Okładka książki Gra w Boga

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
6,39 (67 ocen i 6 opinii)

Opis książki

David Tennant, lekarz i autor książki na temat etyki w medycynie, zostaje oddelegowany przez prezydenta USA do supertajnego Projektu Święta Trójca nadzorowanego przez NSA i genialnego konstruktora komputerów Petera Godina...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marcin | 2010-08-27
Przeczytana: 2010 rok

Inteligentny i błyskotliwy techno-thriller z ludlumowską wręcz intrygą na skalę światową (ograniczoną zresztą jak zwykle do USA). Naprawdę dziwię się że tytuł ten nie zyskał takiego rozgłosu jak książki Dana Brown'a... jest tutaj wszystko: rządowy spisek, zawodowi mordercy, ucieczka, pościgi oraz sztuczna inteligencja w postaci superkomputera (który potrafi mówić co może zakrawać na science-fiction) A wszystko to nie jest płytkie lecz bardziej ambitne niż by się mogło wydawać, momentami pojawiają się aspekty filozoficzne, etyczne i teologiczne, tak więc tytuł jak najbardziej adekwatny do treści.

asikp_1 | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Po te pozycję sięgnełam zaciekawiona "Aniołem z Missisipi" który był naprawdę fantastyczny. Tego też oczekiwałam po tej pozycji.Czyta się ją dość szybko, bo i tempo akcji jest szybkie, ale nie jest to pozycja, która na długo pozostanie w pamięci.

Basieq | 2011-11-06
Na półkach: Przeczytane, Od 10. 2011
Przeczytana: 06 listopada 2011

Początkowo czytając tą książkę chciałam ją odłożyć i zająć się czytaniem innej, ale jednak jak się okazało przeczytałam ją całą. Początek dla mnie nie był najlepszy, ale z czasem akcja zaczęła się rozwijać i po powoli wciągnęłam się w wir wydarzeń.
Książka ta " nie powaliła" mnie, ale również nie rozczarowała.

Ola | 2012-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 lipca 2012

Hasło "przeciętna" mało pasuje do tej książki, już prędzej "może być".
Książka trzyma w napięciu, owszem, ciekawa fabuła, szybka akcja. Nie mniej nie przekonało mnie to ... szczególnie zakończenie ... nie tego się spodziewałam. Ogólne wrażenie: można spokojnie zacząć czytać - bo może się spodobać.

Scottie | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Dużo, dużo gorsza w porównaniu z "Aniołem z Missisipi" tego samego autora. Nie wiem, co Greg Iles ćpał pisząc tę książkę, ale zdecydowanie powinien zmniejszyć dawkę. ;-)
W dwóch, krótkich słowach: strata czasu.

blueberry | 2015-02-22

Ciekawe choć mnie nie zachwyciło.

Aki | 2015-01-24

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica