Napój Ananków

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-264-9
Pirania

Bohater książki - Lodzio, sfrustrowany pracownik Radia Wolność, przezywa trudne dni. W znanym aż do bólu, zamkniętym środowisku nie ma przyjaciół. Przed miałkim chaosem codzienności szuka więc schronienia w dwuznacznej przyjaźni z Mosurem, tajemniczym dezerterem z armii radzieckiej w Afganistanie. Zakładają wspólnie rozgłośnię Ananków, zapomnianego narodu za Uralem, w którego dziejach i wierzeniach kryje się być może recepta na bolączki współczesności. (opis wydawcy)

moch | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ta powieść raczej się Kaczmarskiemu nie udała. Jeżeli muszę brnąć przez tekst, to na koniec chciałabym pozostać z poczuciem, że było warto. Niestety nie tym razem... Szkoda, bo sam temat, czyli pokazanie Radia Wolna Europa od kulis, dawał szansę na kawał dobrej literatury. Ogólnie może być, ale niekoniecznie.

mietek112 | 2011-05-23
Na półkach: Z 2011 roku, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2011

Doskonale skonstruowana książka przedstawiająca życie w radiu Wolność (RWE? :) ) oraz wspaniały motyw życia narodu Ananków.
Po przeczytaniu sam zastanawiałem się, czy faktycznie jest to fikcja? Czy nie jest tak, że histori ta jest prawdziwa? Aż ciągnęło mnie do sprawdzenia w internecie wiadomości na temat Ananków... co też uczyniłem :)

I was zachęcam do przeczytania tej książki i zastanowienia się - czy jesteś Ananką?

Ja jestem Ananką

Marzeniae | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Książka jest dosyć męcząca, jestem nią trochę rozczarowana, ale to też może dlatego, że sugerowałam się dorobkiem autora i spodziewałam się po nim czegoś wybitnego. Kaczmarskiemu zdecydowanie lepiej wychodziła liryka.

MaPaKi | 2012-05-03
Przeczytana: 02 maja 2012

Momentami humor powalający. Książka zabawna, nieprzewidywalna, dość ciekawa.

Ikar | 2016-04-14
ann | 2015-11-28