Judaszowe dziecko

Judas Child
978-83-7648-459-4
morderstwo, kryminał
Ag2S

Lokalny ksiądz zostaje oskarżony i skazany za zabójstwo małej dziewczynki. Ofiarą jest bliźniaczka Rouge Kendalla – w przyszłości miejscowego gliny – wykorzystana seksualnie i brutalnie zamordowana. Jej ciało znaleziono w dniu Bożego Narodzenia. Piętnaście lat później, znów przed świętami, znikają dwie dziewczynki. Lekarz medycyny sądowej, Ali Racy, wierzy, że skazany ksiądz był niewinny, a...

Piętnaście lat później, znów przed świętami, znikają dwie dziewczynki. Lekarz medycyny sądowej, Ali Racy, wierzy, że skazany ksiądz był niewinny, a prawdziwy zabójca wciąż pozostaje na wolności i ma coś wspólnego ze sprawą. Podejrzewa też, że jedna z zaginionych dziewczynek została wykorzystana jako Judaszowe dziecko – przynęta, dzięki której sprawcy udało się zwabić jej koleżankę.
Rouge, dręczony strasznymi wspomnieniami, angażuje się w śledztwo i postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę. Czy uda mu się znaleźć zaginione dziewczynki i ustalić, kto zamordował jego siostrę?

Lenalee | 2010-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2010

Przyznam szczerze, że nie przepadam za thrillerami. W przeszłości czytałam kilka i żadna z tych książek nie spodobała mi się na tyle, by częściej sięgać po pozycje z tego gatunku. Co mnie skusiło, by sięgnąć po tę lekturę? Zdecydowanie na pierwszym miejscu był to tytuł. Wcześniej nigdy nie zwracałam na to większej uwagi, jednak w tym wypadku tytuł sprawił, że bez zawahania sięgnęłam po tę książkę, nie skupiając się zbytnio na opisie książki. Tytuł ten powoduje dreszcze i jest naprawdę obiecujący.

Piętnaście lat temu ginie dziesięcioletnia dziewczynka, brutalnie wykorzystana seksualnie i zamordowana. O morderstwo zostaje posądzony lokalny ksiądz, Paul Marie, i skazany na więzienie. Mieszkańcy miasteczka oddychają z ulgą, myśląc, że niebezpieczeństwo siedzi za kratkami, jednak są w wielkim błędzie, ponieważ morderca po piętnastu latach powraca i porywa dwie dziesięcioletnie dziewczynki. Policjant Rouge Kendall, brat bliźniak zamordowanej piętnaście lat temu Susan podejrzewa, że...

Kurebayashi | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, Carol O'Connel
Przeczytana: 12 września 2014

Carol O'Connell ma umiejętność kreowania w swoich powieściach silnych, młodych kobiet, które zdecydowanie się wyróżniają ciekawą osobowością. W "Trzech kubkach" była to inspektor Mallory, teraz doktor psychologii Ali Cray. Nigdy też nie spotkałam się z tak intrygującą postacią dziewczynki jaką jest Sadie. Za każdym razem kiedy się pojawiała byłam w kropce co o niej sądzić. Momentami myślałam, że autorka przekracza pewne granice realności opisując jej zachowanie, ale z drugiej strony dzięki niej i innym wyrazistym bohaterom książkę zapamiętam na długo.

Ta powieść jest ciekawsza od poprzedniej, którą czytałam. Tu łatwiej śledzić wydarzenia i zrozumieć postępowanie bohaterów.
Plus za postać Rouge'a. Był taki jaki być powinien, z ciężarem jakim była dla niego strata ukochanej siostry, funkcjonował z dnia na dzień, bez zbędnego entuzjazmu robił to, co do niego należało, był bystry i skuteczny.

Cały czas zastanawiałam się kto tak naprawdę jest sprawcą. Jaką rolę odgrywa stryj Mortimer?...

hiliko | 2010-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Carol O'Connell to amerykańska autorka powieści kryminalnych, między innymi "Wyroczni" (1995r., debiut) oraz "Trzech kubków" (nowość). W Polsce zostało wydane tylko pięć powieści pisarki, chociaż amerykanie mieli okazję przeczytać ich aż jedenaście. Mimo swojej popularności dotychczas nigdy nie miałam okazji spotkać się z prozą tej pani. Po lekturze "Judaszowego dziecka" z ogromną ciekawością sięgnę po kolejne pozycje podpisane tym nazwiskiem.
W niedużym amerykańskim miasteczku tuż przed Bożym Narodzeniem znikają dwie dziewczynki. Wielu podejrzewa, iż ma to związek z tragicznym wydarzeniem sprzed piętnastu laty, kiedy to prowincjonalny ksiądz został oskarżony o zabójstwo dziecka. Rouge Kendall, brat ofiary, prowadzi śledztwo w obecnej sprawie wraz z Ali Cray, lekarką medycyny sądowej. Doktor Ali przedstawia swoje przypuszczenia - być może zbrodnia ma podtekst seksualny i wiąże się z innymi? To nie są jednak jedyne rozważania.. Ali, której nikt początkowo nie chce...

Olina | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 29 lipca 2013

Szokująca! Zachwycająca! Poproszę o więcej takich książek. Naprawdę genialnie rozwijająca się fabuła, totalnie zaskakujące zakończenie, aż chcę się nie zgodzić z tym, powiedzieć że to niemożliwe, że nie może tak być. Uwielbiam takie kryminały które na długo jeszcze pozostają w człowieku, mimo że się na to nie zapowiadają. Gorąco polecam :)

dilbi | 2014-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Nie mogę dać oceny, bo zwyczajnie jej nie skończyłam (to dopiero 2 niedokończona książka w moim życiu). Nie jestem w stanie, miałam 3 podejścia. Dobrnęłam do mniej więcej 1/5 i koniec. Nie dam rady. I nawet nie chcę próbować.

mamalgosia | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 lutego 2013

Zdarzają się czasem książki, które interesują mnie opisem na okładce, a z którymi później mam kłopot. Tak było właśnie z "Judaszowym dzieckiem" Carol O'Connell. Według opisu miał to być pasjonujący thriller. Myślałam, że po ostatnich biografiach znajdę w nim lekką rozrywkę na jeden, czy dwa wieczory. Nie mogłam się bardziej pomylić. Utknęłam na nim na tydzień. A najgorsze było to, że czułam przymus skończenia tej książki. Zamiast porzucić ją na rzecz czegoś przyjemniejszego, brnęłam uparcie przez kolejne strony.
Małe amerykańskie miasteczko słynie w kraju ze swojej elitarnej szkoły dla wybitnie inteligentnych dzieci i seryjnego mordercy - miejscowego księdza, który 15 lat wcześniej mordował swoje uczennice. Teraz na szczęście ta sprawa jest już przeszłością. Tak przynajmniej się wydaje. Kiedy znikają dwie uczennice, miejscowa policja rozpoczyna śledztwo. Telewizja szybko podchwytuje temat. Reporterzy szczególną uwagę zwracają na młodego policjanta Rouge'a Kendalla - bliźniaczego...

karola | 2012-03-07
Przeczytana: 06 marca 2012

Sięgnęłam z sympatii dla wcześniej spotkanej bohaterki Carol O'Connell, ale musze przyznać, że ta książka mnie nie powaliła.
Jest ciężka i mroczna. Bohaterowie wydają się być zmęczeni samym faktem istnienia i konieczności pojawiania się na kolejnych stronach.
Sama historia jest przerażająca i... mroczna, to dobre słowo, nawet w drugim zdaniu.
Ale czy bym ją poleciła...? Nie, raczej nie.
Jeśli ktoś sięga po tę książkę ze względu na wcześniejsze spotkania z Mallory, to czeka go rozczarowanie. Przynajmniej u mnie tak było.

Rafał | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Na swój sposób strasznie trudno jest mi ocenić te książkę. Z jednej strony autorka bardzo starała się sprawić, aby była to bardzo wiarygodna i brutalna opowieść, a z drugiej dziesięcioletnie dziewczynki wydają się ponadprzeciętnie dojrzałe jak na swój niski wiek, co skutecznie odwiodło mnie od skończenia książki - za wiele rzeczy w ich zachowaniu wydawało mi się zbyt nierealne, zwłaszcza w ich sytuacji. Sięgając po kryminał/thriller oczekuje spójności i realizmu(tak, pomimo, że to książka), a tutaj mi tego zabrakło.

Pna_Dsz | 2015-10-19

Druga książka autorki, z którą miałam przyjemność czytać. Znacznie lepsza od poprzedniej "Trzy kubki". Trzymająca w napięciu fabuła, realistyczni bohaterowie. Polecam.

pani_Księgowa | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

zapowiadał się mocny triller, a niestety momentami wiało nudą