

Eraser | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Ostatnia książka z serii autorstwa Williama Kinga okazała się dla mniej najciekawszą z części. Cechy charakteru bohaterów uwypuklają się jeszcze bardziej. Ironiczne wypowiedzi Feliksa i cięte riposty Gotreka często powodowały mój śmiech. Poza tym "Zabójca Gigantów" odsłania największe z tajemnic świata Warhammera. Szczerze polecam.

Ashentar | 2013-04-27

Dla mnie to ostatnia książka z serii. Następne nie pisane już przez Williama Kinga to nie to samo

Koziar | 2017-07-05
Kamil Kwilman | 2017-06-28