Tajemnica Marie Stevens

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarny Pająk: biblioteka sensacyjno-kryminalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
The Burning Court
83-7001-746-0
kryminał
TeTe26

Stary Miles umarł w sposób naturalny, ale pod jego poduszką znaleziono sznurek z dziwnymi węzełkami, a ponadto jego gospodyni opowiada niewiarygodną historię o staromodnie ubranej kobiecie wchodzącej do pokoju starego człowieka drzwiami, których nie było. Stevens, redaktor poważnej firmy wydawniczej, nie zwracał uwagi na zaniepokojenie swego przyjaciela Marka Desparda, bratanka zmarłego. Był...

Stevens, redaktor poważnej firmy wydawniczej, nie zwracał uwagi na zaniepokojenie swego przyjaciela Marka Desparda, bratanka zmarłego. Był zbyt zajęty redagowaniem książki o XIX-wiecznych trucicielkach. Tak było do chwili, kiedy odkrył w niej fotografię morderczyni zgilotynowanej w 1861 - fotografię pięknej kobiety, którą natychmiast rozpoznał. To była jego żona.

źródło opisu: Wydawnictwo ALFA, 1994

Darkness1997 | 2017-01-19

Historia opowiedziana w "Tajemnicy Marie Stevens" została ulokowana w klimatycznej scenerii z początku XX wieku. Osobiście wolę bardziej zamierzchłe lub współczesne czasy, jednak po przeczytaniu tej książki zrezygnowałam z tego typu kategoryzowania. W detektywistycznej powieści liczy się bowiem nie czas akcji, ale sama akcja. Ta pozycja pod tym kątem bardzo mnie satysfakcjonuje. Połączenie równocześnie dwóch zagadek mogłoby namieszać w głowie, ale dzięki ich powiązaniu wszystko było idealnie wkomponowane w tamtejszą rzeczywistość. Chciałam napisać, że "wszystko było jasne", ale to byłyby bardzo niewłaściwe słowa, ponieważ tak na prawdę prawie do końca nic nie było jasne. Cóż się dziwić skoro zagadki odgrywają tu najważniejszą rolę ;) Misternie zaplanowana intryga, stopniowe rozwiązywanie sprawy i nieprzytłaczająca ilość podawanych informacji to najważniejsze zalety tej książki. Nie mogłabym oczywiście pominąć bardzo zaskakującego zakończenia. Spodziewałam się zupełnie innego obrotu...

Sylwia | 2013-05-20

ciekawa fabuła i lekka narracja. Zaskakujące zaskoczenie. Coś z pogranicza thrillera i powieści psychologicznej. Warto

Anula17187 | 2016-11-11
Przeczytana: sierpień 2016