Nieuchwytny cel

Cykl: Shane Schofield (tom 3) | Seria: Literka
Wydawnictwo: Albatros
Scarecrow
terroryzm, spisek, tajne słuzby

Trwa polowanie na piętnastu najbardziej niebezpiecznych ludzi na świecie: komandosów, terrorystów i szpiegów. Za głowę każdego z nich tajemniczy zleceniodawca wyznaczył 18 milionów dolarów. Na liście celów zawodowych zabójców znalazł się Shane Schofield z amerykańskich marines. Udaje mu się ujść z pułapki zastawionej w ośrodku rakietowym Krask-8 na Syberii, ale traci prawie cały swój oddział. W dawnej sowieckiej kopalni na granicy tadżycko-afgańskiej toczy kolejną walkę, tym razem z al-Kaidą, i zostaje uratowany przez Czarnego Rycerza - łowcę nagród, któremu zlecono jego ochronę. Kto go chroni i kto stoi za międzynarodowym spiskiem, wymierzonym w istniejący porządek świata? Dlaczego Schofield musi zginąć przed godziną dwunastą w południe?

[nota wydawcy]

sheina_3 | 2014-07-19

Dla mnie ta książka to porażka,opis filmu fajny ale książka nudna,nie porwała mnie niczym.

Krzysztof Baliński | 2011-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Bardzo dobra książka, czyta się bardzo dobrze. Jest dowodem na to, że gówno warte teorie spiskowe sprzedają się bardzo dobrze jeśli są ciekawie opisane.

Ciekawe jest to, że akcja książki pędzi jak pocisk wystrzelony z karabinu maszynowego, tak szybko, że trudno za nią nadążyć, wiodący wątek książki, prawie całość, toczy się przez raptem 24 godziny, to świadczy o kunszcie pisarskim autora, bo jednak jest czytelna, gustownie i z klasą napisana, w dodatku mamy pełno fajerwerków, niesamowitych wybuchów i sporo krwi, itd...

Jak wspomniałem jest to teoria spiskowa, motyw polega na tym, że 12 najbogatszych ludzi na świecie, zbiera się i ustawia wszystko na świecie, chociażby kto ma zostać prezydentem kraju, lub być obalonym albo zginąć gdy jest to wbrew interesom rady.
Teraz tym bogatym panom z tego biznesowego gremium, nazywane tutaj M 12, bo zasiada w nim 12 wrednych typków, którzy chcą rządzić światem, uroiło się, że trzeba sprowokować kolejną światową wojenkę, bo przez to, że ...

Schemat | 2010-10-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Książka idealna pod kątem akcji! Pełno nagłych zwrotów wydarzeń oraz sytuacji, w których czytelnik zastanawia się "czy jest z tego jakieś wyjście?" - ano jest! Trzeba tylko poczytać dalej ;) Solid Snake w literackiej formie? Coś w tym jest... Polecam!

Tomek | 2010-07-11

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Fabuła pędzi a ja nie mogłem się oderwać. Mimo wielu logicznych niedorzeczności.

Pallida | 2016-01-01

Bardzo ciekawa książka. Może nie należy do książek, do których po jakimś czasie wracam, ale bardzo lekko się ją czytało. Nie ma w niej opisów krajobrazu czy otoczenia, (czego bardzo nie lubię) które musiałabym czytać na siłę,co nie oznacza, że nie ma ich tam wcale, są lecz krótkie. Gdy czytałam książkę wydawało mi się, że wydarzenia które są w niej zawarte dzieją się w ciągu co najmniej 4-5 dni , a nie w ciągu 2 dni. Co do akcji, naprawdę bardzo dużo się tam dzieje. Książka nauczyła mnie również trochę o militariach.
Moim zdaniem warta przeczytania, nie należy do najlepszych, ale nie żałuje, że poświęciłam czas na jej przeczytanie.

froogg | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2010
Przeczytana: październik 2010

Uwielbiam książki Reilly'a, zwłaszcza serię o Schofieldzie - wartka akcja powoduje, że czytelnik ani chwili się nie nudzi. Tematyka oklepana - znów amerykański superżołnierz ratuje świat, ale książka jest napisana w taki sposób, że czyta się ją z przyjemnością i chce więcej.

Ewelina | 2016-04-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo wciągająca,pochłania bez reszty, dla mnie bomba :)

nickorobin | 2013-05-22

Ksiazka pelna akcji. Bond przy glownym bohaterze ksiazki,wypada slabo. Mimo malo realistycznych akcji , czyta sie szybko.

Szymon Białek | 2014-02-25

napakowana akcją jak hinduskie pociągi.

Eryka | 2016-07-16
Przeczytana: 05 sierpnia 2016