Wszyscy kłamią

Tłumaczenie: Robert Sudół
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The man who lied to woman
83-86669-14-4
agasta

Gdy w parku mężczyzna obejmuje kobietę, Amandę Bosch, obserwująca to staruszka sądzi, że ma przed sobą parę zakochanych. Nie przypuszcza, że widzi mordercę i ofiarę. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi Kathy Mallory - policjantka, która z taką samą łatwością umie przenikać zamysły przestępców, jak i włamywać się do ich komputerowych baz danych. Tymczasem jej partner, Charles Butler, otrzymuje zlecenie zbadania zjawisk psychokinetycznych, zachodzących w pewnej rodzinie: ostre kawałki szkła i zatemperowane ołówki latają w kierunku Sally Riccalo. Wszyscy podejrzewają, że dzieje się to za przyczyną jej kilkunastoletniego pasierba, Justina. Sprawa wygląda poważnie, bowiem matka i pierwsza macocha chłopca zginęły w tajemniczych okolicznościach. Kathy Mallory nęka podejrzanych, wysyłając do nich komputerową pocztą wieloznaczne wiadomości. Nie wie jednak, że czyha na nią dwóch morderców. Ten, który zabił Amandę, i drugi, znacznie niebezpieczniejszy, który ma na sumieniu życie obu pań Riccalo...

betulek | 2017-02-04

Początek dość żmudny i pełen bliżej nieuzasadnionej atencji dla głównej bohaterki, co jest dość drażniące. Ale potem wszystko wskakuje na swoje miejsce, a wątki kryminalne (dwa jednocześnie) rozkręcają się i wciągają. Poza tym trochę mistyki, ciężkiej psychologii traumy i całkiem przyjemnego policyjnego sprytu. Od czasu do czasu w treści przebija się typowe babskie czytadło, ale obcesowość głównej bohaterki nie pozwala zapomnieć, że to świat twardych ludzi trzymających innych za przysłowiowe.

Magdalena Mostowska | 2017-01-03

Kocham czytać kryminały ale ten czytał mi się strasznie opornie dopiero pod sam koniec akcja się rozkręciła

KeshiaStMartin | 2013-07-06

Jeśli dla kogoś będzie to pomocne- duże podobieństwo głównej bohaterki do Eve Dallas z książek J.D Robb ;)

magda | 2015-12-23
Angelika | 2015-11-21