powieść polska

Nowa powieść Stanisława Srokowskiego to wnikliwe studium samotności, obsesji i lęków współczesnego człowieka. Odbijają się w niej rozliczne nasze złudzenia i miraże świata. Ta na wskroś nowoczesna książka to także hołd złożony tradycji i homeryckim mitom o miłości, cierpieniu i pięknie. Metafora ludzkiego losu, w której strach i zagubienie poszukują harmonii i ładu. A życie bohaterów ujawnia się w języku barwnym i pełnym zmysłowej urody, w obrazach przenikniętych liryzmem i subtelną ironią. Porywająca opowieść dla tych, którzy cenią metafizykę, jak i dla tych, którzy czerpią radość z intelektualnej maestrii.

Marzi | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Bardzo ciekawa, dziwna i nietypowa książka. Trochę fantastyczna, przesycona humorem i ironią. Autor opisuje mieszkańców kamienicy, ktorzy mają swoje obsesje i tajemnice opisane w komiczny sposób. W tle wiele metafor, mysli zyciowych i "folozofowania".

Klara | 2012-09-02
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Bardzo dziwna. Skomplikowane, długie zdania. Fabuła jakaś jest, ale też wymykająca się jakimś sztywnym ramom. Niektóre zdania to perełki. Ciekawe.

Zuza | 2016-11-04
birbantka | 2016-08-24