Lot kamiennego anioła

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Flight of the Stone Angel
83-7255-300-9
dona

Takiej kobiety detektywa nie było w żadnej powieści kryminalnej. Jak na stróża prawa Mallory ma niechlubną przeszłość. Nawet najbliżsi przyjaciele nie wiedzą o niej wszystkiego. Szokuje otoczenie zachowaniem, pogardą dla konwencjonalnych zasad moralnych i uporem, z jakim realizuje swoją wizję sprawiedliwości. Poprzysięgła zemstę na ludziach, którzy przed laty ukamienowali jej matkę, i nic jej przed tym nie powstrzyma. Gdy pojawia się w miasteczku, mieszkańców ogarnia groza, bowiem wykrycie sprawców haniebnej zbrodni może ujawnić mroczne strony życia wielu szacownych obywateli.

Samala | 2014-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2014

To jest właśnie coś, co lubię. Mroczna i bezwzględna Mallory, której w ogóle nie obchodzą przepisy albo obchodzą, lecz tylko po to, by wiedzieć jak je obejść i nie zostać złapaną. Historia dziewczyny, która w przeszłości była ulubieńcem wszystkich. Miła, roześmiana duszeczka posiadająca wielką wrażliwość, by dostrzec, a potem zaprzyjaźnić się z autystycznym chłopcem imieniem Ira. Wówczas pewnie nikt by jej nie podejrzewał o to, że jednym spojrzeniem może sprowadzić pewnego siebie człowieka do wielkości dwóch cali. Mallory, której ludzie boją patrzeć się w oczy.
A z drugiej strony szali delikatny z charakteru Charles, dostrzegający zawsze jakieś pozytywy i dobro w najbardziej podłym człowieku świata. Mężczyzna, który kocha swoją przyjaciółkę i gotów zrobić dla niej wszystko, mimo że ona ciągle go krzywdzi.

Zirael | 2017-06-14
nietoperzyca | 2016-09-14