Zły

Okładka książki Zły Helena Leblanc
Okładka książki Zły
Helena Leblanc Wydawnictwo: Litera Inventa Cykl: Kalabria (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kalabria (tom 1)
Litera Inventa
2023-10-10
2023-10-10

Historia dzieje się we włoskiej Kalabrii. Domenico był wychowywany przez pierwsze 12 lat swojego życia w Polsce, jednak po śmierci mamy, jego ojciec zabrał go do Włoch i tam stał się szefem włoskiej mafii, uważaną za najbardziej niebezpieczną. Jednak, co zaskakujące stał się uciekinierem i jest poszukiwany przez swoich byłych ludzi, aby zostać skazanym na karę śmierci. Dlaczego taki zwrot akcji? Musicie się przekonać 😊

Książka to romans mafijny, znajdziemy w niej szczegółowe opisy organizacji mafijnej, zarówno wady, jak i zalety. Podobało mi się, że autorka opisała różne historie oraz mogliśmy poznać perspektywę każdego z bohaterów. Urzekła mnie opowieść o Agnieszce oraz Luciano - rodzicach Dominika. Poznali się na plantacji pomidorów we Włoszech i zakochali. Również urzekł mnie wątek, gdy zaginęła Iza - siostra Igi, cała historia z jej poszukiwaniem oraz fakt, że Dominik oraz Iga spotkali się przypadkiem po latach. Jednak co później się wydarzyło.. jestem totalnie zaskoczona 😮 książka posiada wiele zwrotów akcji, nie zabraknie również pikantnych scen 🔥
W kwietniu będzie miał premierę drugi tom tej historii 😍

❗️Recenzja❗️

Zacierałam ręce już od dłuższego czasu na tę pozycję. Była duża chęć do czytania.

"Zły" od @helenaleblancautor zdecydowanie porusza się w obszarze jaki lubię. Mafia to wątek, który "czuję" i w, którym się odnajduję.

Autorka poruszyła jednak ten temat z trochę innej strony. Nie jest to standardowe podejście do tematu. I to mi się podoba!
Świetnie, że pisarka znalazła w sobie inicjatywę i pomysły na niekonwencjonalne rozwiązania.

O ile postać Igi jest dla mnie w porządku. Potrafiła wzbudzić we mnie różne odczucia. Od całkowitej zgodności do irytacji.

To postać Dominika dodaje tej historii pikanterii. Miałam wrażenie totalnego rozstrojenia. Dwie twarze, które nam ukazuje są momentami dezorientujące, ale za to jakie ciekawe.

Całokształt mógłby od początku wydawać się przesądzony. Tutaj akcja toczy się szybko, a pierwotne założenia sypią się jak domek z kart.

Autorka używa swojego pióra w bardzo przystępny sposób. Po jej opisach niemal czułam na twarzy słońce Kalabrii i słodki smak pomidorów.

Akcja, miłość, sytuacje patowe - znajdziecie tutaj to i wiele więcej.

Zdecydowanie będę kontynuować przygodę.

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja❗️

Świetnie, że...

🔥 Recenzja 🔥

Autorka @helenaleblancautor

Wydawnictwo @studio_litera.inventa

Jest to bardzo wciągająca książka, dosłownie przeczytana ekspresowo. Uwielbiam motyw mafijny, ale ten jest zupełnie inny niż te, które do tej pory czytałam. Historia jest opisana bardzo szczegółowo. Nie tylko jest dobrze opisana historia dwójki głównych bohaterów, ale również mamy tu tzw. powrót do korzeni, jak historia się powtarza i z ziemi polskiej na włoską ponownie pojawia się miłość. Bardzo szczegółowo opisane jest tu życie w mafii, jego przywileje, ale także konsekwencje. Z mafi nie można odejść, jak tylko po przez śmierć...
Książka pokazuje, że nasze polskie powiedzenie się sprawdza, że nie daleko pada jabłko od jabłoni i syn jest bardzo podobny do własnego ojca.
Czy w świecie mafii, zabijania można kogoś pokochać ?
Czy zdrada będzie miała swoje konsekwencje?
Czy raz podjęta decyzja może ulec zmianie?
Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów. W świat intrygi, wielkich pieniędzy, przekrętów wprowadziła szczyptę romansu, pikanterii i miłości, tylko czy można liczyć na szczęśliwe zakończenie tam gdzie jest śmierć na porządku dziennym? Chyba nie....
Książka ma dużo zwrotów akcji, których czytelnik w ogóle się nie spodziewa.
Jest to moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki i mogę śmiało powiedzieć, że nie ostatnie. Czekam z niecierpliwością na drugą część książki, która już niedługo będzie miała swoją premierę.
Bardzo podoba mi się okładka, która nie jest przypadkowa, a można powiedzieć jest jedną z kluczowych scen jakie rozegrają się w tej książce. Zdradzę wam, że okładka drugiej części też ma w sobie ukryte znaczenie. Zachęcam do obserwowania aktorki, jeśli jesteście ciekawi co dla was jeszcze przygotowała. 💋

#recenzja #zły #kalabria #mafia #romans #helenaleblanc #studioliterainventa #helloinstagram #hellobookstagram#recenzenci#recenzenciposzukiwani #molikiksiążkowe

🔥 Recenzja 🔥

Autorka @helenaleblancautor

Wydawnictwo @studio_litera.inventa

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Heleny Leblanc, ale z całą pewnością nie ostatnie. Lubię w książkach tematykę mafii, pomimo tego, że tacy ludzie zazwyczaj działają zawsze tak samo, według swoich zasad, a Rodzina jest dla nich najważniejsza. Ale Domenico Buscetta zamiast nadal rządzić całą Kalabrią, nagle stał się uciekinierem, któremu grozi śmierć. Jednego dnia był najpotężniejszym szefem mafii, a drugiego nagle musiał uciekać i się ukrywać. Co go do tego zmusiło?

Niewątpliwie w świecie mafii nie ma miejsca na zdradę, brak szacunku, albo samowolkę. Jeśli już się należy do Rodziny, która ma styczność z mafią, nie można z niej po prostu uciec. Mafia to władza, pieniądze oraz śmierć. Kobiety żyjące w takiej rodzinie może nie do końca są szczęśliwe. W takiej rodzinie nie ma żadnego prawa, tam królują jedynie zasady, a za ich nieprzestrzeganie można zapłacić najwyższą ceną jaką jest życie.

Co zrobić kiedy jednak i szef mafii się zakocha bezgranicznie? Czy stając przed wyborem Rodzina a kobieta życia, można podjąć jakąś racjonalną decyzję? Miłość także każde czasem wybierać. Z głosem serca ciężko dyskutować.

Autorka przedstawia nam w swojej powieści styczność dwóch różnych światów. Światów, które stykają się ze sobą, a wszelkie wybory mogą doprowadzić do tragedii. Z mafią bowiem się nie zadziera. Jak wiadomo jednak w każdej rodzinie może pojawić się czarna owca. Tylko czy warto stawiać na szali własne życie?
W tej historii nie zabraknie emocji, przestępczego świata, ale także ogromnej miłości.
Kiedy przychodzimy na świat nie mamy wpływu na to w jakiej rodzinie się urodzimy. Z góry jesteśmy skazani na nasze pochodzenie, często nie mając wyboru. Tu się właśnie urodziliśmy, w tych tradycjach przychodzi nam żyć, nawet jeśli z wieloma rzeczami się nie zgadzamy. Jednak, kiedy w naszym życiu pojawia się ta druga połówka i pojawia się uczucie, nie jesteśmy w stanie temu zapobiec. Z sercem się nie dyskutuje. Czasem tak jest, że spotykamy kogoś pierwszy raz w życiu i po prostu czujemy to, że to właśnie ta jedna jedyna osoba z którą pragniemy spędzić resztę życia. Nasi bohaterowie na własnej skórze się o tym przekonają. I choć jedni się poddadzą pod wpływem nacisków ze strony rodziny, drudzy będą walczyli.

„Jako capo nie mogłem okazywać żadnej słabości, bo nikt nie mógł wiedzieć, że jakąś mam, a Iga bez wątpienia się nią stała. Jak dobrze rozumiałem teraz mojego tatę… Pamiętam, jak miałem do niego pretensje jako dzieciak, że nas porzucił. Ale teraz, znając realia, wiedziałem, że zrobił to ze strachu i żeby chronić moją mamę. Tak jak ja teraz chciałem ochronić Igę.”

W powieści mamy dobrze wykreowanych bohaterów, którzy umiejętnie potrafią chować swoje uczucia pod maską obojętności czy też złości. Bo bycie szefem mafii wymaga bardzo wiele. Nie można okazywać słabości, gdyż ona może okazać się zgubna. Bardzo podobały mi się kreacje damskich bohaterek, a mianowicie Agnieszki oraz Igi. To dwie kobiety, które w swoim życiu wykazały się niesamowitą odwagą i siłą charakteru, a jak już pokochały to na zawsze pomimo wszelkich przeszkód. Niedopowiedzenia pomiędzy nimi, a ich facetami z mafii nie zawsze były dobre w skutkach. Pomimo tego, ogromnie polubiłam też naszych męskich bohaterów Luciano oraz Domenico. Dwaj wysoko postawieni wśród mafioskiej rodziny mężczyźni, którzy pomimo swego pochodzenia, dla swoich kobiet byliby w stanie zrobić wszystko, nawet poświęcić samych siebie.

Historia mocno mnie wciągnęła i już jestem ciekawa jej kontynuacji. Mocno zżyłam się z bohaterami, chociaż najczęściej rządzili się swoimi prawami, to byłam im to w stanie wybaczyć.
Łatwo ocenić kogoś wcale go nie znając, łatwo nadać komuś takiemu ksywkę zły. Ale ilu tak naprawdę tych rzekomych złych jest faktycznie złymi?

"Zły" to historia która wciąga od początku do końca, nie pozwalając nawet na chwilę złapać oddechu. Akcja goni akcję, a rodzące się uczucia najczęściej okazują się być zakazane w świecie mafii. Czy prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko? Koniecznie się przekonajcie sięgając po tę pozycję.

,,Każdy czas ma swoje wyzwania”

Przyznam się szczerze, że książka ,,Zły” zawładnęła moim sercem i jestem mega szczęśliwa, że mogłam poznać tę historię.

Główny bohater książki Domenico Luciano Kasztelan-Buscetta jest najprzystojniejszym i najbardziej pożądanym mężczyzną nie tylko wśród włoszek. Jest też najbardziej zabójczym i zimnym draniem, dlatego nazwano go II Male, Złym. Domenico nie umie kochać, nie umie okazywać uczuć. Czy taki mężczyzna znajdzie wybrankę swojego serca? Czy zmieni swoje zachowanie? Co jest w stanie zrobić dla tej jednej wybranki? Musicie przekonać się sami 🙌

,,Życie szefa mafii to ciężkie brzemię odpowiedzialności za wielu”

Autorka w książce przybliża czytelnikowi mafijny świat, w którym nie ma kompromisów, a każda niesubordynacja wobec mafii prowadzi do śmierci. W książce jest sporo scen dla czytelników 18+. Sceny są pikantne, ale napisane ze smakiem i wyczuciem.

Dla mnie w książce emocje odgrywają jedną z ważniejszych elementów. Nie ma nic lepszego, niż historia pełna napięcia, niepewności, tajemnic oraz zaskakujących momentów, które z niebywałą łatwością wbiją swojego czytelnika w fotel. I chociaż ciężko znaleźć taką historię to... właśnie taka jest książka ,,Zły”. Pełna niespodzianek, szokujących momentów, zwrotów akcji i licznych intryg, które nie pozwolą odłożyć tej książki choćby na krótką chwilę. ,,Zły" pozwoli nam bezpowrotnie zatracić się w świecie, w którym niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku.

To, co w szczególny sposób skradło moją uwagę w tej książce to wątek romantyczny.
Autorka wykreowała jedną z najcudowniejszych damskich bohaterek, jakie kiedykolwiek miałam okazję spotkać na swojej książkowej drodze. Posiada ona ogrom odwagi, determinacji oraz stanowczości. Jest gotowa gnać do celu prosto po trupach, a w tej pozycji to nie tylko takie powiedzenie.

Helena Leblanc zaskoczyła mnie swoim niesamowitym wyjątkowym stylem. I powiem wam, że ,,Zły” to zdecydowanie więcej niż zwykły romans mafijny. To historia pełna blizn i wygłodniałych demonów. Walki o dumę, uznanie oraz życie. Ukazane losy bohaterów to nie tylko dążenie do upragnionego celu, ale również nierówne starcie z gryzącym sumieniem. Bardzo spodobało mi się również to, że Autorka zadbała o wszystkie szczegóły, nic nie dzieje się bez przypadku, a każdy wybór pociąga za sobą konsekwencje.

Jeśli szukacie książki idealnej na te chłodne, zimowe wieczory, to ,,Zły” spełni tę rolę. Polecam! Gorąco polecam! 💜

,,Każdy czas ma swoje wyzwania”

Myślałam, że gatunek romansu mafijnego już mi zbrzydł. Nic nie będzie powiewem świeżości, bo wszystko już było. Jednak ta książka była inna, nieszablonowa, innowacyjna. Początek i zakończenie były bardzo ciekawe i wciągające, środek trochę przesłodzony. Bohaterowie mieli swoje wady, nie byli kryształowi, ale we wzajemnych relacjach trochę zbyt lukrowych słów używali. Na plus działa, że powieść nie jest ordynarna. Autorka ma lekkie pióro, co sprawia, że książkę czyta się szybko.

🖤 Autorka zabrała Nas w podróż, w której bohaterowie muszą podjąć decyzje co wybrać miłość, czy obowiązek. Postawiła przed nimi trudny wybór, którego sami nie wiedzą jak rozwiązać. Historia ta przepełniona jest emocjami, nawet tymi najbardziej bolesnymi. Pokazała Nam kilka perspektyw, w kilku liniach czasowych. Dzięki temu bardziej rozumiałam motywy, jakimi kierowali się bohaterowie.

🖤 Stawia przed bohaterami też inne fundamentalne pytanie, czy człowiek zawsze jest zły? Czy miłość może zmienić człowieka? Przewartościować jego wewnętrzny system wartości?

🖤 Za co największy plusik dla autorki? Styl to przede wszystkim lekkie i przyjemne w odbiorze pióro spowodowało, że książkę pochłonęłam w jeden wieczór. Pikantne sceny opisane z wyczuciem. Cała historia opiera się na emocjach. Poznajemy perspektywę zarówno Dominika, jak i Igi w trakcie niektórych zdarzeń. Więc nie musimy domyślać się, co druga strona w tym czasie myślała czy robiła.

🖤 Uczucie odżywające po latach to motyw, który bardzo lubię. A autorka świetnie go poprowadziła. Czuć było to napięcie i emocje rozpędzające się stopniowo w bohaterach.

🖤 Bohaterowie, dobrze wykreowani. Chociaż Dominik momentami wydawał mi się zbyt miękki jak na capo mafii. I jeśli chodzi o bohaterów, to był moment, kiedy liczba nazwisk i imion spadła na mnie jak grom z jasnego nieba i potrzebowałam chwili by połapać się.

🖤 Historia skończyła się pozytywnym zwrotem akcji. Ja już teraz jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy bohaterów w kolejnych tomach.

Tytuł : Zły. Kalabria #1
Autor : Helena Leblanc
Wydawnictwo : Studio Litera Inventa
Data premiery : 10 październik 2023

Opis książki :
Trwa pościg. Domenico Buscetta, zbiegły szef kalabryjskiej mafii, Ndrànghety, ukrywa się w lesie. Za sprzeniewierzenie się zasadom i zdradę Rodziny kara może być tylko jedna – śmierć. Jak doszło do tego, że Zły – człowiek, który trząsł całą Kalabrią – stał się uciekinierem, obawiającym się o własne życie?
Historia jego rodziny to władza, pieniądze i śmierć, tragiczne w skutkach, zakazane uczucia, nieszczęśliwe kobiety i mężczyźni naznaczeni piętnem mafii, która zazdrośnie strzeże swoich sekretów. Jednak miłość także żąda wyłączności i każe wybierać.
„Nazywano mnie Il Male, Złym. I wierzcie mi, zasłużyłem na to miano. Byłem bezwzględny, okrutny i sprawiało mi to przyjemność. Upajałem się władzą, czułem się panem życia i śmierci. Prawie jak Bóg. Byłem nim, aż pojawiła się ona…”

Ten romans, nie jest typowym romansem mafijnym, czym autorka pozytywnie nas - czytelników zaskoczyła.
W książce poznajemy historię rodziców głównego bohatera Agnieszki i Luciano oraz historię Igi i Domenico - głównych bohaterów.

" Myślałem, że nie mogę już kochać jej bardziej niż po tej naszej pierwszej wspólnej nocy. Gdy wychodziłem od Igi następnego dnia, ze szczęścia kręciło mi się w głowie. Euforia to było za mało powiedziane. Miałem wrażenie, że wyrosły mi skrzydła i mogę latać. "

Autorka umiejętnie prowadzi nas przez całą fabułę, czytelnik wraz z bohaterami przeżywa całą paletę emocjii. Poznajemy brutalność i bezwzględność kalabryjskiej mafii.
Bohaterowie są dobrze wykreowani a samo zakończenie historii wprawia w zaskoczenie.
Jestem ciekawa co przyniesie nam drugi tom.
Gorąco polecam.
Książkę mogłam przeczytać dzięki udziałowi w booktour.
Dziękuję bardzo za taką możliwość i do zobaczenia w kolejnych bt.

Tytuł : Zły. Kalabria #1
Autor : Helena Leblanc
Wydawnictwo : Studio Litera Inventa
Data premiery : 10 październik 2023

Opis książki :

Domenico Buscetta szef kalabryjskiej mafii, a obecnie zbieg poszukiwany przez swoich ludzi oraz przyjaciół. Rodzina jest najważniejsza, a on ją zdradził. Wyrok śmierci za złamanie zasad, a ona nie będzie lekka, będzie w mękach i przykładem dla pozostałych, bo nawet jak jesteś capo, to za zdradę czeka cię tylko jedno.
Domenico najbardziej niebezpieczny, bezwzględny, okrutny. Uwielbiał to!!!
„Zły” zasłużył żeby go tak nazywać.
Dopóki nie pojawiła się Ona. Dla jej bezpieczeństwa doszło, do sytuacji której się nie spodziewał.
I wszystko się zmieniło.
Ukrywa się, a oni są coraz bliżej...

„Sły­szę ich. Zbli­ża­ją się. Są tuż-tuż. Opo­wiem wam moją hi­sto­rię, je­śli chce­cie. Je­śli zdążę…”

Czy zdąży przed nimi uciec?

„Byłem już praktycznie martwy.
– Powiedz mi jedno, Domenico – poprosił Luigi, ciągle trzymając mnie na muszce.– Czy ona była tego warta?
– Tak, przyjacielu – odpowiedziałem pewnie. – Nikt nie jest wart mojego życia bardziej od niej – odpowiedziałem szczerze.”

Helena Leblanc zabiera nas w podróż ciężkich wyborów, kiedy rodzina jest najważniejsza nawet stoi wyżej od miłości. Lojalność i honor przede wszystkim, mężczyźni naznaczeni są piętnem mafii od urodzenia i nie mają wyboru, muszą w niej pozostać, aż do samego końca. Świat mafii został nam przedstawiony z całą bezwzględną stroną od samego początku i tak pozostało przez całą książkę. Zaliczam to za ogromny pozytyw. Od samego początku kiedy zobaczyłam okładkę oraz opis wiedziałam, że czaka mnie niesamowita historia i wiecie? Nie zawiodłam się! Romans mafijny, ale zaznaczam inny niż zazwyczaj. Od razu zostajemy wciągnięci do świata Domenico i jego rodziny.

Zaskoczenie!! Oprócz historii Domenico dostajemy również historię jego rodziców, co świetnie zostało dopracowane i wplecione w książkę. Możemy bardzo wczuć się w sytuacje bohaterów, a przede wszystkim poznać myśli oraz z jakimi decyzjami musieli się zmierzyć. Jakich wyborów dokonać czy one były prawidłowe ? Tego kochani musicie się przekonać i poznać niebezpieczny świat zapisany na kartkach najnowszej książki Heleny Leblanc „ZŁY” Zdecydowanie warto się z nią zapoznać, a wtedy będziecie chcieli jeszcze więcej #kalabrii

Dwa różne światy, sekrety, intrygi, zdrady, i wbrew rozsądkowi pojawiła się miłość. Trudna i skomplikowana, która walczy o przetrwanie, chociaż od samego początku jest skazana na niepowodzenie. Bo rodzina jest najważniejsza!!!

Akcja goni akcję, na nudę tutaj nie możemy narzekać. Kartki przewracamy w zaskakującym tempie, a przedstawiona historia buduje napięcie od pierwszej strony. Pióro i styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu. Dopracowanie w każdym calu. Świetnie spędzony czas z książką. Zdecydowanie przepadłam i oczywiście czekam z niecierpliwością na następne książki spod pióra autorki. Polecam gorąco.

Domenico najbardziej niebezpieczny, bezwzględny, okrutny....

Na dzisiejszy wieczór przygotowałam dla opinię książki, którą miałam przyjemność objąć Patronatem Medialnym pt. ,, Zły" Helena Leblanc - strona autorska i po przeczytaniu jej uważam, że to był bardzo dobry wybór. Bowiem fabuła książki.dotyczy Dominica, członka mafii, który ucieka przed ich zemstą. Czy uda mu się żyć normalnie?
Czy w imię miłości można zmienić swoje nastawienie, co do życia jakie zostało wybrane?
Historia bohatera pokazuje nam , że ... To znajdziecie w fabule książki. Autorka zaprasza do świata włoskiej mafii, gdzie praktycznie rzecz ujmując może zdarzyć się wszystko, gdzie akcja goni akcję, gdzie znajdujemy się w centrum zaskakujących wydarzeń i uczucie, które może dosięgnąć jednego z najgorszych ludzi. Zwłaszcza, iż miłość nie pyta, o wiek, wykształcenie, stan majątku. Wprasza się nieproszona i zmienia życie o 180 stopni.
Uwielbiam romanse mafijne zwłaszcza tak delikatne i dopracowane w każdym calu, gdzie czytelnik nie nudzi się , zwłaszcza, iż bardzo dużo tutaj się dzieje. Książkę się czyta bardzo dobrze, a czas z nią był mile spędzony.
Podsumowując, jeśli podobnie jak ja uwielbiacie tego typu książki to koniecznie po nią sięgnijcie, a gwarantuje naprawdę ciekawą historię.
Polecam serdecznie ❤️

Czy w imię miłości można zmienić swoje...

• Romans
  • Współpraca reklamowa