Czterech mężczyzn na brzegu lasu

Wydawnictwo: Polnord-Oskar
wildsky

Inne wydania

Jest to jedna z najpopularniejszych powieści tej autorki. Łączy się tutaj kilka wątków: sensacyjny, kryminalny oraz wątek miłosny. Fabuła tej książki to przemyślnie zawiązana intryga, akcja ciągle trzyma w napięciu(...)

Monika | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Męczę się z tą książką już od dawna i wreszcie chyba sobie odpuszczę... Czytanie powinno sprawiać przyjemność, a przy czytaniu tej powieści odczuwam jedynie nudę. Szkoda, bo miało być podobnie jak w Rodziewiczówny, a jest byle jak :(

Lenka | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Z jednej strony dziwna książka. Taka, której chyba do końca nie zrozumiałam. A z drugiej strony dobrze napisana, bo nie mogłam się od niej oderwać. Ciekawiło mnie, jak ta historia za chwilę się potoczy. Jak dla mnie nie do końca świetna literatura, ale przeczytać się dało.

rysiowa | 2012-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny czas z książką St.Fleszerowej nie jest czasem straconym. Opisane są losy geologów pracujących we wsi, rolnicy nie są przyjaźnie nastawieni do nich, grzebiących w ich ziemi i szukających ... Książka trzyma w napięciu bo jest wzmianka że zginą ... tylko kto?

Ciżemka | 2012-05-19
Przeczytana: maj 2012

Zderzenie dwóch całkiej odrębnych światów - niby nieuknionego reprezentowanego przez czterech panów i tego wiejskiego - sielskiego rządzącego się inną logiką. pomijam wątek polityczny, który dla mnie jest tutaj najmniej ważny. Wspaniała postać księdza i mimo wszystko Ziemby. Postać młodego "cwaniaczka" z poprawczaka - którą nawet na początku polubiłam - ale wraz z lekturą następnych kartek - tracę dla niej szacunek i współczucie - na to miejsce pojawia się niechęc, złośc i odraza. dla mnie ciekawa jest również postać cichego, zamyślonego Michała oraz profesora. Profesor - to bezwzględny chociaż bardzo cichy i niby grzeczny mężczyzna, który dla osiągnięcia swojego celu zrobi wszystko i poświęci niestety każdego.

Justka25 | 2015-04-26

Zderzenie dwóch odrębnych światów, ale czy do końca zupełnie odrębnych ? Mnie ta książka wciągnęła i przeniosła do Kalińca i ich małych i dużych problemów.

Shiroko | 2014-07-10

Zawiodłam się na całej linii. Liczyłam na dobrą opowieść obyczajową, a książka okazała się zwyczajnie nudna. Streszczenie na okładce obiecywało "intrygujący wątek romansowy oraz kryminalny". Wątek romansowy ? Czyżby chodziło o Celkę i Huberta ? A co z kryminalnym ? Bo zmęczyłam książkę do końca i nic takiego w niej nie znalazłam. Nie muszę chyba dodawać, że nie polecam.

Ania | 2015-06-24
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Naprawdę dobra książka obyczajowa, nie spodziewałam się takiego poziomu :) Kilka świetnych dialogów, piękny język, akcja osadzona w ciekawych czasach PRL-u. Warto przeczytać.

danuta | 2015-04-19

jedna z moich ulubionych