Imperium Aniołów

Tłumaczenie: Marta Olszewska
Cykl: Tanatonauci (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
L’Empire des Anges
Pistacia

Michael Pinson – jeden z tanatonautów – w wyniku katastrofy samolotowej zmienia się w... anioła stróża. Musi odtąd zajmować się trzema „klientami”, jednocześniej starając się zgłębić zagadkę istot i rajów pozaziemskich. Jego nowe zajęcie to praca na pełny etat. Miejsce zatrudnienia: Raj. Gdy mija pierwszy szok, Michael uświadamia sobie, że bycie aniołem to nie tylko przyjemności, tym...

Miejsce zatrudnienia: Raj. Gdy mija pierwszy szok, Michael uświadamia sobie, że bycie aniołem to nie tylko przyjemności, tym bardziej że odpowiada za trzech dość upartych śmiertelników: Venus, amerykańską aktorkę cierpiącą na uporczywe migreny; Igora, rosyjskiego żołnierza i króla pokera; oraz wiecznie zatrwożonego Jacques’a. Co więcej, jego mentor, Edmond Wells, wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jego anielskim obowiązkiem jest spełnianie wszystkich, nawet najbardziej bezsensownych życzeń podopiecznych.

[opis wydawcy]

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Czytam-Sobie | 2015-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Trochę pomieszanie z poplątaniem, niektóre kwestie trochę przekombinowane, inne trochę zbyt uproszczone. Taki miszmasz wszystkiego po trochu. Ale komu podobała się trylogia o mrówkach, temu powinna się ta książka również spodobać. Mnie się spodobała, i to bardzo!
Dodam jeszcze, że spotykamy tu – w anielskiej już postaci – Edmunda Wellsa, autora „Encyklopedii wiedzy względnej i absolutnej”, i zapoznajemy się z fragmentami jej IV tomu. Kto czytał „Imperium mrówek” i następne części trylogii, ten wie, czego może się spodziewać ;).
To co prawda drugi tom cyklu, ale ja zaczęłam od niego właśnie i w niczym mi to nie przeszkadzało.
Polecam!

Wiewiórka29 | 2014-01-04
Przeczytana: sierpień 2013

Jakie ciekawe spojrzenie na życie, że aby zrozumieć jego istotę, trzeba było umrzeć. Bo naszego bohatera poznajemy właśnie w momencie śmierci. Na pewno niebanalnej, gdyż nie każdy ma okazję zakończyć swój żywot uderzony przez Boeinga 747 będąc we własnym mieszkaniu. I bohater ten, stając się aniołem stróżem, ma możliwość analizy swojego ziemskiego istnienia.
„Imperium aniołów” jest okazją do zastanowienia się nad kwestiami, które umykają nam w codzienności. Porusza tematykę życia, śmierci, znaczenia ludzkiej jednostki we wszechświecie czy tego, co jest po śmierci.
Uważam, że wielkim atutem tej pozycji jest zdolność poruszania tak ważnych i wręcz podniosłych aspektów w sposób tak przyjazny, konkretny, ale przysłonięty woalką rozrywki, którą jest przecież czytanie powieści.
Pragnę podzielić się z Wami kilkoma rodzynkami, które połechtały moje literackie podniebienie, a które znajdują się w tej książce.
Autor umiejętnie wplata żarty i gry słowne. Ponadto w pozycji o takiej tematyce...

Magda Kapłańska | 2011-11-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 listopada 2011

Bardzo ciekawa oraz wciągająca książka skłaniająca do pewnych przemyśleń.Życie anioła nie jest idyllą jakby się mogło nam wydawać, oczywiście dzięki " klientom", którym muszą na co dzień pomagać.
Gorąco polecam

"Naukowcy wkurzają się, bo mówisz o nauce nie będąc specjalistą. Wkurzasz wierzących, bo mówisz o duchowości, nie nawiązując do żadnego Kościoła. I wreszcie wkurzasz literatów, bo nie wiedzą, jak Cię zaklasyfikować".

Bardzo dziwna książka, trudna do określenia. Myślę, że czas najlepiej zweryfikuje moje o niej zdanie. Najbardziej pasowałby tutaj opis w rodzaju "przewodnik dla duchowych turystów".
Dostosowując się do motta (którego nie przytoczę) można by uznać powieść za jego doskonałe zobrazowanie: humor, paradoks i zmiana występują tutaj w równych proporcjach. Oprócz tego mamy cały zestaw postmodernistyczny w tematyce książki: od życia płodowego po podróże kosmiczne, od medycyny estetycznej po życie pustelnicze, od czasów antycznych po współczesne media. Na poziomie duchowym autor również sobie nie żałuje: od wierzeń starożytnych przez chrześcijaństwo, hinduizm, agnostycyzm, New Age po seanse spirytystyczne.

W rezultacie książka jest ciekawa, ale pusta (kolejny świetny...

Lenka | 2011-09-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 07 września 2011

Lubie czasem oderewać się od kryminałów czy książęk lekkich, łatwcyh i przyjemnych... i ta do takich należy...łatwa nie jest, ale ciekawa...inna niż wszystkie...może nie rewelacyjna, ale dobra...moim zdaniem książka "Imperium aniołów" jest dla ambitnych czytelników, choc myślę, że każdy znajdzie coś w niej dla samego siebie

Sławek_82 | 2014-12-20
Przeczytana: 06 listopada 2014

Zakochałem się tej książce, na pewno do niej wrócę za rok, dwa. Porywa, urzeka, jest po prostu fantastyczna!!

Nika | 2013-08-09

Książka o której trudno cokolwiek napisać. Wymaga od czytelnika dużego skupienia. Pozwala odpowiedzieć sobie na wiele egzystencjalnych pytań. Wzbudza wiele wątpliwości dotyczących rzeczywistości. Podoba mi się sposób myślenia i poczucie humoru autora. Nie można obok tej książki przejść bez żadnych rozważań. Wartościowa pozycja. Dla mnie jedna z ciekawszych i oryginalnych książek jakie miałam okazję przeczytać.

Richard | 2015-04-28

Co za rozczarowanie! Jedyną dobrą stroną tej książki jest pomysł, chociaż niektóre rozwiązania były tak niesamowicie absurdalne, że śmiałam się na cały głos.
Książka przypomina bardziej streszczenie niż powieść - zero napięcia, zero zaangażowania. Postaci były co prawda całkiem nieźle nakreślone, ale dotyczy to wyłącznie podopiecznych Michaela; on sam oraz inne anioły są wyjątkowo bezbarwni, nudni i przewidywalni. Czy to celowy zabieg - ukazanie, że życie ludzkie jest bogate, ciekawe i frapujące, a po śmierci zostaje się smętną firaną bez osobowości? Może, chociaż... khem, "akcja", nazwijmy to tak, obfituje w momenty, które zdają się silić na wykazanie czegoś wręcz przeciwnego.
Fabuła jest miałka i nużąca. Najciekawsze są, jak wspomniałam, opisy życia podopiecznych Michaela oraz, co ciekawe, fragmenty zatytułowane Encyklopedia. Te krótkie wstawki zawierają interesujące fakty, przemyślenia, zabawne anegdoty i tak sobie myślę, że jeżeli jest jakiś powód, dla którego warto by...

Intelektualna Przygoda | 2011-11-23
Przeczytana: 30 listopada 2011

Nie jestem fanką szeroko rozumianej literatury fantasy. Ale ta książka mnie urzekła. Jest niecodzienna, momentami wręcz magiczna.

Z każdym kolejnym zdaniem czytelnik zagłębia się w ten tajemniczy rajski świat próbując przewidzieć zakończenie. Śledzi przy tym uważnie los trojga podopiecznych pewnego anioła, bo czas płynie tam zupełnie inaczej niż tu, na Ziemi, więc trzeba być uważnym.

Ale zakończenie wszystkich chyba zaskakuje. Okazuje się bowiem, że ten rajski żywot również jest niewiele wart...

betulek | 2016-07-31

W "Tanatonautach" bohaterowie żyli na Ziemi i od czasu do czasu zaglądali do Raju w celach turystyczno-poznawczych. W drugim tomie nasi bohaterowie mają do wypełnienia misję anielską, ale nie zaprzestają poszukiwań i w dalszym ciągu eksplorują nieznane, niekiedy kosztem swoich podopiecznych na Ziemi. Interesująca, trochę magiczna powieść, w której co kilka stron traficie na fragment "do głębszego przemyślenia" - dla mnie bardzo relaksująca. Ambitna rozrywka dla każdego, nie tylko fanów SF