Judaszowe dziecko

kryminał, sensacja, thriller
978-83-7648-459-4
Tomasz Krzyżanowski
morderstwo kryminał

Książka tego typu, że gdy czytasz przynajmniej w moim przypadku, boje się bardziej niż bohaterzy. Godna polecenia.

Jakże miła odmiana po tych wszystkich Mrozach i Puzyńskich. Dobry kryminał, a na tle dzieł wyżej wymienionych autorów, książka genialna.

Opis jest bardzo uproszczony, a przez to mylący, nie sugerujcie się nim za bardzo :) To nie jest książka o ściganiu pedofila-mordercy. To opowieść o ludziach, którzy mają do czynienia z pedofilią jako zbrodnią - o lekarzach ciała i duszy, policjantach zmuszonych do zaglądania w robaczywe umysły, nauczycielach i katechetach pochopnie typowanych na sprawców, rodzicach,...

Na swój sposób strasznie trudno jest mi ocenić te książkę. Z jednej strony autorka bardzo starała się sprawić, aby była to bardzo wiarygodna i brutalna opowieść, a z drugiej dziesięcioletnie dziewczynki wydają się ponadprzeciętnie dojrzałe jak na swój niski wiek, co skutecznie odwiodło mnie od skończenia książki - za wiele rzeczy w ich zachowaniu wydawało mi się zbyt...

Druga książka autorki, z którą miałam przyjemność czytać. Znacznie lepsza od poprzedniej "Trzy kubki". Trzymająca w napięciu fabuła, realistyczni bohaterowie. Polecam.

zapowiadał się mocny triller, a niestety momentami wiało nudą

długo mi się ją czytało, prawde mówiąc nie poleciłabym jej.

Carol O'Connell ma umiejętność kreowania w swoich powieściach silnych, młodych kobiet, które zdecydowanie się wyróżniają ciekawą osobowością. W "Trzech kubkach" była to inspektor Mallory, teraz doktor psychologii Ali Cray. Nigdy też nie spotkałam się z tak intrygującą postacią dziewczynki jaką jest Sadie. Za każdym razem kiedy się pojawiała byłam w kropce co o niej sądzić....

Nie mogę dać oceny, bo zwyczajnie jej nie skończyłam (to dopiero 2 niedokończona książka w moim życiu). Nie jestem w stanie, miałam 3 podejścia. Dobrnęłam do mniej więcej 1/5 i koniec. Nie dam rady. I nawet nie chcę próbować.

Szokująca! Zachwycająca! Poproszę o więcej takich książek. Naprawdę genialnie rozwijająca się fabuła, totalnie zaskakujące zakończenie, aż chcę się nie zgodzić z tym, powiedzieć że to niemożliwe, że nie może tak być. Uwielbiam takie kryminały które na długo jeszcze pozostają w człowieku, mimo że się na to nie zapowiadają. Gorąco polecam :)

• Mam
  • 2014