Biel nocy

Wydawnictwo: Amber
White Nights
literatura brytyjska,
Ag2S

Ma na twarzy maskę klowna. Ale kiedy policjanci ja zdejmują, okazuje się, że mężczyzna, którego ciało znaleźli w szopie, nie jest stąd. W małej osadzie na odludnym krańcu wyspy nikt go nie zna. Nikt nie wie, dlaczego przyjechał właśnie tu odebrać sobie życie... Inspektor Perez ma ustalić tożsamość tajemniczego przybysza. Szybko odkrywa, że niezidentyfikowany mężczyzna nie popełnił samobójstwa....

Inspektor Perez ma ustalić tożsamość tajemniczego przybysza. Szybko odkrywa, że niezidentyfikowany mężczyzna nie popełnił samobójstwa. A jego śmierć nie będzie jedyną śmiercią tego lata - pory, gdy na Szetlandach wszystkich ogarnia szaleństwo, słońce nigdy nie kryje się za horyzontem, a w złudnym świetle białych nocy nic nie jest tym, czym się wydaje...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

MissBrasil | 2014-01-18

Przekonałam się juz parokrotnie,ze ocena czytelnikow dotyczaca jakiejs ksiazki bardzo czesto nie pokrywa sie z moja wlasna i tak jest rowniez po przeczytaniu tego kryminalu,ktory osobiscie uwazam za bardzo dobry i wciagajacy.Podobal mi sie klimat niewielkiej nadmorskiej miejscowosci i jej skrywajacych swoje tajemnice mieszkancow,fakt ze moze niektore sceny czy momenty przesluchiwan swiadkow nie sa zbyt rozbudowane,ale dzieki temu akcja ma swoje tempo i plynnie przenosi nas do finalu.Jeszcze raz zaznaczam ze nie kazdy kryminal,ktory ma statystycznie lepsza ocene musi podobac sie wszystkim a ten z nizsza nota jest do niczego...najlepiej przekonac sie samemu,bo tak naprawde dobre jest to co sie komu podoba..

Anna | 2012-08-16
Przeczytana: lipiec 2012

Świetny, trzymający w napięciu kryminał z Szetlandami w tle... Zauroczyła mnie tajemniczość powieści Ann Cleeves. Natomiast napięcie, które umiejętnie dozuje nam autorka- jest nie do opisania.
Polecam!

Dortek | 2014-12-16
Przeczytana: 14 listopada 2014

Bardzo dobry kryminał. Niesamowita sceneria Szetlandów (stąd białe noce) i dawne i mroczne tajemnice mieszkańców tej niewielkiej społeczności.

Mamba_2008 | 2011-10-30
Przeczytana: kwiecień 2010

Genialna książka, cudowna sceneria Szetlandów, zbrodnia w niewielkim społeczeństwie i tajemnica sprzed lat - coś fascynującego, choć po przeczytaniu większej ilości książek w takiej tematyce, zakończenie przewidywalne.

gosiarek85 | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Po ostatnim maratonie "Very" postanowiłam zapoznać się z twórczością tej autorki. Niestety po wejściu do biblioteki okazało się, że na ten sam pomysł wpadli również inni. Z wszystkich pozycji tylko ta była dostępna. Nieco zawiedziona wzięłam ją z półki i umieściłam na dnie moich bibliotecznych zdobyczy. Gdy w końcu po nią sięgnęłam nie potrafiłam jej odłożyć. Jest bardzo interesująca i wciąga po pierwszych stronach. Polecam.

Iwona | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

Super książka, intrygująca i hipnotyzująca okładka. Kryminał pierwsza klasa. Od pierwszych stron wciąga.

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 lutego 2012

Jak juz pisalem. Cala seria godna polecenia. Wciaga, zaskakuje, napiecie rosnie. Zachecam do czytania.

Sylwia Dz | 2012-11-09
Na półkach: Wrócę!, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2012

Wciąga i trzyma w emocjach.
Zachęca do odwiedzenia Szetlandów, ułatwia zakochanie się w nich.

smoky | 2013-01-22

Dobra wciągająca fabuła. Na początku trochę nudnawa, powoli się rozkręcająca ale środek i koniec książki to wynagrodziło.

KDuczmal | 2011-07-28

Gratulacje dla autora okładki. Jest wręcz hipnotyzująca i świetnie współgra z treścią książki.