Pierwszy jeździec Apokalipsy

The First Horseman
83-88087-63-0
epidemia, morderstwa
Pistacia

W nowojorskiej Hudson Valley dwoje starszych ludzi pada ofiarą brutalnego zabójstwa... Mieszkańcy małej koreańskiej osady, w której wystąpiły objawy dziwnej choroby, zostają wymordowani przez żołnierzy, a ich domy zrównane z ziemią... Grupa mikrobiologów płynie na Spitsbergen ekshumować ciała norweskich górników, tragicznych ofiar wielkiej epidemii grypy z początku XX wieku... Co łączy te wydarzenia? Zagadkę tę próbuje wyjaśnić Frank Daly z 'Washington Post'. Jej rozwiązanie może ocalić życie milionom ludzi...

[opis wydawcy]

Inez | 2014-05-04
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

,,Pierwszy jezdziec Apokalipsy,, John Case, to ksiazka, ktora moglaby mnie bardziej wciagnac, gdyby tempo akcji bylo szybsze. Historia prosta, ale dosc ciekawa. Jest tu smiercionosny wirus, ofiary brutalnego morderstwa oraz tragiczne ofiary epidemi grypy XX wieku. Osobiscie uwazam, ze ,,Kod Genesis,, jest o wiele lepsza pozycja tego autora. Jednakze z uwagi, ze ksiazka jest nie najgorsza polecam fanom John Case.

Sławomir | 2014-03-28
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2014

Straszna słabizna. Brnie się przez nią ale w sumie zero przyjemności. Przeczytałem tylko dlatego, że lubię kończyć to co zacząłem.
Tempo akcji ślamazarne i bez szczególnych sensacji. Od taka prosta historia tyle, że dorzucono śmiertelnego wirusa i jełopa który rozkminia problem z lotnością kury.
Słaby autor. Wcześniej czytałem Kod Genesis i było ciut lepiej ale tylko ciut. Widać, że pisane dla kasy i pod presją terminów więc i byle jak i bez polotu.

tasiemiec | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Bardzo lubię twórczość tej pary amerykańskich dziennikarzy, lecz z przykrością muszę stwierdzić, że jest to ich najsłabsza książka w dorobku.
Fabuła nie porywa, a wydarzenia i bohaterowie nie zapadają w pamięć. Liczyłem na jakiś zaskakujący finał (jak "Tańczący z diabłem" ich autorstwa - polecam), który zrekompensuje mi tą mało porywającą lekturę, ale niestety okazał się on taki jak cała książka - przeciętny.

Nie jest to może "Kod Genesis", ale da się przeczytać, chociaż czasami fabuła nudna, ale są i ciekawe momenty.

bloodmary | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Nie jest to może najlepszy thriller z jakim miałam do czynienia, a akcja rozkręca się bardzo powoli, aczkolwiek nie żałuję, że go przeczytałam.

ewkaBB | 2016-10-03
Przeczytana: 20 września 2015