Tesla. Promienie śmierci

Wydawnictwo: Philip Wilson

W 1943 roku zmarł w Nowym Jorku światowej sławy fizyk amerykański, serbskiego pochodzenia, Nikola Tesla. W latach dwudziestych wynalazł promienie śmierci , które mogły unieszkodliwić każdą nowoczesną broń. Podejrzewano, że został zamordowany. Rząd Stanów Zjednoczonych zarekwirował całe archiwum Tesli i opatrzył klauzurą tajności, która obowiązuje do dziś.

Krzysiek | 2013-10-29
Przeczytana: 27 października 2013

Nikola Tesla - geniusz, jeden z dziesięciu najwybitniejszych umysłów ludzkości (gdzieś przeczytałem o nim taką uwagę). Wynalazł silnik elektryczny, prądnicę prądu przemiennego (dzięki temu mamy światło w domach), autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, turbinę talerzową, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówkę. Dzięki niemu i jego wynalazkom z dziedziny elektryczności świat wygląda tak jak go widzimy na codzień. Miał równie genialnego brata co on sam, który niestety zmarł w bardzo młodym wieku. Kto wie jak wyglądałby świat dzisiaj, gdyby bracia Tesla żyli dużo dłużej. Nikola Tesla miał być podobno (podobno, bo jego prace na ten temat skonfiskował po jego śmierci rząd USA) wynalazcą "promienia śmierci" - wiązki energii kierowanej, którą to energię uzyskiwało się z cząstek elektromagnetycznych krążących w górnych warstwach atmosfery. I o tym właśnie jest ta powieść. Tesla umiera, a jego badania giną z jego...

Hubert | 2015-10-31
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Na początek zaznaczam jedną rzecz - TO NIE JEST BIOGRAFIA TESLI, a jedynie powieść, w której wynalazca o tym nazwisku odgrywa pewną rolę.

I owa powieść jest okropna. Wytrzymałem ze dwa rozdziały, pytając tylko sam siebie w co ja się wkopałem. Wygląda jakby pisał to jakiś nieogarnięty gimnazjalista (albo gorzej). Bez krzty talentu - ani pomysłu, ani stylu, ani warsztatu, ani języka.

Szkoda czasu. Absolutnie nie polecam.

magdagogo | 2017-06-23
Grzegorz | 2017-06-18