Strażnicy. Bratnie dusze

Okładka książki Strażnicy. Bratnie dusze Helena Leblanc
Okładka książki Strażnicy. Bratnie dusze
Helena Leblanc Wydawnictwo: Lucky Cykl: Strażnicy (Helena Leblanc) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Strażnicy (Helena Leblanc) (tom 2)
Lucky
2022-11-22
2022-11-22

„Czy nawet dla największej miłości, takiej, która nie zdarzyła się wcześniej i nigdy więcej się nie powtórzy, warto poświęcić WSZYSTKO?”

Za mną drugi tom powieści Heleny Leblanc „Strażnicy. Bratnie dusze” i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia… co do zachowania głównej bohaterki. Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Okazuje się, że tak. Helena pod koniec grudnia wyszła za mąż za Martina, ale ciągle w jej głowie i sercu siedzi Didier. Poznała go, gdy wraz z innymi strażnikami chciała złapać grupę przemytników. Mężczyzna tak ją zauroczył, że nie mogła przestać o nim myśleć i stało się – wylądowali razem w łóżku. Helena była coraz bardziej rozdarta pomiędzy mężem a kochankiem. Gdy pewnego dnia Martin dostał propozycję awansu, z którym wiązała się przeprowadzka i zmiana przez nią pracy, kobieta stwierdziła że to dla niej szansa, żeby zapomnieć o Didierze. Zaczęli się nawet starać z mężem o dziecko, co również miało jej pomóc. Uczucie do byłego przestępcy było jednak silniejsze, a Helena nie potrafiła wybrać. Jak skończy się ta historia?

Przyznaję, że nie zazdroszczę Helenie. Nie chcę oceniać jej zachowania, ale pomimo że jest dorosłą kobietą zachowuje się dziecinnie, nieodpowiedzialnie, że o moralności już nie wspomnę. Może dlatego jestem dla niej taka surowa, bo osobiście brzydzę się zdradą. Czy Martin odkryje prawdę? Co wtedy zrobi? Jeśli jesteście ciekawi to polecam sięgnąć po książkę. Ja pochłonęłam oba tomy w dwa dni, bo byłam niezwykle ciekawa zakończenia tej historii.

Pierwszy tom kończył się w taki sposób, że niemożliwym byłoby nie wziąć się od razu za drugi. A tutaj okazuje się, że medal ma dwie strony. Zarówno bohaterka, jak i jej mąż, przechodzą przemianę. Jedni uznają, że to zastanie i znudzenie stabilnym związkiem, inni, że to po prostu było nie to. Choć Helena stara się z całych sił być lojalną wobec męża, wyjeżdża z nim na drugi koniec kraju i próbuje zerwać kontakt z przemytnikiem, który stał się jej kochankiem, "ciągnie wilka do Chamonix" (uważam, że ten tytuł rozdziału jest genialny!). Być może tak to właśnie jest, kiedy człowiek poznaje swoją bratnią duszę, nieważne, na jakim etapie życia się znajduje. Jestem pewna, że ta książka doczeka się kontynuacji. Tylko kiedy?

Drugi tom z serii Strażnicy jest kontynuacją historii, która swoje miejsce ma w okolicach góry Mont Blanc. W tej części mamy zdecydowanie mniej cudownych opisów szczytów górskich, ale za to otrzymujemy więcej akcji i ekscytujących wrażeń.

Główna bohaterka jest nareszcie szczęśliwa przenosząc się do Francji. Ma wspaniałego męża, który ją rozpieszcza oraz spełnia się w pracy jako strażniczka. Jak to bywa w tym zawodzie, Helena trafia na bandę przemytników. Ich dowódca wywiera na niej piorunujące wrażenie i zdecydowanie jakaś niewidzialna siła ciągnie ją do niego. Kobieta staje przed wielkim dylematem. Z jednej strony kocha męża i nie chce go skrzywdzić, a z drugiej fascynuje ją Didier, który wywołuje w niej ogromną falę pożądania.

Co zrobi strażniczka? Czy będzie lojalna względem Martina? Czy oprze się magnetyzmowi przemytnika? Jak zakończy się ta pogmatwana historia?

Jak można było się spodziewać autorka stworzyła ciekawe dzieło, gdzie fabuła wciąga i miejscami totalnie zaskakuje. Z niedowierzaniem obserwowałam poczynania Heleny i przecierałam ze zdumienia oczy. Jaką trzeba być osobą, by dopuścić się takich czynów? Ja na pewno nie postąpiłabym tak jak ona i potępiam ją. Wcześniej utożsamiałam się z nią i jej kibicowałam. Niestety tutaj straciła ona w moich oczach i już do finalnych kart patrzyłam na nią nieprzychylnie.

Treść intryguje, ale akcja nieco zwalnia, jednak nie przeszkadza to w szybkim czytaniu. Na pewno jest to zasługa lekkiego stylu autorki i plastycznego pióra. Świetnie wykreowani bohaterowie są ogromną zaletą tej pozycji, zwłaszcza postać Didiera.

Książka zdecydowanie przeznaczona jest dla dorosłych odbiorców, gdyż treść zawiera kilka ognistych, mega pikantnych scen, które mocno podgrzewają atmosferę. Dużym plusem było pokazanie, iż mimo wielkiej miłości i udanego pożycia małżeńskiego, życie może się bardzo skomplikować. Dzięki temu powieść nabrała realnego charakteru i udowadnia, że los jest nieprzewidywalny, a szczęśliwe chwile poprzeplatane są bólem i niepewnością o dalsze jutro.

Niestety przez Helenę mam do tej lektury nieco mieszane uczucia i tej postaci już nie polubię. Jednak pani Helena nie zakończyła wszystkich wątków, przez co moją głowę rozsadza milion pytań i domysłów. Mam nadzieję, że zlituje się nade mną i napisze kontynuację tej historii.

Jeśli nie jesteście zbyt wrażliwi i nie ruszają was zdrady małżeńskie to ta lektura jest dla was. Zmiany w życiu są nieraz konieczne, lecz nie wszystkie wychodzą nam na dobre. Sięgnijcie po obie części jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu i sami wyróbcie sobie zdanie na temat dylogii. Chętnie poznam wasze zdanie.

Helena i Martin Leblanc tworzą zgrany duet. Wszystko przemawia za tym, że są swoimi drugimi połówkami. Są szczęśliwi ale w życiu Heleny ostatnio nastąpiła pewna rewolucja...
Didier Hoffmann to dowódca grupy przemytniczej, na którą kobieta natrafiła pod koniec swojej pracy jako strażniczki górskiej. Od tamtej pory nie może o nim zapomnieć. Wystarczyła jedna chwila, by zadziała się magia a ona nie jest w stanie mu się oprzeć.
Jakie kroki podejmie Helena? Czy Martin odkryje prawdę? Jaki okaże się Didier? Co się wydarzy?

Pierwszy tom serii dla mnie posiadał więcej minusów niż plusów. Ale mając już tom drugi postanowiłam dać szansę tej zagmatwanej historii, bowiem w osobie nowego bohatera widziałam zalążek czegoś fajnego.
Niestety i tym razem lektura okazała się równie nużąca. Już tłumaczę.
Przede wszystkim nie jestem w stanie w dalszym ciągu, po ukończeniu lektury kiedy emocje już opadły, zrozumieć zachowania głównej bohaterki. Próbowałam "na sucho" przemyśleć i postawić się na jej miejscu ale nie mogę. Nie mogę zrozumieć tego, że nie odczuwała iż robi źle. Gdzie dylematy? Gdzie skrupuły? No tutaj to już totalnie zmieniłm o niej zdanie w tej kwestii, bo odnośnie przyjaźni nie mam zastrzeżeń. Choć też nie do końca jestem w stanie zdzierżyć tego, że jako "ekspertka" od związków przyjaciół sama sobie nie jest w stanie pomóc.
Martin w dalszym ciągu mnie irytował. W kontynuacji dużo częściej zachowywał się jak rozkapryszone się dziecko.
Didier miał natomiast fajny zalążek ale zdecydowanie świetny pomysł zbyt szybko został sprowadzony do parteru. Historia z jego udziałem poszła w zupełnie innym kierunku, niż sądziłam.
Kolejny raz otrzymałam zbytnią rozciągłość czasową wydarzeń. Miesiąc po miesiącu, rok po roku. Zabrakło akcji i dynamiki. Wątków zaskakujących i trzymających w napięciu.
Zbytnia przesadna słodkość i kulturalność w dialogach, w relacji mąż-żona. Za bardzo sztuczne - zabrakło naturalności.
I znowu cokolwiek gór z odrobiną pracy strażników.
Do tego wszystkiego ekspresowe, niczym u królików sceny miłosne. Bez żaru, pasji czy pożądania. Nie czułam tego.
Wynudziłam się totalnie. Książka wyzwoliła na mnie emocje - fakt. Ale nie koniecznie takie, jakich bym chciała. Niestety nie mogę wam polecić tej lektury aczkolwiek zawsze zachęcam do wyróżnienia sobie własnego zdania.
Drugi tom urywa się w pewnym momencie i kończy akcentem informującym o końcu tomu II, tak samo jak w przypadku pierwszego. Nie mam zielonego pojęcia czy autorka planuje jeszcze kolejny ale ja na sto procent po niego nie sięgnę. Styl autorki jest totalnie nie w moim guście.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Lucky

#recenzja

Helena Leblanc musiała podjąć decyzję, która podzieliła ją wewnętrznie. Z jednej strony stoi kochający mąż, a z drugiej namiętny kochanek.

Choć małżeństwo przebiega wzorcowo, to jej myśli wciąż oscylują wokół tajemniczego mężczyzny.

Co zrobi, kiedy nadejdzie czas na poważne zmiany?
Którego z mężczyzn wybierze?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

W tym tomie znacznie mniej będzie scen z górami. Tym razem autorka dopuścić do głosu przemyślenia, które okażą się skrajnie różnić od siebie.

Będziemy towarzyszyć książkowej Helenie w nowej codzienności, w której nie zawsze będzie potrafiła się odnaleźć.

Ta część zwolni fabularnie, choć nie zabraknie w niej zwrotów akcji. Sama główna bohaterka wciąż pozostanie nie do końca pewna tego, czego tak naprawdę pragnie, podejmując nie zawsze rozsądne decyzje. Ale nie nam je oceniać.

Drzemie w niej siła, która pozwala jej na realizację najskrytszych marzeń i pragnień. Ale czy ta siła nie okaże się być złudną nadzieją na lepsze jutro?

Bardzo zaskoczyła mnie postać Martina. Nie tylko Helena się zmienia, on także. Jednak czy na lepsze?
I tu po raz kolejny powstrzymam się od oceniania. Psychologicznie w łatwy sposób byłabym w stanie wyjaśnić jego zachowanie, tłumacząc je przeczuciem.

Autorka ponownie zostawia otwarte drzwi, aby móc oddać w nasze ręce kolejna część "Strażników". W tym tomie otworzyła kilka wątków, których zakończenia jestem bardzo ciekawa.

Z pewnością jest to lektura, która znacznie odbiega od pozostałych książek wydawnictwa, jakie miałam przyjemność czytac. Jest przesycona namiętnością i scenami, które wywołują rumience na twarzy ☺️ Ale i pokazuje życie nie tylko w cukierkowej scenerii.

Jestem ciekawa tego, jak zakończą się losy naszych bohaterów.

Dziękuję wydawnictwu @luckywydawnictwo za egzemplarz recenzenck🤎

Co zrobi, kiedy nadejdzie czas na poważne zmiany?
Którego z mężczyzn wybierze?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

W tym tomie znacznie mniej będzie scen z górami....

Jesteście team góry czy team morze? Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Po dylogię " Strażnicy" sięgnęłam z czystej ciekawości i tak oto wystarczył jeden dzień aby poznać naprawdę wciągającą historię.

Pierwszy tom to dosyć długie wprowadzenie do specyfiki pracy strażników Mont Blanc.

Helena Kłosowska podczas rodzinnego wypoczynku zakochała się w górach i wtedy postanowiła, że to będzie jej przyszłość. Poznając Martina, również urzędnika, przeprowadziła się i zaczęła nowe życie z dala od najbliższych. Praca wymaga od obojga kilku tygodni rozłąki co nie pomaga.

Przewijający się motyw przemytników będzie miał kolosalne znaczenie dla Polki i jej małżeństwa.

Drugi tom mocno emocjonalny,skupia się na dosyć zawiłej relacji Heleny i Martina. Pojawia się ktoś trzeci. Czy można zbyt zachłannie brać z życia bez konsekwencji?

To wielkie zaskoczenie dla mnie. Początkowo przeszkadzały mi duże skoki czasowe,ale ten zabieg w ostateczności wyszedł na plus. Męska część bohaterów to zestawienie ognia i wody. Nasza niewiasta postępując amoralnie może wzbudzać kontrowersje.

Każdy z nich znalazł własny sposób na szczęście. Trudno zrezygnować z rzeczy dających tak wiele.

Chciałabym poznać jeszcze jedną część z niebanalnym zakończeniem. Mam lekki niedosyt...
Kłamstwo ma krótkie nogi,a jego ujawnienie może być katastrofalne w skutkach.

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Strażnicy. Bratnie dusze
Autor: Helena Leblanc
Wydawnictwo: Lucky

Ogromnie dziękuję wydawnictwu i autorce za możliwość objęcia patronatem tak wspaniałej historii.

Jeśli nie czytaliście pierwszego tomu, to zachęcam, aby do niego sięgnąć, bo będziecie wiedzieć co wydarzyło się na początku i jak życie Heleny się potoczyło.

Mega się cieszyła, że oba tomy ukazały się razem, bo nie trzeba było czekać na drugi tom.

Okładki do obu tomów są bardzo dobrze dopracowane i klimatyczne. Idealnie odzwierciedlają historię książki.

Jeśli myślicie, że w tej części będziecie mieć tylko spokojne życie strażniczki to się mylicie. Autorka pokazuje jak kobieta spełnia swoje marzenia i po ciężkich chwilach odnosi sukces. Dodatkowo małżeństwo z przystojnym Francuzem jest cudowne i czuć, że kobieta spełnia się. Ale czy to wszystko? Nie, kochani pojawia się przemytnik mężczyzna, który jest facetem, z którym Helena nie powinna się zadawać.

Ciekawe co zrobi nasza Helena?
Czy pomoże kryminaliście?
Czy będzie rozsądna?

Zaskoczenie to najtrafniejsze słowo, które opisuje ten tom. Autorka jak zawsze pokazała świetny styl pisania, i to jak potrafi zachęcić czytelnika do przeczytania swojej książki. Z każdym kolejnym rozdziałem czułam coraz większe zainteresowanie historią i chciałam poznać dalsze losy Heleny. Bardzo chciałam wiedzieć, czy dobrze jej się wiedzie w sferze zawodowej i małżeństwie.

Nie chce wam zdradzać co się działo w tej części, bo zrobiłabym spoiler, a sama nie lubię czytać takich recenzji.

Serdecznie zapraszam was, aby sięgnąć po dylogie Strażnicy. Zakochacie się i zatracicie się w tej historii.

@helenaleblancautor
@luckywydawnictwo

#recenzjapatronacka #helenaleblanc #wydawnictwolucky #wspolpraca #strażnicybratniedusze #dylogia #czytamlegalnie #zaczytanamama86 #kochamgóry

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Strażnicy. Bratnie dusze
Autor: Helena Leblanc
Wydawnictwo: Lucky

Mega się cieszyła,...

Książka "Strażnicy. Bratnie dusze" to mój patronat medialny, za co ogromnie dziękuję @wydawnictwolucky i Helenie. Powieść ta jest drugim tomem cyklu #strażnicy i zarazem kontynuacją "Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc", książki należy czytać w odpowiedniej kolejności, aby wszystko dobrze zrozumieć. Całe szczęście, że oba tomy przygód Heleny, zostały wydane w ten sam dzień, bo nie wyobrażam sobie wyczekiwania na jej dalsze perypetie. Ta powieść również ma niezwykle piękną i klimatyczną okładkę, od której nie sposób oderwać oczu! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie mogłam się oderwać od dalszych losów głównej bohaterki.Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie wykrewani w bardzo autentyczny sposób, to postaci z którymi z powodzeniem moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy, bądź spotkać w rzeczywistości. Poraz kolejny historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję, chociaż muszę przyznać, że nie ze wszystkim się tutaj zgadzałam i nie wszystko potrafiłam zaakceptować. Myślę, że jej postawa może wywołać w Czytelniku całą paletę skrajnych emocji, ja tak miałam i chłonęłam całą sobą wszystkie emocje towarzyszące zarówno jej, jak i pozostałym bohaterom. Lubię kiedy postaci prezentowane w książkach są nieoczywiste, intrygujące i nie wiadomo czego można się po nich spodziewać - taka właśnie jest Helena. Poraz kolejny całkowicie zawładnęły moją wyobraźnią cudowne widoki i fragmenty poświęcone pracy strażnika górskiego. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książkę, a w zasadzie z całą serią i chętnie sięgnę w przyszłości po kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.

Czym jest szczęście? Sumą codziennych radości? Spokojem i pewnością, że otrzymujemy to czego pragniemy? Przyjemnie spędzonego czasu z kimś kogo kochamy i kto odwzajemnia to uczucie? Zawodowym sukcesem? Każdy ma inną odpowiedź, czasem podobną, ale definicja szczęścia bywa tak różna jak i ludzie, bywa, że składa się na nią wypadkowa marzeń cudzych i własnych oraz zadowolenia z tego, co się ma i ekscytacją wyrwanych, zakazanych, chwil.

W krótkim czasie Helena zdobyła to, o czym inni marzą przez lata. Nic nie przyszło ot tak sobie, za każdym jej sukcesem stoi niełatwa decyzja. Jednak w końcu może cieszyć się miłością męża, przyjaźnią i pracą. Zdawałoby się, iż to naprawdę wiele i nie warto tego wszystkiego stawiać pod znakiem zapytania dla czegoś niepewnego, ulotnego. Małżeństwo z Martinem przynosi zadowolenie i spełnia oczekiwania, nawet więcej, lecz czy to już byłoby na tyle na co stać ich? Didier jest przeciwieństwem męża, wyzwaniem i zakazanym owocem, kimś od kogo powinna trzymać się z daleka, ale jak to zrobić jeśli wciąż ma go przed oczami? Czy warto dla niego zaryzykować to, co zdobyła i skrzywdzić kogoś, kogo kocha? Nie tak dawno wybrała ścieżkę, dającą jej to, czego pragnęła, ale właśnie pojawił się ktoś, kto stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe wybory. Jak dalej żyć gdy wie się ile ominie ją? Miłość bywa bardzo skomplikowana i niejedno ma imię, Helena przekonuje się o tym i ma świadomość jak dużo ryzykuje. Kogo wybierze i czy w ogóle będzie w stanie to zrobić?

Udane życie rodzinne, nowy etap w karierze zawodowej, zadowolenie z tu i teraz, oddany mąż. Wystarczająco by być szczęśliwym czy czegoś brakuje w tej układance by tak się czuć? Niewielka rysa? A może głębokie pęknięcie? Jak potoczyły się dalsze losy bohaterów, którzy właśnie poukładali swoje życie? Czy aby na pewno? Helena Leblanc rozwija „żyli długo i szczęśliwie” chciałoby się rzec w francuskim stylu i to w kierunku niespodziewanym oraz z nieprzewidywalnymi wydarzeniami po drodze. Już początek zapowiada, że ta historia potoczy się tak, iż niejednokrotnie czytelnicy zostaną zaskoczeni, gdyż postacie nie tylko staję przed kolejnymi trudnymi i całkiem nowymi wyzwaniami, ale również wybierają nieszablonowe drogi. „Strażnicy. Bratnie dusze” jest opowieścią o ludziach, jakim wielu mogłoby pozazdrościć. Ustabilizowana egzystencja, zadowolenie z dnia codziennego oraz swojej drugiej połówki, czego chcieć więcej? No właśnie, wydaje się, że wszystko jest w najlepszym porządku, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, a ten w tym konkretnym przypadku jest kimś, kto przyciąga uwagę, wprowadza więcej niż nutę fascynacji, nie da się nie zauważyć takiej osoby. Chwila szaleństwa, moment zapomnienia czy coś o wiele bardziej głębszego i poważniejszego? Pisarka odpowiada na te pytania kolejnymi zwrotami akcji, jakie podważają wszystko to, co zdaje się nam być naturalną koleją rzeczy. W „Strażnikach. Bratnich duszach” zostały poruszane bardzo osobiste sprawy, w jakich tak naprawdę podjęcie odpowiedniej decyzji jest niezwykle trudne albo wprost niewykonalne. Do głosu dochodzą emocje, pozostające z sobą w konflikcie, oraz wybór pomiędzy sobą, a bliskimi.

Śmiało mogę napisać,że drugi tom wywarł na mnie jeszcze większe wrażenie niż poprzedni!Niezrozumiałe (jak dla mnie)zachowanie Heleny były dla mnie szokiem i niedowierzaniem.Nie mogłam jej zrozumieć czemu tak postępuje.Nie będę zdradzać szczegolow,by nie robić spoilera!Bedziecie mieć mieszane uczucia co do jej zachowania jak i decyzji.

Ponownie możemy towarzyszyć Helenie w jej pracy jako strażniczki.Uwielbiam te chwile gdy opowiada o niej.
Podobało mi sie także akcja,która obfituje w najróżniejsze wydarzenia z bohaterami drugoplanowymi.Rozszerza to fabule sprawiając,że powieść staje sie niemal nieodkładalną.
Lekki jezyk autorki jest atutem powieści co powoduje,ze świetnie sie czyta do ostatniej strony.

Przeżywałam emocje targające bohaterami.Raz im kibicowała a kolejny potępiałem decyzje bądź zachowanie,które wymagałoby poprawy w stosunku do drugiej strony.

Z pewnością sięgnę ponownie po te książki.Historia zawładnęła moim sercem i bardzo wam ją polecam

Ponownie możemy towarzyszyć Helenie w...

• Literatura obyczajowa romans
  • Nowe serie kontynuacja
  • Przeczytane 2024
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Czekam cierpliwie:)
  • Patronat