ZŁY. Odrodzenie

Okładka książki ZŁY. Odrodzenie Helena Leblanc
Okładka książki ZŁY. Odrodzenie
Helena Leblanc Wydawnictwo: Litera Inventa Cykl: Kalabria (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kalabria (tom 2)
Litera Inventa
2024-04-22
2024-04-22
zły mafia kalabria odrodzenie romans romans mafijny kryminał policjantka mafiozo dziecko miłość namiętność zemsta

Po pierwszym tomie nie mogłam się doczekać kolejnego a teraz to już zupełnie jestem w kropce i oby szybko pojawił się trzeci. Historia kupiła mnie od samego początku i nie mogłam się doczekać kontynuacji aż poznam dalsze losy Domenico. Tylko z autorką jest jedno pewne to, czego się spodziewamy to jedno, a to, co dostajemy to coś zupełnie innego. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu bo autorka potrafi nieźle namieszać i totalnie zaskoczyć.

Domenico musi uciekać z Włoch. Jak wiemy dzięki przyjacielowi i ojcu uniknął śmierci, choć oficjalnie nie żyje. Teraz jako Dominik Kasztelan, żyje w Polsce, wiedzie pozornie szczęśliwe życie u boku Igi oraz spodziewa się dziecka. Jego zamiłowanie do upraw przełożyło się na uprawę jabłek. Sad daje mu nie tylko utrzymanie, ale także satysfakcje. Jednak wie, że Kalabria nie wybacza i prędzej czy później coś pójdzie nie tak. Czy będzie mu dane ułożyć sobie życie tak jak zaplanował? A może ktoś lub coś pokrzykuje mu plany?

Muszę przyznać, że historia mocno mnie zaskoczyła. Wiedziałam, że będzie dobra ale nie sądziłam, że autorka poprowadzi ją aż tak. Po pierwsze mamy tu znowu kilka różnych wątków z perspektywy nie tylko Igi czy Dominika oraz Luciano. To było oczywiste jak słońce. Znowu mamy też wątki z teraźniejszości mieszające się z tymi z przeszłości. Są świetnie opisane więc nie ma tu mowy o pogubieniu się przez czytelnika. Są także wątki z punktu widzenia Luigiego i tu także nie ma nic dziwnego. W końcu to dzięki niemu żyje Dominik. Luigi poświęcił się dla przyjaciela robiąc coś, co było wbrew Matce ‘Ndràngheta. Zaryzykował i trzyma tę tajemnicę bezpieczną w swoim sumieniu. Autorka wprowadziła nowe postacie Oliwę i Paula, którzy są ściśle powiązani z głównymi bohaterami ale o tym nie zdradzę do końca kim są i jaki będzie ich udział w historii. Za to powiem jedno rozdziały z ich punktu widzenia, wprowadzą świeżości do historii i trochę nam namieszają.

Fabuła jest genialnie poprowadzona. Autorka wprowadziła nam kilka wątków, które namieszają w historii. Luciano musi się zmierzyć z chorobą, Luigi zostaje tymczasową głową rodziny. Paul odkrywa swoje korzenia a w Kalabri zaczynają się dziać zaskakujące rzeczy. Kto zagraża Rodzinie? Kim jet wróg? Akcja jest dynamiczna, dość zaskakująca z licznymi zwrotami akcji. To wszystko miesza się ze wspomnieniami i tymi spokojnymi momentami. Wszystko to miesza się także z wydarzeniami w Polsce. Dochodzą nowe wątki, intrygi i porwania. Najpierw w Kalabrii, potem w Polsce. Czy wszystko się ułoży? A może wszystko łączy się w jedną wielka całość?

Na koniec zakończenie. Wczoraj zakończyłam czytanie i jeszcze do tej pory nie dowierzam co tu się ....wydarzyło. Wszystko było błyskawiczne, zaskakujące i do tego skończyło się w takim momencie. Jednym słowem wbija w fotel. Dodatkowo pojawiają się wątki, po których sama nie wiem, co myśleć. Wracają osoby, którym wydawało się, że można zaufać. Ale czy na pewno są po stronie naszych głównych bohaterów? Czy tylko Kalabria jest tu problemem? Zostajemy z wieloma pytaniami i na odpowiedzi przyjdzie nam poczekać na tom trzeci. Ja jednego "żałuje", że tom pierwszy oceniłam 10/10. Wiecie dlaczego? Bo teraz zabraknie mi skali dla drugiego. Polecam

Drugą część zaczynamy od ciąży Igi która przy swoim boku ma ukochanego Dominika Kasztelana.
Dominik zakłada swój sad i prowadzi legalne interesy a przeszłość zostaje za nim do której nie chce wracać.
Tu w Polsce zaczyna nowe życie bez przeszłości która była we Włoszech i choć tęskni za swoim ojcem i najlepszym przyjacielem to wie że nie może tam wrócić bo Dominic Buscetta zginął.

W drugiej części dzieje się dużo ojciec Dominika trafia do kliniki w Rzymie gdzie wykryto guza i tylko dzięki temu że w śnie rozmawia ze swoją zmarłą ukochaną.
Spotyka swojego syna, swoją wnuczkę i przyszłą synową Igę.
I choć może się wydawać że wszystko jest w jak najlepszym porządku to jednak nie wszystko jest kolorowe jak się może wydawać.
Dla Igi i Dominika czeka jeszcze jedna sytuacja gdzie ich uczucie zostanie wystawione na próbę przez jedną sytuację która zmienia wszystko w jednej sekundzie.

Czy polecam?
Oczywiście ❤️!

Jest to bezpośrednia kontynuacja losów Dominika i Igi. Mężczyzna porzucił swoje dawne życie dla ukochanej i teraz stara się żyć uczciwie, z dala od przyjaciela i taty, nie rzucając się w oczy. Tylko co jeśli sprawy zaczną się kompilować na tyle, że nie będzie mógł siedzieć bezczynnie? ,,Rodzina,, nie zapomina i potrafi upomnieć się w najmniej oczekiwanym momencie.

Ten tom jest spokojniejszy od poprzedniego, ale do czasu 😉 Tutaj autorka bardziej skupiła się na przemianie Dominika i jego obecnym życiu. Równorzędnie mamy pokazane również życie taty Dominika, a także Luigiego i jego brata. Także na pewno nudzić się nie można, bo u każdej z osób mnóstwo się dzieje. Szczególnie u brata Luigiego - Paola. Przy okazji na jaw wychodzą nowe tajemnice i nie załatwione sprawy.  Muszę przyznać, że autorka świetnie przeplotła wydarzenia z życia bohaterów. Każdego z nich byłam ciekawa.

Historia jest naprawdę bardzo dobrze przemyślana. Tu wszystko jest po kolei i na swoim miejscu. Styl autorki jest bardzo przyjemny, a przy tym wciągający, że naprawdę ciężko oderwać się od lektury.

Bohaterowie są świetni, niby różni, a jednak doskonale pasują do całej historii. Trochę złagodnieli, ale kiedy trzeba stają na wysokości zadania. Przyjemnie było czytać jak Dominik się stara i dla najbliższych jest łagodny i gotów na każde poświęcenie. Nie raz musiał wykazać się ogromną cierpliwością w stosunku do Igi.
Do tego przeplatane sceny seksu podkręcały atmosferę. Oj było gorąco.

Żeby nie było tak słodko, autorka zafundowała nam kolejne niespodzianki i tajemnice. Nie można się nudzić. Ale koniec... Tego to się nie spodziewałam. Aż mi przeszły ciarki po plecach, a w głowie krzyczało ,,ratujcie,,. Na całe szczęście ostatni tom już nie długo. Mimo to czekam już na niego z niecierpliwością. ❤️

Ten tom...

To moje kolejne spotkanie z twórczością Heleny. Tym razem jako patron tej świetnej książki. Jestem w niej zakochana i dziękuję Helenie za zaufanie jakim mnie obdarzyła, oddając Dominika w moje ręce. Zaznaczam, że jest to kontynuacja pierwszego tomu, którego znajomość jest tutaj wręcz obowiązkowa. Ponieważ nie jest to historia przedstawiająca kolejnego bohatera, a ściśle nawiązuje do pierwszej części. Niestety pisząc tą recenzję nie sposób Wam nie podrzucić kilku spojlerów, bez tego nie da się opisać tego co chcę. Dlatego uprzedzam już na początku, ale nie będzie tego dużo, obiecuję.

Jak wiecie Domenico Buscetta musiał zniknąć z Kalabrii, gdzie upozorował swoją śmierć, żeby ratować swoją ukochaną, którą wyrwał z rąk swojej własnej Rodziny. Zniknął, by wrócić do Igi jako Dominik Kasztelan. Iga natomiast słyszała, że Domenico nie żyje. Cierpiała, bo pokochała tego mężczyznę, w dodatku była z nim w ciąży. Pierwszy tom zakończył się wielkim powrotem Dominika do Igi.

Od tej pory Dominik żyje sobie jak zwykły polski obywatel. Wyremontował swój polski dom rodzinny, założył sad i z mafiozy stał się rolnikiem. Iga wkrótce urodziła śliczną dziewczynkę, w której Dominik zakochał się na zabój. Malutka Agusia stała się jego oczkiem w głowie. Wie, że dla swoich dziewczyn jest w stanie zrobić bardzo dużo. I niestety będzie musiał wiele zrobić by uratować, to co kocha najbardziej na świecie.

Czas biegnie, a Iga musi wrócić do pracy. Od razu na pierwszy strzał, dostaje trudną sprawę, przez którą dochodzi do tragedii. W obliczu tego dowie się kto jest kim i na kogo może naprawdę liczyć.

W między czasie w Kalabrii źle się dzieje. Ojciec Domenica ciężko zachorował i żeby przeżyć musiał odsunąć się od rodzinnych interesów. Ktoś musi przejąć jego obowiązki nie tylko przy pomidorach, ale także jako capo. Na domiar złego okazuje się, że ktoś szykuje krwawą zemstę. Jakie rozwiązanie zaproponuje don Luciano? Kto przejmie rolę capo? Czy Domenico wróci, żeby pomóc ojcu?

Wow! Jakie to jest świetne! Uwielbiam tą serię! Z niecierpliwością czekam na trzeci tom, bo takowy musi wyjść i wyjdzie. Tak naprawdę to uzyskałam odpowiedzi na kilka pytań, ale co z tego, jak zanim dotarłam do końca, tych pytań zrodziło się drugie tyle.

Jak już wspominałam znajomość pierwszego tomu jest tu obowiązkowa, ta historia to ciąg dalszy, ale tutaj Helena skupia się bardziej na ojcu Dominika i jego przyjacielu. Bliżej poznajemy tych dwóch panów i ich rodziny. Sam Dominik też bardzo się zmienia. Jakby łagodnieje, uczy się żyć uczciwie. Bardzo pokochał swoje dziewczyny i jest w stanie dla nich wiele zrobić. Będzie miał okazję to udowodnić. Iga dała szansę swojej miłości, przyjęła Dominika do swojego serca. Jest szczęśliwa dopóki praca za bardzo nie weszła w jej życie prywatne. Naszych bohaterów czekają trudne chwile, będą musieli podjąć trudne decyzje, które zaważą na ich życiu. Czy to wszystko dobrze się skończy? Nie mam pojęcia, bo ten tom kończy się tak, że miałam ochotę udusić Helenę. Sama jednak zapewniła nas, że wszystko wyjaśni się w trzecim tomie, który za kilka miesięcy pojawi się w sprzedaży. Ja już nie mogę się doczekać!!!

Ten tom jest napisany zupełnie inaczej niż pierwszy, który jest troszkę brutalny. Tutaj mamy atmosferę bardziej rodzinną, w której na pierwszy plan wysuwa się właśnie miłość i rodzina. Cały wątek mafijny jest jakby zepchnięty na drugi plan, ale mimo to czyta się to z ogromnym zainteresowaniem. Ja pokochałam bohaterów i z ogromną przyjemnością poznałam ich losy.

Jeżeli szukacie świetnej książki, z którą spędzicie przyjemnie czas to ta książka jest dla Was! Mamy tu ogrom emocji, miłości i lojalności. Do tego świetnie wykreowani bohaterowie, którzy tworzą tą świetną książkę! Zapewniam Was, że nie będziecie się nudzić.

Polecam

❤RECENZJA ❤

"ZŁY ODRODZENIE"
HELENA LEBLANC

O niektórych książkach i autorach mówi się zdecydowanie za mało!
Też tak myślicie?
"ZŁY" to właśnie jedna z tych książek. A przynajmniej ja wcześniej nigdzie na nią nie trafiłam albo zaginęła mi w Goszczu innych które przewijają się mi po kilkanaście razy.
Bardzo się cieszę że na nią trafiłam i z tego że teraz Mogłam przeczytać i zrecenzować drugi tom 😍
Za co bardzo dziękuję @helenaleblancautor oraz @studio_litera.inventa

No to lecimy!😏
Dominik a raczej Domenico z Igą i ich dzieckiem starają się żyć normalnie uczciwie zdała od przeszłości. Jednak bardzo brakuje mu osób które musiał zostawić daleko od siebie, by żyć...
Gdy oni sobie układają życie, w Rzymie spotyka się dwie osoby. Paolo i Olivia coś ich bardzo do siebie przyciaga, zdecydowanie za bardzo, a wcale nie powinno.
Don Luciano, zostaje zmuszony do przekazania władzy i na swoje miejsce wciaga Luigiego. Dlaczego? No cóż, okazuje się że jest poważnie chory.
Co łączy te trzy jakże różne historie?
A może to jedna historia?
O zemścić, miłości, klamstwie, przeszłości, więzach rodzinnych, walce o przetrwanie i życie?

Musicie się tego dowiedzieć!❤

Uwielbiam styl pisania autorki i jej pomysły na fabule która uwaga nie jest wielowatkowa i fajnie się ze sobą łączy w jedna spójna całość. Wszystko toczy się takim tempem że nie mamy czasu na nudę.
Szczerze mówiąc to po przeczytaniu pierwszego tomu tu spodziewał się czegoś nieco innego. Myslalam że ten będzie bardziej zbliżony do pierwszego i tu właśnie wkroczyła Autorka która zrobiła czary mary i mnie zaskoczyła, pozytywnie zaskoczyła.

Mafia, mafia i jeszcze raz mafia. kocham taka tematykę i myslalam że już wszystkie możliwe scenariusze przeczytałam, że nic mnie już nie zaskoczy, otóż nie.
"zły" to nie jest oczywista mafijna książka tam się tyle dzieje że to poprostu trzeba przeczytać!

Uwielbiam prawie wszystkich bohaterów, są doskonale wykreowani maja swoje charakterki i to wszyscy nawet ci których się nie lubi a przynajmniej nie powinno się ich lubić (bo ja zawsze lubi tych co mieszają za dużo) 🤣🤭

Zakończenie książki mnie walnęło!
Przez chwilę zastanawiałam się czy to możliwe że brakuje mi kilku stron🤔 no bo przecież jak to tak kończyć 😁 na szczęście jeszcze w tym roku pojawi się kontynuacja i rozwieje wszystkie moje wątpliwości❤

Czy polecam? zdecydowanie tak! Ale koniecznie przeczytajcie pierwszy tom inaczej nie odnajdziecie się w tym MAFIJNYM ŚWIECIE.❤🥰

❤RECENZJA ❤

"ZŁY ODRODZENIE"
HELENA LEBLANC

O niektórych książkach i autorach mówi się zdecydowanie za mało!
Też tak myślicie?
Bardzo się cieszę że na nią trafiłam i z tego że teraz Mogłam...

RECENZJA PATRONACKA
„ZŁY. ODRODZENIE”
Cykl: Kalabria #2
Współpraca Reklamowa —
AUTOR: HELENA LEBLANC
WYDAWNICTWO: STUDIO LITERA INVENTA

Czy szczęście jest nam dane na zawsze?

„Gdyby nie tata i Luigi, już dawno bym nie żył, ale to wcale nie oznacza, że życie darowano mi na zawsze.
Często budzę się w nocy przerażony spocony, ze zbyt szybko bijącym sercem i nadmiarem adrenaliny, ale wtedy widzę ten cud leżący
obok mnie i się uspokajam.
Jestem w domu, jestem bezpieczny. To byt tylko zły sen”.

Zły. Odrodzenie to druga część cyklu Kalabria.
Fenomenalny, świeży, wielowarstwowy, pełen emocji, romans mafijny, który pochłania bezpowrotnie. Autorka stworzyła swoją niepowtarzalną historię, kalabryjską mafię i jej dalsze losy, które są niepewne i bohaterów, którzy walczą o swoje szczęście i rodzinę, mimo przeciwności losu.
W tej części autorka skupia się na rozwijających się  relacjach,  uczuciach i emocjach, w ten sposób czyniąc ją bogatszą i bardziej realną. Pokazuje przepiękne uczucia, które są bardzo trwałe, i które zdarzają się tylko raz w życiu.
Nie będzie tak słodko, nie myślcie sobie, ponieważ autorka co chwilę wyciąga z rękawa ciekawy zwrot akcji i robi się wręcz niebezpiecznie.
Ponownie staniemy oko w oko z bohaterami poprzedniej części Domenico i Igą,  ale do tej części autorka również dodaje nowych bohaterów.
Wprowadzając nowych bohaterów, jak również perspektywę wielu postaci, autorka wzbogaciła fabułę książki, czyniąc ja bogatszą i ciekawszą. To był świetny zabieg ze strony autorki, ponieważ możemy zanurzyć się w wielowątkowej, historii, balansując pomiędzy Polską a Włochami, i bohaterami tej historii.
Fabuła książki została idealnie  połączona ze wszystkimi wątkami, tworząc wspólną klarowną całość.
Interesujące były wstawki rozmowy Don Luciana z jego zmarłą żoną.
Nie zabraknie również akcji, tajemnic i intryg.
Fabuła książki wciągająca, dynamicznie i  ciekawie poprowadzona, pełna emocji, uczuć, niespodziewanych zwrotów i wydarzeń. Z każdy stroną historia nabiera tempa, budując napięcie, wciągając czytelnika w emocjonalną, pełną akcji opowieść.
Sceny erotyczne rozpalają zmysły, pełne namiętności, napisane zostały ze smakiem.
Zakończenie książki nieprzewidywalne,  pozostawi nas w niepewności i pod znakiem zapytania, a wszystko przez to, że autorka postanowiła wywrócić dość poukładane życie bohaterów do góry nogami.
Bardzo ciekawa jestem, jak rozwinie się kolejna część historii. I czekam z niecierpliwością na nią.
Autorka ma lekkie, przyjemne pióro pełne emocji, napięcia, dzięki czemu czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Autorka umiejętnie buduję atmosferę, napięcie i niepewność sprawiając, że razem z bohaterami przeżyjemy niesamowitą przygodę.

Książka napisana jest z perspektywy kilku bohaterów, Dominika, Igi, Luigi, Olivi, Paolo i Don Luciano, dzięki czemu cały czas widzimy co się u nich dzieje, jakie emocje im towarzyszą i co naszykował dla nich przewrotny los.
Towarzyszymy bohaterom na każdym kroku, przeżywając z nimi radości, smutki, jak również wszelkie trudności.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, barwni i bardzo realnie wykreowani. Czuć między nimi prawdziwe przyciąganie, chemię i prawdziwe uczucia.

Dominik próbuje odbudować swoją relację z Igą, którą zburzyli przez kłamstwa i niedopowiedzenia. Chciał uchronić swoją ukochaną i ich maleństwo przed całym złem tego świata.

„Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak mi tego brakowało przez ostatnie trzynaście miesięcy. Zły siedział głęboko we mnie i od czasu do czasu chciał sobie podminować”.

Domenico Buscetta, niegdyś znany jako Il Male Zły, były  boss Ndrànghety najpotężniejszej kalabryjskiej mafii, teraz jest zwykłym mężczyzną Dominikiem Kasztelanem zakochanym w swojej kobiecie. Dostał drugą szansę, z której skorzystał, a zostawił przeszłość za sobą, rozpoczynając nowy rozdział w życiu.  Wrócił do Polski, gdzie przygotowuje się do roli ojca. Ukrywa się przed przeszłością, która jednak nigdy nie śpi, musi być czujny, wciąż czując się zagrożonym. Jednak dla swojej rodziny zrobi wszystko i odda wszystko. Niestety do pełni szczęścia brakuje mu jedynie ojca i najlepszego przyjaciela.
Don Luciano podejmuje ciężką walkę o życie,  wyjeżdża do Rzymu i zostawia wszystko pod opieką Luigiego Mozzy.
Luigi Mozza do tej pory wykonywał rozkazy i uprawiał pomidory. A teraz zastępuje Don Luciano Buscetta na stanowisku capo.
Poznamy go dokładniej i zobaczymy jego relację z ukochaną kobietą.

Olivia to śniada ciemno włosa piękność, która planowała, zacząć nowe życie zdala od Kalabryjskiego wybrzeża. Wyjechała stamtąd do Rzymu i zaczyna wymarzone studia na kierunku pielęgniarskim. Tam poznaje Paolo.
Paolo student czwartego roku medycyny. Kiedy poznał, Olivię nie sądził, że tak zajdzie mu za skórę. Ani się obejrzał, a ta mała przesłoniła mu cały świat, zmieniając jego życie.
Jednak jak wiele ich łączy, tak samo wiele ich dzieli. Będą musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Pytanie, czy wyjdą z tego zwycięsko, czy jednak los napisał dla nich inny scenariusz.
Bohaterzy staną przed wieloma przeciwnościami.

-Czy przeszłość pozwoli zapomnieć o sobie?
-Czy Dominik będzie miał szansę na spokojne i szczęśliwe życie?
-Czy Luigi poradzi sobie z nowymi obowiązkami?
-Czy związek Olivi i Paolo ma szansę?
-Czy w obliczu zagrożenia najbliższych Domenico uwolni swoją wewnętrzną bestię i odrodzi się jako Zły?
-Kto i dlatego próbuje zniszczyć najpotężniejszą kalabryjską mafię?
-W co wpakuje Krystian Igę  i jakie konsekwencje za tym pociągnie?
-Czy Iga wyjdzie cało z opresji?

Polecam.

RECENZJA PATRONACKA
„ZŁY. ODRODZENIE”
Cykl: Kalabria #2
Współpraca Reklamowa —
AUTOR: HELENA LEBLANC
WYDAWNICTWO: STUDIO LITERA INVENTA

Czy szczęście jest nam dane na zawsze?

Helena Leblanc, autorka „Zły. Odrodzenie” nie boi się podejmowania szalonych nieodwracalnych decyzji w stosunku do swoich bohaterów. Czytelnika zaskakuje na każdym kroku, a zakończeniem dosłownie wbija w fotel i torturuje poprzez konieczność wyczekiwania na dalszą część!! Krótko mówiąc, jeśli jeszcze nie poznaliście serii Kalabria, to musicie koniecznie to zmienić!
W tej części autorka poszerzyła pole bohaterów, których nam przybyło! W Rzymie poznajemy Olivię i Paola, których połączyło silne uczucie rozkwitające pomimo piętrzących się przeciwności losu. Niemniej jednak autorka nie zaniechała losów bohaterów poznanych w pierwszej części. Dominik, czyli Zły, którego poznaliśmy w pierwszej części Kalabria, wiedzie teraz spokojne życie w Polsce wraz z żoną i córką, a jego obowiązki bossa przejął ojciec, któremu teraz też przyszło się zmierzyć nie tylko z dowodzeniem, ale również z problemami zdrowotnymi, które na niego spadły.
Autorka wspaniale splata losy bohaterów, przedstawia nam historię z wielu perspektyw, co w znacznym stopniu ułatwia zrozumienie całości, jak również pozwala na poznanie perspektywy poszczególnych bohaterów i motywów ich działania. Zostajemy również zabrani w mafijny świat, gdzie intryga goni intrygę, a my sami nigdy nie wiemy, komu do końca powinniśmy zaufać! Szczerze muszę przyznać, że seria Kalabria mnie zachwyciła, a z kolejnym tomem rozkochuje w sobie jeszcze bardziej! Już z wielką niecierpliwością wyczekuję kolejnej części, a wszystkim, którzy jeszcze nie poznali tej serii, polecam nadrabiać zaległości!

W tej...

❗️Recenzja❗️

"Żyjemy dla... miłości"

Mogę właściwie powiedzieć czy raczej napisać, że tę książkę połknęłam.
Wyczekiwana przeze mnie pozycja. Niemalże zasiadłam do niej z namaszczeniem.

Od rozbudzającej moją wyobraźnię okładki po świetne wnętrze.
W tej części zmieniła się nam trochę konwencja. Widzimy ten świat wieloma parami oczu. Sami możecie zdecydować z kim się najbardziej utożsamiacie.

Chociaż forma przykuwa uwagę to nie równa się ona z samą treścią.
Lubię gdy w powieści jest trochę kontrastów. Tutaj jest wszystko, od delikatności po brutalność, od przysłowiowej miłości do nienawiści.

Muszę również przyznać jako fanka gatunku, iż nie jest on potraktowany sztampowo. Miło czyta się książki, które faktycznie wychodzą poza schemat.

Akcja jest dość mocno rozwijająca się w czasie. Daje nam to szersze pole widzenia na wiele wydarzeń.

Słuchajcie, nie chcę Wam zdradzać szczegółów dotyczących treści, abyście sami mieli przyjemność wejścia w te realia.
Muszę jednak rzucić słówko nt. Dominika bądź Domenico jak kto woli.
To już drugi tom a jest mi go czasem trudno rozgryźć. Czasami ułożony ale czuć to zwierzę w środku.

Dodam Wam cytat, który myślę pobudzi waszą wyobraźnię:

"Jak być dobrym, kiedy wkoło tyle zła?".

No nic, zachęcam Was gorąco abyście sięgnęli po książkę "Zły. Odrodzenie". Ja z pewnością chętnie będę kontynuować historię o matce 'Ndra'ngheta.

I uwaga wiem, że jabłka wiodą prym w tej części ale pomidorowa impresja pozostała w moim sercu z Kalabrii.

Współpraca reklamowa
@helenaleblancautor
@studio_litera.inventa

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja❗️

"Żyjemy dla... miłości"

Mogę właściwie powiedzieć czy raczej napisać, że tę książkę połknęłam.
Wyczekiwana przeze mnie pozycja. Niemalże zasiadłam do niej z namaszczeniem.

Od rozbudzającej moją wyobraźnię okładki po świetne wnętrze.

,,Czasem ciężko jest być dobrym, kiedy wkoło jest tyle złych ludzi”

Powiem Wam szczerze, że ta książka niewątpliwie mnie zaskoczyła! Patrząc na ilość książek mafijnych ma się wrażenie, że przeczytało się już wszystkie możliwe scenariusze, a jednak ta książka pokazuje, że jednak nie... . ,,Zły” wciąga od samego początku, czyta się szybko aż szkoda kończyć! Już nie mogę się doczekać następnej części i dalszych losów bohaterów.

,,- Czy Ty chcesz mi w ten sposób powiedzieć, że tęsknisz za domem i żałujesz swojej decyzji?
-Nie, Iguś - odparłem bez wahania. - Próbuję ci powiedzieć, że ty jesteś moim domem i nigdy tego nie pożałuję”

W książce dużo się dzieje a wątki sprytnie mieszają. Poznajemy dalsze losy Dominika Buscetta, niegdyś znanego jako II Male, Zły, były bos Ngránghety. Prowadzi on spokojne życie w Polsce z żoną i córką. Dokształca się w kółku rolniczym i zajmuje sadem. Jego tata przejął po nim obowiązki bosa. Choć sam ma problemy zdrowotne i musi przekazać władzę przyjacielowi Dominika. Autorka wprowadza do tej części nowych bohaterów: Olivię i Paola, których połączyło silne uczucie i muszą zmierzyć się z wieloma problemami, by być razem. Czy im się uda? Musicie przekonać się sami 🙌

Autorka sprytnie łączy te wszystkie wątki ze sobą, a narracja prowadzona jest z różnych punktów widzenia. Mamy słodko-gorzką mieszankę. Ciekawym zabiegiem, który zastosowała Helena Leblanc , było napisanie rozdziałów z perspektywy innych bohaterów niż Dominik i Iga. Szczególnie zaintrygował mnie wątek znajomości Olivii oraz Paola.

,,Jego ,,zmienię się dla ciebie” brzmiało w moich uszach jak najpiękniejsza melodia. Uwierzyłam w nią, bo chciałam”

Dominik, Luiga czy Don Luciano tworzą zupełni inny obraz mafii. Jak trzeba to są bezwzględni i twardzi, ale Autorka ukazuje ich też od tej ludzkiej strony. Spodobało mi się przedstawienie postaci Dominika, które było dosyć niespotykane, ale przy tym bardzo intrygujące. Nie został on wykreowany na takiego typowego bandziora, a wręcz przeciwnie na ułożonego, uprzejmego człowiekiem. Szanuje kobiety, a jego miłością staje się rolnictwo. Natomiast Iga to dosyć charakterna kobieta, zadziorna i przede wszystkim pyskata. Bardzo mi to odpowiadało.

W książce nie zabraknie scen łóżkowych, ale są nie tylko wysmakowane, pisane ze smakiem i wyczuciem. Nie zabraknie także chwil grozy i typowej mafijnej strzelaniny.

,,Zły" to pochłaniająca i intrygująca historia, która wciąga po kilku pierwszych stronach, a czym dalej tym trudniej ją odłożyć. Świat pełen tajemnic, intryg, walki o przetrwanie, ale również namiętności, uzależnienia od drugiej osoby i uczuć, o które bohaterowie by się nie podejrzewali. Między bohaterami od początku iskrzy, a z każdym kolejnym dniem spędzonym razem coraz trudniej ignorować narastające pożądanie. Każdy z bohaterów ma silny charakter, który sprawia, że łatwo się nie poddają i będą walczyć do końca o to na czym im zależy. To historia, w której nie brakuje zwrotów akcji. Dynamiczna akcja, która nie pozwala się nudzić.

Lektura książki pokazuje jak w najmniej oczekiwanym momencie mogą się zmienić nasze priorytety. Jak nowo poznana osoba wkrada się do naszych myśli, więc coraz trudniej ignorować rodzące się uczucie. Prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Helena Leblanc podkreśla, że można wyprowadzić się z Kalabrii, ale Kalabria nigdy nie wyprowadzi się z człowieka.

To również świetna książka o przyjaźni, miłości, rodzinie. O dokonywaniu wyborów, drugich szansach. Książka, której czytanie to przyjemność. Szokująca, ale również wywołująca uśmiech. Książka ,,Zły” zachwyciła mnie i zostanie na długo w mojej pamięci. Tylko pamiętajcie ta lektura niebezpiecznie wciąga! Musicie przekonać się już sami 🖤

,,Czasem ciężko jest być dobrym, kiedy wkoło jest tyle złych ludzi”

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 22.04.2024 r.

Autorka @helenaleblancautor

Wydawnictwo @studio_litera.inventa #współpracareklamowa

Autorka pierwsza część napisała fenomenalnie, w drugiej części podniosła poprzeczkę i jest jeszcze bardziej ekscytująca. Już nie mogę się doczekać co zaprezentuje w części trzeciej, ty cna pewno będzie istny sztos 🔥 Czytelnik może powoli w chronologiczny sposób odkryć dalsze lost Dominika i Igi, ale również w tej części możemy bliżej poznać Luigiego i jego relacje z żoną, poznamy ojca Domenica, jak również dojdą nowi bohaterowie Paolo, Olivia czy tajemniczy pan K, który ostro nam tu namiesza. Autorka pokazuje, że wieczne szczęście nie jest pisane nikomu, o relacje trzeba dbać, pielęgnować je i strzec za wszelką cenę. Tu historia tak się rozkręca, nabiera tempa. Mamy tu dużo emocji, powrotów do korzeni, nawet śmiem twierdzić, że znajdziecie tu paranormalne rozmowy z zaświatami ... 😁 Autorka ukazuje piękny obraz rodziny, gdzie jest harmonia, planowanie narodzin dziecka, ślub, potem wychowanie, praca w sądzie, ale nasi bohaterowie powinni pamiętać, że Kalabria nigdy nie zapomina i wraca jak bumerang. Dramatyczne momenty pokażą, że nie ważne kim jesteśmy, czym się zajmujemy, rodzina zawsze jest najważniejsza i w niej drzemie największą siła. Miłość, rodzina, oddanie, ale w świecie mafii, władzy, dominacji śmierć jest tu na porządku dziennym.
Jeśli czytając, myślicie, że już wszystko wiecie, domyślacie się zakończenia to was zaskoczę, @helenaleblancautor zrobi nam tu rollercoaster i wywróci wszytko do góry nogami. Mnie wgniotło w fotel 😱. To jest autorka, która doskonale i bardzo umiejętnie buduje napięcie i kończy w takim momencie książkę, że mówisz f..uk dlaczego, teraz ? Co będzie dalej ? Jak ja wytrzymam do następnego wydania ? 😁
A wy jak myślicie ile można poświęcić dla rodziny ?

Czy Domenico zazna w końcu spokoju? Jak długo można się ukrywać ? Czy Luigi sprosta wyzwaniom?

Jutro premiera, gratuluję @helenaleblancautor i czekam z niecierpliwością na trzecią część. Kochana potrafisz jedna książka wywołać tyle emocji od radości,przez wzruszenie, łzy w oczach, aż po zaskoczenie, szok i niedowierzanie. Brawa 👏👏👏

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 22.04.2024 r.