Genom śmierci

Slatewiper
978-83-7236-224-7
Lewis Perdue
Pistacia

Fakt: Specjaliści od broni biologicznej tworzą śmiercionośne, genetycznie modyfikowane formy życia, inicjowane dzięki genom związanym z rasą i przynależnością etniczną. Fakt: Analiza DNA wykazuje, że w odległej przeszłości ludzkość była już raz bliska wymarcia. Pytanie: Czy genom śmierci znów doprowadzi ludzkość na krawędź zagłady? Lara Blackwood, wybitna specjalistka w dziedzinie...

Pytanie: Czy genom śmierci znów doprowadzi ludzkość na krawędź zagłady?

Lara Blackwood, wybitna specjalistka w dziedzinie inżynierii genetycznej, odbiera telefon z prośbą o pomoc w zwalczeniu potwornej epidemii w Tokio. Ku swemu przerażeniu odkrywa, że jej życiowe osiągnięcie, praca o chromosomach, została wypaczona i wykorzystana do produkcji rewolucyjnej, nowej genetycznej broni, która zależnie od rasowej przynależności powoduje śmierć w męczarniach. Lara ściga się z czasem, żeby zapobiec spełnieniu się koszmarnego, terrorystycznego scenariusza, grożącego wytępieniem rasy ludzkiej.

[opis wydawcy]

Izabela Pycio | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

"Skrajny wysiłek wywołuje skrajne uczucie relaksacji."

Świetny pomysł na fabułę medycznego thrillera, sensacji, ale niestety zmarnowany potencjał. Książka nie przekonała mnie, dawno się tak skrajnie nie wynudziłam. Irytująca bohaterka główna, naciągane akcje, pewien niekorzystny chaos w wydarzeniach, dialogi przeciętne. A zapowiadanego narracyjnego rozmachu nie zauważyłam. Liczyłam na znacznie więcej.

bookendorfina.blogspot.com

sylwia | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Lewis Perdue miał niesamowity pomysł na fabułę, tylko co dalej? No właśnie... Nic. Pomysł moim zdaniem nie do końca wykorzystany, tematyka genetyki i biotechnologii nie została pociągnięta, a tego się właśnie spodziewałam, trillera z pogranicza epidemiologii, może medycyny, a nie powieści sensacyjnej, w której akcja rozkręca się dopiero w połowie książki. Dodatkowo niepotrzebne zdają się być zbyt długie opisy, które wygrać mogą nawet z najwytrwalszym czytelnikiem. I jeszcze zakończenie, być może zabrakło pomysłu, byc może przewidziana była jakaś kontynuacja? Ja czuje zdecydowany niedosyt.

fik | 2014-12-11
Przeczytana: 27 listopada 2014

widać że autor miał bardzo dobry pomysł na książkę a wykonanie hm, raz akcja toczy się tak szybko jak w dobrej powieści sensacyjnej a raz natrafiamy na długie opisy(w pewnych momentach niepotrzebne),szkoda też że pod koniec autor chyba nie wiedząc jak skończyć robi z głównej bohaterki istnego komandosa

Kuku | 2016-05-08
Przeczytana: 07 maja 2016

Bardzo podoba mi się ta książka. Jej styl pisania też jest fajny. Łączenie faktu z science fiction. Mogłaby być lepiej napisana: mniej opisów, więcej akcji na początku. Myślę, że zasługuje na bardzo dobrą opinię, bo świetnie pokazała naturę człowieka.

Yennefer | 2016-04-29

Książka skłania do refleksji - wynalazek, który opracowano w dobrej intencji, a mianowicie zwalczania chorób, w nieodpowiednich rękach może stanowić śmiercionośną broń. Smutne i ku przestrodze.

Aniunitka | 2011-06-30
Przeczytana: 27 lipca 2011

akcja dopiero rozkręca się w połowie

Eliszeba | 2016-09-08
Anksunamun | 2016-07-07