Gra w Boga

Wydawnictwo: Albatros

David Tennant, lekarz i autor książki na temat etyki w medycynie, zostaje oddelegowany przez prezydenta USA do supertajnego Projektu Święta Trójca nadzorowanego przez NSA i genialnego konstruktora komputerów Petera Godina...

Sklep
Format
Cena

• Lady M.
  • Czasomierze
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
  • Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
  • Długa Utopia

7,64 (11 ocen i opinii)
Czasomierze
David Mitchell

7,5 (14 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
Marek Rabij

8 (15 ocen i opinii)
Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
Michał Rusinek

8,77 (13 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
Lars Mytting

Amber
Gail McHugh

8,19 (48 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
asikp_1 | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Po te pozycję sięgnełam zaciekawiona "Aniołem z Missisipi" który był naprawdę fantastyczny. Tego też oczekiwałam po tej pozycji.Czyta się ją dość szybko, bo i tempo akcji jest szybkie, ale nie jest to pozycja, która na długo pozostanie w pamięci.

Marcin | 2010-08-27
Przeczytana: 2010 rok

Inteligentny i błyskotliwy techno-thriller z ludlumowską wręcz intrygą na skalę światową (ograniczoną zresztą jak zwykle do USA). Naprawdę dziwię się że tytuł ten nie zyskał takiego rozgłosu jak książki Dana Brown'a... jest tutaj wszystko: rządowy spisek, zawodowi mordercy, ucieczka, pościgi oraz sztuczna inteligencja w postaci superkomputera (który potrafi mówić co może zakrawać na science-fiction) A wszystko to nie jest płytkie lecz bardziej ambitne niż by się mogło wydawać, momentami pojawiają się aspekty filozoficzne, etyczne i teologiczne, tak więc tytuł jak najbardziej adekwatny do treści.

dorcia2633 | 2016-02-03

David Tennant jest jednym z kilku naukowców związanych z hipertajnym rządowo - prywatnym projektem Święta Trójca, na którego czele stoi genialny konstruktor komputerów, Peter Godin. Celem projektu jest stworzenie myślącej maszyny - superkomputera o wręcz nieograniczonych możliwościach. Prace dobiegają końca - i David zdaje sobie sprawę, że Godin pragnie wykorzystać rewolucyjną technologię do własnych, zagrażającej ludzkości celów. W przekonaniu tym utwierdza go podejrzana śmierć pracującego przy Świętej Trójcy fizyka noblisty Andrew Fieldinga, który nieoczekiwanie umiera na udar mózgu. Co odkrył jego przyjaciel? Tennant domyśla się prawdy. Chcę ją ujawnić - sam więc musi zginąć. Zmuszony do ucieczki, ma przeciwko sobie policję, agentów federalnych i zawodowych zabójców. Tymczasem Święta Trójca wymyka się spod kontroli, światu grozi zagłada. Jedynie David mógłby powstrzymać nieuchronny bieg wydarzeń...

Basieq | 2011-11-06
Na półkach: Przeczytane, Od 10. 2011
Przeczytana: 06 listopada 2011

Początkowo czytając tą książkę chciałam ją odłożyć i zająć się czytaniem innej, ale jednak jak się okazało przeczytałam ją całą. Początek dla mnie nie był najlepszy, ale z czasem akcja zaczęła się rozwijać i po powoli wciągnęłam się w wir wydarzeń.
Książka ta " nie powaliła" mnie, ale również nie rozczarowała.

Ola | 2012-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 lipca 2012

Hasło "przeciętna" mało pasuje do tej książki, już prędzej "może być".
Książka trzyma w napięciu, owszem, ciekawa fabuła, szybka akcja. Nie mniej nie przekonało mnie to ... szczególnie zakończenie ... nie tego się spodziewałam. Ogólne wrażenie: można spokojnie zacząć czytać - bo może się spodobać.

Scottie | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Dużo, dużo gorsza w porównaniu z "Aniołem z Missisipi" tego samego autora. Nie wiem, co Greg Iles ćpał pisząc tę książkę, ale zdecydowanie powinien zmniejszyć dawkę. ;-)
W dwóch, krótkich słowach: strata czasu.

blueberry | 2015-02-22

Ciekawe choć mnie nie zachwyciło.

Maja | 2015-12-21
Przeczytana: 04 stycznia 2016