Trzy NIE i jedno TAK

2013-05-01
2013-05-01

więcej Więcej

Uwodziciel <3

Te krótkie formy literackie, wg mnie jednej z lepszych pisarek powieści obyczajowych to wszystko, co w naszym życiu się zdarza. Miłość, zazdrość, zbieg okoliczności, czy też zdrowy rozsądek pokazują jak bardzo jesteśmy różni, ale wszyscy jednak w życiu poszukujemy niecodziennych wydarzeń i przygód.

Zbiór króciutkich opowiadań rozproszonych po czasopismach literackich (głównie z lat 60.). Literackie perełki, nierzadko wzruszające. Dziś, w zalewie przymiotników, nikt już nie potrafi tak oszczędnie pisać... Chwała Edipresse za przypomnienie tych drobiazgów. I tylko ta nieszczęsna "rekomendacja"Kalicińskiej na okładce... Doprawdy mistrzowie słowa nie potrzebują być...

• 2019
  • Przeczytane 2013