World of Warcraft: Illidan

William King Wydawnictwo: Insignis Seria: World of Warcraft fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Repeczko
Insignis
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Repeczko
World of Warcraft

Dla fana Warcrafta książka będzie bardzo dobra... no chyba, że jest wybredny, a dla osób nie znających tego jednak świata książka jak inne może być odebrana jako zbyt prosta i w sumie chaotyczna, bo jednak mamy wytłumaczone kto jest kim, ale o ile prościej czyta się ją znajać gre Warcraft 3 oraz WoW TBC czy Legion, gdzie książka jest wprowadzeniem do tegoż dodatku.

Fabuła...

Illidan jest tytułem napisanym w oparciu o fabułę dodatku do gry World of Warcraft, a dokładnie The Burning Crusade.

W trakcie czytania książki luki w czasie uzupełniałem sobie fabułą gry, ale i bez tego Illidan to bardzo dobra książka fantasy. Opowiada o losach niezrozumianego i więzionego 10 000 lat łowcy demonów, który po uwolnieniu nie szczędzi w środkach by pokonać...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Któż z nas nie kojarzy Illidana Stormrage’a, znanego fanom polskiego Hearthstone’a jako Burzogniewny? Upadły łowca demonów, obok Thralla i Arthasa, jest najbardziej rozpoznawalną i lubianą postacią uniwersum Warcrafta. Nic więc dziwnego, że Blizzard zdecydował się ożywić swego herosa i ponownie posłać do walki ku uciesze fanów. Czy postąpił właściwie?

Nowa krew

Napisanie...

To bardzo dobra książka W. Kinga. Naprawdę, dla mnie, fanki Wowa to jedna z najlepszych pozycji jakie się ukazały. Wciąga, zaskakuje i dobrze buduje napięcie. Chętnie będą wracała do tej pozycji/ Naprawdę warto. Polecam

Dla kogo jest książka World of WarCraft: Illidan?

W dniu 30 sierpnia 2016 r. ukazał się kolejny dodatek do gry World of WarCraft. Jak zatem firma Blizzard mogła przygotować swoich wiernych fanów na to wydarzenie? Oczywiście wypuszczając kolejną niezwykłą książkę, opowiadającą o losach upadłego elfa, niejakiego Illidana Stormrage'a — Zdrajcy. Zapraszam na Biblioteczkę...

Uwielbiam uniwersum World of Warcraft a jeszcze bardziej uwielbiam postać Illidana! Genialnie poprowadzona opowieść, polecam z całego serca.

Dla miłośników dobrej literatury fantasy. W grę nie grałem, ale sama postać łowcy demonów dla mnie jest prześwietna. Zwroty akcji wywoływały u mnie głośne reakcje. Książka jest lekka i przyjazna dla przeciętnego czytelnika. Przekonaj się sam, czy Płonący Legion zatriumfuje, czy Illidan spełni swoją wizję i czy Maiev dokona zemsty.

Pierwsza książka, która wpadła w moje ręce z uniwersum World of Warcraft. Podchodzę do niej bardzo sentymentalnie i z pewnością muszę przyznać że są lepiej pisane książki z tego świata. Mimo to pozycja obowiązkowo dla fanów Illidana oraz osobiście ona mnie wciągnęła w całe to uniwersum. Polecam samemu sprawdzić gdyż opinie są mocno podzielone.

Tak się złożyło, że jestem fanką uniwersum Warcrafta, a Illidan jest moją ulubioną postacią. Książkę przeczytałam za szybko.
Bardzo fajnie napisana, dla fanów WoWa na pewno za krótka. Jeden dzień i po sprawie.
Nie wszystkie książki o Warcrafcie są napisane lekkim piórem, ale na Panu Kingu się jeszcze nie zawidołam.

Druga najgorsza książka Warcrafta, ale wcale nie znaczy, że nie jest dobra.

• Warcraft
  • Fantasy