Biel nocy

Okładka książki Biel nocy
Ann Cleeves Wydawnictwo: Amber Cykl: Kwartet szetlandzki (tom 2) Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kwartet szetlandzki (tom 2)
Kryminał z klasą
Maria Rei
literatura brytyjska

więcej Więcej

Dla mnie rewelacja.
Tom drugi podobał mi się jeszcze bardziej niż tom pierwszy.
Świetny klimat, ciekawa zagadka, zaskakujące rozwiązanie. Czego chcieć więcej od kryminału?
Jest to też przykład jak znakomity może być kryminał bez okrucieństwa, wyuzdania, hektolitrów krwi i kilogramów odciętych części ciała.
Bardzo, bardzo polecam.

Taakie czytadło.

Spadek jakości nastąpił bardzo szybko, o ile pierwszy tom był bardzo dobry, to w tym jest sporo niepotrzebnych powtórzeń z poprzedniego tomu, styl też kuleje (nie wiadomo, czy oskarżać tłumacza, czy autorkę).

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja cyklu szetlandzkiego, również interesująca. Lubię atmosferę powieści Ann Cleeves.

Druga część serii. Taki miesięczny kryminał z bogatym wątkiem obyczajowym. Historia oparta na wydarzeniach z przeszłości. Praca detektywa to głównie przesłuchiwanie świadków i odkrywanie ich kłamstw.Jak na razie bardziej podobała mi się pierwsza część.Jak dla mnie za dużo opisów prac rolnych, przygotowywanych posiłków.

Jako miłośniczce Szkocji ta książka bardzo mi się podobała, uwielbiam historie o małych społecznościach, aczkolwiek historia była nieco zagmatwana i jakby nie do końca spójna. Możliwe, że moje wrażenie wynika z tego, że zakończenie, zupełne wyjaśnienie znalazło się w dwóch ostatnich, a dosyć krótkich rozdziałach. Gdy książki pisane są w taki sposób, zawsze pozostawiają po...

Polubilam bardzo tę serię :-) drugie spotkanie bardzo udane. Klimat niesamowity. Okazuje się ze powolne i spokojne dochodzenie, zabojstwo/a bez rozlewu krwi, zwrotów akcji moze być również dobrym kryminałem. A na końcu i tak okazuje się niespodziewane rozwiązanie zagadki 😄

Zdecydowanie jeden z lepszych kryminałów , jaki czytałam w ostatnim czasie. Krew nie leje się strumieniami, nie ma wymyślnych sposobów na zabicie jak największej ilości osób. Jest za to tajemnica, rozbudowany wątek obyczajowy i "lekkie" pióro autorki. Już uwielbiam tą serię i cieszę się, że jeszcze tyle części przede mną.

To jest kryminał obyczajowy. Akcja toczy się nieśpiesznie, ale nie jest w żadnym momencie nudno. Lubię takie książki.

Polecam te książkę wszystkim miłośnikom Holmesa, Poirota, czyli klasykom, których praca oparta jest na zbieraniu informacji, łączeniu faktów i znajdowaniu, w większości przypadków, zaskakujących dla czytelnika, rozwiązań. Tytułowa biel nocy tez jest zwodnicza. Jedyny czas w roku, gdy wszystko powinno być widoczne, dosłownie jak na dłoni, a tak nie jest. Nic nie jest tu...

• 2019
  • 2020
  • 2021
  • 2020
  • Legimi
  • E-book

Dodaj cytat z książki Biel nocy