Jest

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Agawa
838557123X

Powieść Dawida Bieńkowskiego jest debiutem literackim - autora, ale w pewnym sensie także całej generacji, do której Bieńkowski należy, a która nie doszła jeszcze w prozie do głosu. Oto fascynujący szczerością i odwagą wizerunek pokolenia wchodzącego w dojrzałość w latach Solidarności i stanu wojennego. "wcześni uczniowie warszawskiego liceum na chwilę przed maturą wszystkiego doświadczają po raz pierwszy: wolności, miłości, alkoholu, polityki. Ta ostatnia może nie jest dla nich najważniejsza, a przynajmniej nie tak ważna jak codzienna bolesność dojrzewania i wino pite z butelki. Ale przecież polityka wciąga ich w swoje tryby, odsłaniając tragiczny i bezsensowny aspekt życia. Rzec można, że to stara polska historia - i zarazem najnowsza.

źródło opisu: www.agawa-wydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.fkwj.pl/kategorie/filologia/JKL

Konkwistadorrr | 2012-12-17
Przeczytana: 2004 rok

Wspaniała współczesna proza polska. Opis rzeczywistości lat '80 w Polsce. Bardzo dobrze się to czyta, poruszająca treść i jedyne co tu chcę napisać tej książki to to, że bardzo polecam ją przeczytać.

mujigae | 2016-03-23
zuzanee | 2016-02-10