Full Dark House
dona

Smakowita powieść kryminalna, której głównymi bohaterami są dwaj detektywi angielscy: Arthur Bryant i John May. Akcja sięga 60 lat wstecz, do czasów wojennego Londynu, a ściślej tzw. Blitzu, czyli systematycznych bombardowań miasta przez samoloty niemieckie. Młodzi detektywi z Wydziału Przestępstw Osobliwych londyńskiej policji otrzymują wtedy pierwszą wspólną sprawę. Muszą rozpracować serię tajemniczych zabójstw w jedynym czynnym ówcześnie teatrze - Palace. Wszystko dzieje się w ciemnościach - na ulicach, z powodu obowiązującego wojennego zaciemnienia, i wewnątrz budynku teatru pełnego mrocznych zakamarków, z których wieje grozą, a także pośród objawiających się co jakiś czas tajemniczych masek.

Marduk | 2016-04-07

Dobry pomysł na kryminalną powieść, ale źle "wykonany". Gdyby ta powieść "działa się" nieco szybciej, to kto wie... A tak - przeciętne łamane przez średnie.

Meowth | 2015-12-26
Na półkach: Wypożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Czytałam jednym tchem. Seria dosyć niesamowitych morderstw, popełnianych w budynku Teatru Palace, zdecydowanie niekonwencjonalni detektywi, próbujący rozwikłać zagadkę, obraz Londynu dręczonego conocnymi nalotami w czasie Blitzu i pięknie zarysowana przyjaźń, trwająca grubo ponad pół wieku - to sprawiało, że po prostu nie mogłam się oderwać od lektury. Na dokładkę pasjonujące opisy samego teatralnego budynku, pełnego tajemniczych zakamarków i niezliczonych pomieszczeń, o których istnieniu laik nawet nie ma pojęcia. Ten kryminał na pewno zapamiętam na długo.

esperanza | 2016-09-14

na okładce zachęcają zdaniem "kryminał,który przeraża,szokuje i bawi", nic z tych rzeczy nie odnalazłam w tej książce. znudziła mnie na maxa :(

ataga | 2014-10-04
Przeczytana: 01 października 2014

Przekombinowana powieść - za dużo wszystkiego morderstw wątków postaci,zbyt długich monologów jednego z bohaterów. Przemądrzałego Bryanta nie sposób lubić a jego postać mocno wpływa na odbiór powieści. Zapowiadało się dobrze a wyszło jak wyszło nic nadzwyczajnego

Marek Nowowiejski | 2016-09-28
Monixonn | 2016-08-05