World of Warcraft: Illidan

Okładka książki World of Warcraft: Illidan William King
Okładka książki World of Warcraft: Illidan
William King Wydawnictwo: Insignis Cykl: World of Warcraft (tom 14) Seria: World of Warcraft fantasy, science fiction
World of Warcraft (tom 14)
World of Warcraft
World of Warcraft: Illidan
Insignis
2016-06-02
2016-06-02
Dominika Repeczko

Pierwsze trzy części to (dla niewtajemniczonych) 1/10, zero przyjemności z czytania. Reszta całkiem przyjemna, gdzieś 6/10, a zaskakujący (dla niewtajemniczonych) finał – 7/10. Chciałbym przeczytać kontynuację dziejów Illidana pióra Kinga, bo wstępną pańszczyznę już odwalił, więc mogłoby być całkiem przyzwoicie. Ale za tę odsłonę nie dam więcej, niż 5/10.

WIĘCEJ:

Świetna książka o świetnym bohaterze. Illidan to zdecydowanie jedna z najciekawszych postaci świata Warcrafta, śledzenie jego losów na Rubieży oraz poznanie od środka illidari naprawdę bardzo mi się spodobało. Pozycja ta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie na wielu płaszczyznach. Polecam każdemu fanowi uniwersum, bo to zdecydowanie jedna z najlepszych książek Warcrafta

"World of Warcraft: Illidan" Williama Kinga to jedna z lepszych pozycji z uniwersum Warcraft. Fabuła skupia się na postaci Illidana, jednym z najważniejszych bohaterów tego świata, a autor bardzo umiejętnie przy pomocy innych postaci opisuje jego przygody i walkę z demonami po osiedleniu się w Czarnej Świątyni. Opisy rytuałów i walk z wrogami są bardzo sugestywne i sprawiają, że czytelnik czuje się jakby był w samym środku akcji dobrego horroru, a na największą pochwałę zasługuje w szczególności opisanie procesu tworzenia nowych łowców demonów.

Mimo że książka jest bardzo dobra, to jednak nie jest pozbawiona wad. Czasami autor próbuje nadać sytuacjom zbytniej epickości, po to by później trochę zbyć istotne momenty przypominając tym samym czytelnikowi, że mimo wszystko jest to jednak książka pisana na zamówienie. Jednakże mimo tych niedoskonałości wciąż jest ona wciągająca i czyta się ją z przyjemnością.

Podsumowując, "World of Warcraft: Illidan" to pozycja, którą gorąco polecam fanom uniwersum Warcraft oraz miłośnikom mrocznego fantasy.

Przyjemnie napisana wciagająca i bardzo ciekawa dla fanów uniwersum i nie tylko

Przyjemnie napisana wciagająca i bardzo ciekawa dla fanów uniwersum i nie tylko

Pewnie jak dla większości była to moja pierwsza książka z uniwersum Warcrafta. Ciekawa, fajnie łączy wątki i trzyma w napięciu. Polecam nie tylko fanom gry.

Moja pierwsza książka z uniwersum Warcraf'a.
Idealna dla fanów grających w World of Warcraft, chcący znać historię (lore) postaci. Bardzo dobrze opisuje historię tytułowej postaci jak i bohaterów z nim związanych. Przez opisywanie przeszłości wyjaśnia niejasne wydarzenia.
Jedna z najlepszych książek tego uniwersum.

Moja pierwsza książka z uniwersum Warcraf'a.
Jedna z najlepszych książek tego uniwersum.

Historia książki łączy że sobą wydarzenia po Warcrafcie 3 oraz w czasie trwania dodatku The Burning Crusade.
Bardzo ciekawie opisana jest tutaj historia z perspektywy samego Illidan. Jesteśmy w stanie spojrzeć na wszystko z jego perspektywy, co przynajmniej w moim przypadku zmieniło postrzeganie tego bohatera. Książkę czyta się lekko i jeżeli ktoś zna doskonale świat Outlandów odnajdzie się w książce bez problemu. Bardzo ciekawie opisana jest również postać Akamy, o którego przeszłości nie zbyt wiele wiedziałem.

Ciekawie zaprezentowany świat z gry. Właściwie nie da się nic zarzucić. Czytelnik nie może się nudzić a książka jest nieprzewidywalna. (Przynajmniej dla czytelnika który nie grał w warcrafta). I chociaż końcówka książki niejako zmusza nas do zagrania w grę to jestem w stanie wybaczyć bo to w końcu jest dobra gra z masą mięsistych historii.

jeśli jesteś fanatykiem gry WoW albo lubisz ten klimat to książka zainteresuje Cię na pewno. nie tak obstawiałem zakończenie ale warto zabrać sie za ten egzemplarz, polecam. Ilidan ma swoje zdanie w WoW'ie

Illidan - jedna z kluczowych postaci uniwersum Warcraft. Fabularnie książka w głównej mierze obejmuje czasy dodatku do WoW:The Burning Crusade oraz kilka wydarzeń z Warcraft 3. Czyta się ją bardzo przyjemnie, można trochę się dowiedzieć o motywach i postępowaniach głównych bohaterów jak Illidan, Maiev, czy Akama. Spodziewałem się, że będzie trochę przynudzać, ale miło się rozczarowałem, gdyż ciągle czytając chce się dowiedzieć co będzie dalej. Dla fanów świata Warcafta można powiedzieć, że pozycja obowiązkowa, za to fanom fantasy, co nie znają uniwersum odradzam, gdyż ciężko będzie się odnaleźć. Ode mnie 7.5 / 10

• Warcraft
  • World of Warcraft