Antologia poezji

Nie mówcie mi, że coś szpecę
Bo moje myśli są czystsze
Niż wasze myśli i serca.
Tkwić chcę tu duszą i ciałem,
Spróbujcie mi to odebrać!
To miasto - ja zbudowałem
By mieć na starość gdzie żebrać...".
("Ballada żebracza")

Zbiór wierszy na trudne czasy...
Oczywiście, zawsze można posłuchać piosenek, ale J. K. nie wszystkie swoje teksty wyśpiewał.
Wiele z nich dziś... znów jest aktualnych.
Niestety.
A myślałem, że będę musiał kiedyś wnukom tłumaczyć "o co chodziło"...

"Nie mówcie więc, że coś niszczę,
Nie mówcie mi, że coś szpecę
Bo moje myśli są czystsze
Niż wasze myśli i serca.
Tkwić chcę tu duszą i ciałem,
Spróbujcie mi to odebrać!
To miasto - ja zbudowałem
By mieć na starość gdzie żebrać...".
("Ballada żebracza")

Zbiór wierszy na trudne czasy...
Oczywiście, zawsze można posłuchać piosenek, ale J. K. nie wszystkie swoje...

Jeśli mierzyć wrażliwość głębokością duszy, to dusza Jacka przebiła Rów Mariański. Dzięki, Mistrzu.

Biblia.

Trzecie wydanie antologii poezji Kaczmara, najpiękniejsze z dotychczasowych.
Wydanie pierwsze otrzymałem w prezencie od samego Jacka i choć stanowi ono do dziś powód do wstydu dla redaktorów i edytorów (liczne błedy, wpadki i niedoróbki) - dla mnie miało wartość kolosalną.

Wydanie trzecie to moje ulubione spośród edycji wierszy zebranych najwybitniejszego, wg mnie, polskojęzycznego poety.
Obowiązkowa pozycja w zbiorach każdego miłośnika twórczości Jacka czy piosenki literackiej w ogóle.

Biblia.

Trzecie wydanie antologii poezji Kaczmara, najpiękniejsze z dotychczasowych.

W jednej z poetyckich spowiedzi śpiewał, że słowa napisane brzmią inaczej. I to może prawda. Ale dla mnie te wszystkie, które usłyszałam, po raz kolejny czytane, ciągle brzmią jego głosem.

Uwielbiam poezję Kaczmarskiego. Uwielbiam jego refleksje na tematy literackie, historyczne. Obrazy opisane jego ręką brzmią prawdziwiej niż te same sztychy otoczone ciszą.

Dla mnie - to była lektura na świąteczne dni. Ale wracam do niej nie tylko w święta.

Cieszę się, że to tomiszcze zostało wydane. Aczkolwiek przykro mi, kiedy patrzę na okładkę.

Dla mnie - to...

Setki wybitnych tekstów genialnego poety i barda. W dodatku opracowanie wolne od błędów edytorskich poprzednich wydań i poszerzone o pomijane wcześniej w śpiewnikach i antologiach teksty. Jaką więc inną ocenę niż 10 można zaproponować?

Lump z "Bluesa Odysa" nie miał racji - Norwid (przy całym dla Niego szacunku) nam nie wystarczy; dobrze, że jest jeszcze Kaczmarski...
pozycja obowiązkowa dla Jego fanów;

pozycja obowiązkowa dla Jego fanów;

Dostałam w prezencie. Wspaniała pozycja. Historia w poezji.

Dostałam w prezencie. Wspaniała pozycja. Historia w poezji.

Bard Solidarności, autor "Murów", symbol - to najczęstsze skojarzenia z Jackiem Kaczmarskim, autorem ponad sześciuset wierszy, pięciu książek prozą, a nawet libretta do musicalu "Kuglarze i wisielcy".
Owy zbiór prezentuje wszystkie teksty Jacka Kaczmarskiego, począwszy od najmłodszych lat, aż po ostatnie dni życia. Potężne rozmiary, ponad tysiąc stron mocnego ładunku emocjonalnego i intelektualnego.

To nie jest lektura na jeden wieczór. Z tekstami Jacka można brnąć przez całe życie, szukając odpowiedzi na pewne pytania. Czy je odnajdziemy?
"Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć
By się z własną pieśnią zmierzyć"

Czytana non stop i bez przerwy, w czasie rożnych humorów i nastrojów. Poeta wyjątkowo trafia w ludzką dusze.

Kompletne wydanie tekstów Jacka Kaczmarskiego czego chcieć więcej

Kompletne wydanie tekstów Jacka Kaczmarskiego czego chcieć więcej