Spisek Graala

Wydawnictwo: Amber

Wiadomość SNN z ostatniej chwili: Watykan potwierdza autentyczność świętego Graala. W oświadczeniu dla prasy kustosz Watykanu, kardynał Antonio Ianucci, poinformował, że artefakt niedawno odnaleziony w czasie wykopalisk w Iraku, najprawdopodobniej jest kielichem, z którego pił Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy…

gwiazdka | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

„Spisek Graala” ma duży potencjał, jednak autorów poniosła zbyt bujna fantazja i w moich oczach książka wiele straciła. Przede wszystkim ciekawiej byłoby gdyby nie mieszać w akcję sił nieczystych, pozwolić powieści być zwykłą sensacją. Po drugie nie podobały mi się tanie zwroty w zakresie językowym. „Spisek Graala” tracił też na samej akcji, niby ciekawie, ale nie wszystko było logiczne i wiarygodne, najmniej zaś główna bohaterka, nie tylko nie była zbyt autentyczna, to jeszcze nie wzbudziła mojej sympatii. A sama akcja miała przestoje i zanim się rozkręciła już dobrnęłam do końca. Jest wiele dobrych powieści, gdzie treścią jest spisek przeciwko różnym świętością, ale ta książka do nich nie należy. Dość słaba.

Elilaya | 2012-10-03
Na półkach: Przeczytane, Prawdopodobne

Hmm.. ciekawa, momentami dziwna i absurdalna. Brak w niej jakichkolwiek przeciąganych, nużących fragmentów czy opisów, przynajmniej ja takich nie znalazłam. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Czasami przewidywalna a czasami zaskakująca. Są smutne i wzruszające fragmenty.
Podobała mi się na tyle aby polecić. Nie jest to arcydzieło itd. ale jest na tyle dobra by z nudów po nią sięgnąć i nie będzie to strata czasu.

Nicole Chloe | 2014-12-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2014
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Ciekawa akcja, brak ciągnących się w nieskończoność opisów, idealna na podróż PKP..

Kelearis | 2011-08-13

Wartka akcja, szybko się czyta. W sam raz na jeden wolny wieczór.

Basieq | 2018-08-08
Na półkach: 2018, Przeczytane