Czarny warkocz

Okładka książki Czarny warkocz
Stanisława Fleszarowa-Muskat Wydawnictwo: Edipresse Seria: Mistrzyni powieści obyczajowej literatura piękna
literatura piękna
Mistrzyni powieści obyczajowej
Edipresse
2012-09-27
2012-09-27

więcej Więcej

Różnej długości opowiadania. Bardzo lubię takie obyczajowe pióro tej autorki. Ma w sobie mądrość, wspaniały odbiór emocji. Jeśli komuś pasuje ten styl to jest to lektura obowiązkowa.

Najpierw byłam trochę rozczarowana, że to opowiadania, ale ostatecznie stwierdzam, że Fleszarowa-Muskat w krótki formach literackich też radzi sobie znakomicie. Bardzo dobra książka!

Może nie mam szczęścia, ale uważam, że ze świecą by szukać współczesnej polskiej pisarki, która dorównywałaby Fleszarowej-Muskat pod względem piękna języka polskiego oraz umiejętności odtwarzania psychologicznych niuansów. Ta autorka tworzy klimat aż gęsty od emocji nie obnażając do końca głębi serc swych bohaterów. Polecam każdemu!

Zbiór opowiadań. Długich, bardzo krótkich , z różnych miejsc na mapie i etapów życia autorki. Łączy je cudowny dar pisania . Nie wiem na czym to polega , ale czytając, czuję się lepsza, dowartościowana i uspokojona.

Na półkach: , , , , ,

Książka to zbiór różnych opowiadań z różnych okresów twórczości autorki i choć za tego typu książkami nie przepadam, to ta wyjątkowo mnie urzekła. Różne opowiadania, różni bohaterowie, w tym wielu naprawdę ciekawych. To taka z gatunku lekka, łatwa i przyjemna, choć autorka według mnie, nie ma łatwego pióra. Chodzi mi głównie o to, że jej książki czyta się stosunkowo długo,...

Refleksyjna, można by rzec za Aloszą Awdiejewem tak "duszeszczipatielnaja" , no mnie prostego chłopa trąciła

Również książka z wakacji. Jest to zbiór opowadań, jedne ciekawsze inne nie. Kilka było naewt fajnych, niektóre jednak strasznie nudne.

"Czarny warkocz "- to zbiór opowiadań,na którego całość składa się 12 opowiadań.Opowiadań chwytających za serce,skłaniających do przemyśleń i refleksji,bo opowiadają o najważniejszej dziedzinie naszego istnienia: Życiu.O ludzkich losach często trudnych,bardzo zagmatwanych,ale jakże pięknych,o chwilach,zdarzeniach, które mogłyby przytrafić się nam samym.A przede wszystkim,...

Świetne opowiadania, bardzo wciągają i zapadają w pamięć. Fleszarowa ma niezwykły dar kreślenia postaci z krwi i kości. Warto przeczytać.

Autorka ukazuje w swych dojrzałych opowiadaniach różne rodzaje miłości, bo właśnie miłość i śmierć to nieodłączne elementy naszego życia, z którymi każdy z nas musi się wcześniej czy później uporać, niekiedy nawet wielokrotnie...
Miłość do kobiety, do mężczyzny, do matki, do dziecka, a wszystko to połączone nicią śmierci. Książka zmusza do refleksji i zastanowienia się...

• Obyczajowe
  • Stanisława Fleszarowa-Muskat