Gdzie jest Ilse ?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Die Ilse ist weg
83-10-09197-4
Maleństwo

Tytułową bohaterkę powieści "Gdzie jest Ilse" poznajemy z relacji jej młodszej siostry Eriki. To ona opowiada o tym wszystkim co poprzedziło ucieczkę 14-letniej Ilse z domu.

Karolina | 2013-06-20

czytałam jeszcze w podstawówce także bardzo dawno temu, jednak książkę pamiętam bardzo dobrze, fabuła utkwiła mi w pamięci- bardzo życiowa, pokazuje jak to nieraz bywa że w na pozór normalnej rodzinie nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje komuś z boku, dla mnie bardzo ciekawa powieść obyczajowa

Znerwicowana | 2011-04-15

Interesująca jest narracja, z punku widzenia siostry głównej bohaterki. Czytając tę książkę odkrywamy, że jeśli coś wygląda dobrze z zewnątrz, to w cale nie znaczy to, że takie właśnie jest. Patologia rodzinna może mieć wiele oblicz i nieść za sobą wiele smutnych konsekwencji dla dzieci, co bardzo dobrze jest ukazane w tej powieści.

PorqueNo | 2014-01-08
Przeczytana: 2006 rok

Byłam zmuszona czytać to jako lekturę w liceum W ORYGINALE co spotęgowało okropność tematu. W trakcie czytania kompletnie nic nie sprawiało mi przyjemności, nawet to, że rozumiałam tekst (może wolałabym nie...). Nastolatki i patologie rodzinne nie są moim ulubionym tematem książek i stąd niska ocena.

mysia123 | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Bardzo niepozorna mała książeczka.
Szybko i ciekawie się czyta.
Cała historia jeszcze dość długo po przeczytaniu siedziała mi głowie...

Martaa | 2012-05-31

Książka bardzo interesująca . Doskonała na zimowe dni przy gorącej herbacie : )

3dana | 2016-10-25
moniaL | 2016-10-03