Tańczący z Diabłem

Dance of Death
978-83-7359-704-4
Tesla
Pistacia

Jack Wilson, biznesman i utalentowany wynalazca, opuszcza więzienie, do którego trafił za namawianie do zabójstwa, z postanowieniem odegrania się za domniemane krzywdy. Zafascynowany matematyką i odkryciami genialnego fizyka Nikoli Tesli (nazywanego ?Leonardem da Vinci XX wieku?), znanego m.in. z wynalezienia radia, prądu zmiennego i transformatora, usiłuje poprawić równania Tesli pozwalające skonstruować emitujące czystą energię ?działo śmierci?. Ma zamiar doprowadzić do globalnej katastrofy. W celu zdobycia funduszy na badania nawiązuje kontakty z terrorystami. I choć CIA rozpoczyna za nim pościg, Wilson skutecznie zaciera wszelkie ślady, dosłownie zapadając się pod ziemię. W działalność szaleńca zostaje przypadkowo wplątany Mike Burke, fotograf pracujący w biurze notarialnym. Chcąc oczyścić się z zarzutów, na własną rękę tropi terrorystę...

[opis wydawcy]

Inez | 2014-03-09
Przeczytana: 23 lutego 2014

Ksiazka ,,Tanczacy z diablem,, zachwycila mnie. Choc prawie wszystkie zasady fizyki sa mi znane, to jednak spodobal mi sie pomysl umieszczenia tych wiadomosci. Wzbogacilo to ksiazke w ciekawa tresc nauki scislej jak i dziedzin techniki i mechaniki. Ksiazke John Case uwazam za najciekawsza posrod innych tej autorki ze wzgledu na jej tematyke naukowa. Choc w wiekszosci wyjasniane sa w ksiazce zasady fizyki nie zabraklo tez szybkiej akcji, organizacji terrorystycznej i osoby, ktora z zemsty pragnie unicestwic ludzkosc. Polecam, szczegolnie ludziom nauki, interesujacych sie technika i pokrewnymi dziedzinami. Dla mnie ksiazka jest ciekawa pozycja tej autorki.

Vaszka | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 września 2013

Książka zapowiadała się bardzo dobrze, ale im dalej brnęłam tym mniej mi się podobała.Jak na samym początku dałam jej status świetnej i byłam zachwycona, tak później ów zachwyt mnie opuszczał."Tańczący z diabłem" jest thrillerem,ale nie trzymał mnie w napięciu. No może za wyjątkiem tych pierwszych 70 stron.Książkę oceniam jako dobrą, bo choć nie przyprawiła mnie o dreszcze to jednak czytało się ją bardzo przyjemnie. Dowiedziałam się trochę o Tesli i nawet pojełam pewne zasady fizyki, co jeśli o mnie chodzi jest dużym wyczynem. Jeśli ktoś chce przyjemnie spędzić wieczór przy książce polecam, ale jeśli szuka czegoś ambitnego, zaskakującego - cóż nie ten adres.

Marcin | 2010-08-28

Autor zapewne musiał wnikliwie zapoznać się z pewnymi dziedzinami fizyki, techniki i mechaniki... sam pomysł stworzenia działka Tesli pojawiał się już wcześniej ale głównie w grach komputerowych.

Marzena | 2013-12-27
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: luty 2012

Dużo w niej fizyki, więc jeśli ktoś nie lubi tego przedmiotu/tej dziedziny niech po nią nie sięga :)
Ogólnie nie sięgnęłabym po tą książkę 2 raz :)

killersteward | 2014-03-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Całkiem przyjemne czytadło. Fajny pomysł z tym, że praktycznie przez pół książki to czarny charakter jest tu głównym bohaterem. Fajnie wmieszany Tesla i "incydent tunguski". Ale końcówka już niestety mnie rozczarowała. Tak to jakoś łatwo i szybko poszło. No i "badguy" w momencie zmieniający swe plany... Mogłoby to troszeczkę inaczej wyglądać. Ale ogólnie nie jest zle.

Książka ogólnie dobra. Jak dla mnie jednak za dużo opisów naukowych, które mnie nudziły, przez to nie czułem tempa akcji.

jerzy | 2016-06-21
Na półkach: 2016, Przeczytane