Okładka książki Gra w Boga

typ
papier
6.5 (58 ocen i 5 opinii)

Opis książki

David Tennant, lekarz i autor książki na temat etyki w medycynie, zostaje oddelegowany przez prezydenta USA do supertajnego Projektu Święta Trójca nadzorowanego przez NSA i genialnego konstruktora komputerów Petera Godina...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marcin | 2010-08-27
Przeczytana: 2010 rok

Inteligentny i błyskotliwy techno-thriller z ludlumowską wręcz intrygą na skalę światową (ograniczoną zresztą jak zwykle do USA). Naprawdę dziwię się że tytuł ten nie zyskał takiego rozgłosu jak książki Dana Brown'a... jest tutaj wszystko: rządowy spisek, zawodowi mordercy, ucieczka, pościgi oraz sztuczna inteligencja w postaci superkomputera (który potrafi mówić co może zakrawać na science-fiction) A wszystko to nie jest płytkie lecz bardziej ambitne niż by się mogło wydawać, momentami pojawiają się aspekty filozoficzne, etyczne i teologiczne, tak więc tytuł jak najbardziej adekwatny do treści.

asikp_1 | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Po te pozycję sięgnełam zaciekawiona "Aniołem z Missisipi" który był naprawdę fantastyczny. Tego też oczekiwałam po tej pozycji.Czyta się ją dość szybko, bo i tempo akcji jest szybkie, ale nie jest to pozycja, która na długo pozostanie w pamięci.

Basieq | 2011-11-06
Na półkach: Przeczytane, Od 10. 2011
Przeczytana: 06 listopada 2011

Początkowo czytając tą książkę chciałam ją odłożyć i zająć się czytaniem innej, ale jednak jak się okazało przeczytałam ją całą. Początek dla mnie nie był najlepszy, ale z czasem akcja zaczęła się rozwijać i po powoli wciągnęłam się w wir wydarzeń.
Książka ta " nie powaliła" mnie, ale również nie rozczarowała.

Ola | 2012-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 lipca 2012

Hasło "przeciętna" mało pasuje do tej książki, już prędzej "może być".
Książka trzyma w napięciu, owszem, ciekawa fabuła, szybka akcja. Nie mniej nie przekonało mnie to ... szczególnie zakończenie ... nie tego się spodziewałam. Ogólne wrażenie: można spokojnie zacząć czytać - bo może się spodobać.

Scottie | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Dużo, dużo gorsza w porównaniu z "Aniołem z Missisipi" tego samego autora. Nie wiem, co Greg Iles ćpał pisząc tę książkę, ale zdecydowanie powinien zmniejszyć dawkę. ;-)
W dwóch, krótkich słowach: strata czasu.

dorcia2633 | 2014-06-04

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica