Zakryjcie jej twarz

Cover Her Face
838666956X
Zakryjcie, twarz, Barbara Kopeć
Agnieszka

Jarmark parafii St. Cedds od wielu pokoleń odbywał się na terenach majątku Martingale. I właśnie dzień jarmarku Stephen, syn pani Maxie, wybrał na oświadczyny. Ale następnego dnia rano jego wybranka, Sally Jupp, której poczynania budziły zgorszenie całej okolicy - już nie żyła. Nadinspektor Adam Dalgliesh, prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa, odkrywa, że narzeczonych mogło być kilku...

Aurora92 | 2015-06-14
Przeczytana: 11 marca 2015

Autorka zdaje się naśladować styl Agathy Christie. Niestety, nie tędy droga. A szkoda, bo książka mogła być całkiem fajna.

Zuela | 2014-02-23

Duszna brytyjska atmosfera,przewidywalna aż do bólu.Nie należysz do towarzystwa możesz umrzeć....bolesne

kwiatek29 | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Kryminał ten jest bardzo słaby,nie przeczytałam tej książki z przyjemnością.

Liza | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

Faktycznie "nowa Agatha Christie". Ciekawie napisany kryminał, trochę psychologii (tajemnice bohaterów, namiętności).

Karolina | 2012-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 grudnia 2012
Nonoutor | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Porażka
Przeczytana: 13 września 2013

Czytałem już kilka powieści tej autorki i muszę ze zdziwieniem przyznać, że jej debiut kryminalny "Zakryjcie jej twarz" mocno mnie rozczarował.
Największy zarzut jaki mogę postawić tej książce to zbyt wielkie (a nawet wulgarne) kopiowanie stylu Agaty Christie. Miejsce akcji, okoliczności, przyczyny zbrodni to jakby kalka niejednego kryminału "mistrzyni".
Zbyt mało psychologii i wywnętrzniania się jakże charakterystycznego dla późniejszych powieści P.D. James. Bo prawdę mówiąc oczekiwałem właśnie czegoś takiego...

majusha | 2013-09-20
Przeczytana: sierpień 2013

Książka nie powaliła mnie na kolana. Dobry kryminał powinien wciągać, zmuszać nas do myślenia nad całą fabułą. Nad tym kto mógł okazać się sprawcą, nad jego motywami. Niestety zakończenie nie było zaskakujące- przynajmniej dla mnie. Momentami książka bardzo mi się dłużyła. Zbyt dużo bohaterów, jakiś niepotrzebnych wątków. Trzy słowa: szału nie ma.

Abee | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Dobry kryminał. Krótki, treściwy, pełen smakowitych tropów. Szkoda, że ofiara to niesympatyczny typ zawistnej intrygantki. Historia wzbudza większe współczucie dla podejrzanych, niż dla ofiary. W stylu Christie. Zachęca do kontynuacji.

Lina | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Podobała mi się. Rzadko czytuję kryminały, a ten czyta się z przyjemnością. Zaciekwaiła mnie postać głownej bohaterki. Zostawiła mnie z pytaniem: "Z jakiego powodu ludzie tworzą nieprawdziwe opowieści".

nikabum | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Moje zbiory
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Książkę przeczytałam z przyjemnością, miło było snuć własne zakończenia. A jeśli o zakończeniu mowa, to trochę jestem zawiedziona. Było szybkie i lekko banalne. Bohaterowie, oprócz Sally mało zaskakujący.

PD James, uwielbiana autorka kryminałów, zmarła w wieku 94 lat

Jej najbardziej znanym bohaterem jest inspektor Adam Dalgliesh. Pojawił się już w pierwszej książce PD James – „Zakryjcie jej twarz”. Debiutancka powieść rozpoczęła wielką karierę pisarki i inspektora, który wystąpił łącznie w czternastu powieściach, z których wiele (choć niestety nie wszystkie) zostało wydanych się po polsku.